Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elhűlve olvasgatom, hogy...

Elhűlve olvasgatom, hogy vannak olyan anyukák akiket zavar ha a 2-3-4-8 akárhány hónapos babájuk merészel éjszaka felébreszteni. Én vagyok csak kukacos vagy van ilyen más is?

Figyelt kérdés

Az én kicsim már 2éves, de még mindig szinte minden este 2-3szor ébred és ezzel ébreszt is. Iszik egy korty vizet, kap egy puszit és alszik tovább. És még mindig nem vagyok ettől kiborulva! Sőt! Halálosan fáradttá sem tesz!

Rosszalló véleményem summázva egy kérdésbe: Hullafáradt anyukák! Nem kapkodtátok el kicsit a babázást? Várni kellett volna az "igazi" anyai ösztön hívására! Vagy a suttogó (szerintem marhaságai, igen olvastam!) szentírássá váltak manapság?

Elnézést minden ellenvéleményestől, de kiváncsi vagyok az indokaitokra!


2009. jan. 31. 22:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
65%

Én sem értem miért baj ha kel a baba éjszaka. Nekem 9,5hós a kicsim, de még mindig kel éjszaka 2-3x. és kelek hozzá én is - néha párom besegít de szerintem ez igy természetes.

Igen én is szeretnék már végigaludni egy éjszakát, de engem nem zavar.


és igen én sem értem miért gondja ez sok anyukának. nem értem miért kellene megtömni a gyereket lefekvés előtt hogy ne keljen fel. nembiztos hogy azért ébred mert éhes vagy szomjas. lehet csak anyahiánya van.


és szerintem minden gyerek más, és minden gyereknél el fog jönni egyszer az hogy átalussza az éjszakát.

a suttogót pedig nem olvastam - hallgatok az én "suttogásaimra" az anyai ösztönömre, mert én hiszem hogy létezik.


tehát csatlakozom a kérdező véleményéhez, és sajnálom hogy nem tudok ellenvéleménnyel és indokkal szolgálni.


de ezekre az ellenvéleményes indokokra án is kíváncsi lennék.


Bocsi.

2009. jan. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%

Én abszolút megértelek, pontosan ugyanezt mondtam épp a páromnak, ahogy itt olvastam pár kérdéssel előbb, hogy zavarja, hogy ébred éjjel a babája 3szor szopizni.

Ugyan ezen vagyok én is kibukva, ha ennyire fárasztó neki a baba, akkor miért nem gondolkodott korábban! Én 11 hónapig szoptattam a babámat, és éjjel is egyszer minimum felkelt, de SOHA nem jelentett ez gondot. Én nekem öröm vele foglalkozni, hogy neki én kellek, nekem öröm, hogy ő van, másnak meg fáradtság... Hát én is csak gratulálni tudok nekik. Most másfél éves a lányom, fogzik, és heteken belül megszülöm a kis tesót, akit egyértelműen szoptatni fogok, ha kell másfél, ha kell 3 óránként, és mellé még kelek a fogfájós lányomhoz. És nem gond!! Mert nem azért akartam és vállaltam őket, hogy aztán gond legyen a gondozásuk. Borzasztó nehéz lesz, és én is fáradt vagyok, de azért nem fogom pl. az éjszakai szopiról leszoktatni, mert Én -aki ugye vállalta a babát- aludhassak egy jót.

Szóval én csak díjazom a kiírásod!!!

2009. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! Úgy látszik többen vagyunk még "rabszolgák".

Ha valaki azt a sorsot mérné rám, hogy még 20évig tartsam a kezemben, azt sem érezném tehernek. Tényleg nem tudom és nem is akarom megérteni azokat, akik 2-3hónap után majd meghalnak a fáradtságtól, de igazás azt sem aki elunja magát otthon 1év után.

Szóval, nem és nem vagyok fáradt, nem is voltam soha, mindig én keltem a picihez (csak én vagyok jó neki, remélem még sokáig kitart ez az állapot is), pedig ő is ébresztett másfél óránként is anno.

Boldog babázást mindenkinek!

2009. jan. 31. 22:31
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

Én pár oldallal feljebb azt kérdeztem miért tömik meg pár hónapos babájukat homeós bogyókkal, hogy aludjon. Még én voltam a rossz. Várj belinkelem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2009. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

az emberi butaságra nincs gyógyszer, igaz a homeopátia sem kínál... :))))))))

Én csak a bamba, lelasult, álmoskásan kóválygó, ám mindemellett szépen hízó, piros arcú, nemkarikás szemű babákat sajnálom. Na meg persze anyut akinek nincs ereje rendetrakni, tornázni, szoliba-konditerembe járni...stb. Valóban minden baba más, de ezt 3hónap után megítélni??? Nekem is többen vannak, picik és mégis bírom! :))) Biztos egy gép vagyok, nem boldog anya.... :)))))))))))

