Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell vinni a Baross utcai...

Nittababy kérdése:

Mit kell vinni a Baross utcai klinikára, magamnak és a babámnak? Polyát adnak vagy vinni kell? és még miket kell vinni?

Figyelt kérdés
köszönöm a válaszokat előre is!!!
2011. jan. 21. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én 1,5 éve szültem ott, akkori tapasztalataimat tudom leírni neked. Én nem vittem külön csomagot a szülőszobára, a nagy pakkban volt minden.

Szóval a szülés utánra - még a szülőszobán - kellett tusfürdő, törölköző, saját hálóing, papucs. Nem tudom olvasnivaló vagy zene, ilyesmi engedélyezett-e vagy szükséges-e neked. Nálam Apa bent volt, így beszélgettünk, nem kellett ilyesmi.


Szülés utáni napokra:

Neked:

-hálóruha, papucs

-betét - vérzéshez, nálam a Tena jött be, gyógyszertárban kapható, hozzá háló bugyit vettem... eldobható

-mellszívó, ha gondolod

-könyv, újság stb..

-pohár, kés, villa, kanál

-én vittem wc papírt is, zsepi

-szoptatós melltartó + betét


Babának:

-body amit bent adsz rá + valami, amiben haza hozod... adnak rájuk bent kórházi kis inget, meg pólyát is... de nekem az az ing nem tetszett, így ráadtam egy bodyt és visszaraktam pólyába

- cérna sapi + kiskesztyű - hosszú körmei lesznek, és hogy ne sértse fel magát sem meg téged sem

- cumi + cumisüveg - nálunk cumi nem kellett... cumisüveg igen, mert osztogatnak teát, de kis nyomi üvegben van

- pelus!! - én nem találkoztam pelussal, mikor fürdeni vitték őket, akkor megkérdeztem adjak-e pelust, azt mondták, ha van elfogadják, úgyhogy adtam, napközben is az volt rajta amit én vittem

- minden más van pelusozáshoz meg köldökápoláshoz is (pl törlőkendő, popsikrém, alkohol, vatta.... ilyennek vannak)


Most ennyi jutott eszembe.... ha lesz még valami megírom. Vagy kérdezz hátha neked előbb eszedbe jut. :)

2011. jan. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!akkor most a polyát a kórház adja vagy én vigyek mert nekem azt monták többen hogy kérik amikor megszültem!!
2011. jan. 21. 18:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 6 hete szültem ott!

Pólyát ők adnak, bodyt vigyél mindenképp, meg sapkát, mert elég huzatos a folyosó ahol megmutathatod őt a rokonoknak. Ezért vigyél egy takarót is, hogy ne fázzon kint.

2011. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ott fogok szülni, de nem viszek pólyát. Ezért nem veszek külön, itthon pedig nem abban lesz. Ha pólya kell nekik, oldják meg. :)
2011. jan. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tőlem nem kértek, hanem ők adtak. :)

1. voltam

2011. jan. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!