2009. jan. 31. 23:02
 6/22 anonim válasza:
64%
mar csak egy gloria kellene a fejed fele... :)
2009. jan. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Végre olyanok írásait olvasom, akik úgy gondolkoznak, ahogyan én! Nem tudom megérteni, hogy miért gondolják sokan, hogy az a pici baba, aki épp, hogy csak megszületett, majd úgy fog "viselkedni", ahogyan a kedves anyukája gondolja! 4 gyerekem van, de sosem panaszkodtam, hogy nem hagynak aludni vagy túl sok időt kell rájuk "áldozni"! Pedig nincs sok segítségem, a férjem állandóan utazik, dolgozik (nagy a család☺), valakinek pénzt is kell keresnie. Ezen az oldalon sokszor olvasom én is a felkapott suttogó könyvből vett különféle őrültnél őrültebb tanácsokat és elborzadok rajta. Kinek van lelkiereje így idomítani egy pár hónapos csecsemőt? Vagy úgy gondolják, hogy ami az állatoknál bejött, az a gyermekeinknél is jó? Nem érzem magam okosabbnak másoknál, de a gyerekek mellett szereztem némi tapasztalatot gyermeknevelésből, gondozásból, emellett óvónő is voltam, és sokszor a jóindulatú válaszaimat úgy lepontozzák azok, akik csupán könyvből láttak eddig pici babát! Úgy látom, hogy sokan csak azokat a válaszokat fogadják el, amivel amúgy is szimpatizálnak.
2009. jan. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Én felkelek éjjel háromszor szoptatni.Nem mondom, hogy minig örömmel, de tudom, hogy szüksége van rám, és én bármit megtennék érte.De nem gondolom, hogy akik fáradtak, vagy még nem szoktak bele, azok gonoszságból nem kelnének fel a picihez.Megértem őket...de, ha átgondolják, milyen lehet annak a kicsi lénynek, akinek te vagy az egész világ és szüksége van rád, és te nem vagy ott, amikor kellesz, szóval, ha ráébrednek, hogy gondatlanság amit tesznek, biztos észbekapnak.Nem ostorozni kell őket, hanem ráébreszteni, hogy rossz amit tenni akarnak.Ahogy rossz citrusfélét, vagy tejet adni egy éves kor alatt pl.Mégis sok "hős" anya teszi meg ezt is
2009. febr. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
78%

Szia nekem 3 hónapos múlt a fiam,és igen én bevallom fáradt vagyok,és kialvatlan.De nem adom föl,mert tudom neki csak ÉN kellek.Még ha néha dünnyögök is, hogy megint mi lehet a gond,miért nem akar aludni nyugodtan.....de legjobban az "zavar",hogy apuka ezt miért nem hallja,miért nem kel ki néha ő is hozzá??!!Akkor sem cserélném el egy nyugodt semmittevős napért!

Hiszen én akartam,ő nem kérte hogy foganjon meg!

Az anyai ösztönről annyit,hogy én idén már 28 éves leszek.Szerintem nem kapkodtam el a gyerekvállalást(5 év házasság után)és ráadásul rák jegyű vagyok,ami állítólag a leg család centrikusabb...de én fiatalabb koromban el sem tudtam képzelni,hogy egyszer gyermekem lesz.És most ott tarok hogy még szeretnék egy kis tesót Bogyókámnak.

Suttogót nem olvastam,de biztos az is jó valamire...mint minden.Mindenkinek meg a joga hogy úgy nevelje a gyermekét,ahogy akarja.

Ha valaki fáradt,nyűgös-én megértem,de abban igazad van ,hogy jobban át kell gondolni.És átérezni a baba helyzetét:ő még nem tud magának semmit megadni!

Végezetül: megyek mert jelentkezett a picurom....Mindenkinek nagyon sok türelmet kitartást és boldog babázós időszakot!!!!

2009. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem értek veletek teljesen egyet! Nem vagyunk egyformák! Nem mindenki olyan "ősanya" típus, mint ti, és ezt nem sértésnek szántam. Nem olvastam a suttogót, nem vállaltam korán a gyerekeket (most várom a 3-at), de nem hiszem, hogy rossz anya lennék, mert az én gyerekeim már korán megtanulták végigaludni az éjszakát! Van barátnőm, aki mindent megadna, csak az ő 2. gyereke végigaludná az éjszakát és nagyon jó anya. Nekem igényem van arra, hogy kipihent legyek, az, hogy kialudjam magam. Több a türelmem napközben hozzájuk. Vezetek én is háztartást, stb. Nem "gyilkos" módszerekkel sikerült őket az alvásra szoktatni! A gyerekek sem egyformák, ahogy mi sem. Kár ezért megszólni másokat, teje sincs mindenkinek (nekem sem volt, sajnos!) és itt sokszor leszólják azokat, akik tápszerrel etetik a gyereküket. Nem kell bűntudatot kelteni másokban!

39+3

2009. febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!