Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elmagyarazni egy...

Hogyan lehet elmagyarazni egy 3-4 evesnek, hogy hamarosan testvere erkezik, de maskent, mint mas csaladokban?

Figyelt kérdés

Van egy gyermekunk, aki 2 eves mult. Valoszinuleg 3-4 eves lesz, mikorra befejezodik az adoptalas. Az elso gyerekunk biologiailag is a mienk. Hogyan teremtsunk olyan legkort, hogy mindenkinek jo legyen? A masodik gyerekunk adoptalt lesz, kisbaba.


Felek, hogy a nagyobb majd elohozakodik ezzel neki kesobb, mert mar egy 3-4 eves is latja, hogy egy terhesseg hogy zajlik. Gondolom, hogy ertitek, hogy mire gondolok es hogy mire kerdezek.


Szoval ti mit javasoltok ebben a helyzetben? Mennyit tudjon a nagy a kicsirol? Felek, hogy kesobb a kicsi a nagytol tudja meg rossz idoben, hogy adoptalt.


2011. jan. 22. 00:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Tudom, hogy ezzel nem segitek, de azert elmeselem. Koztem es a noverem kozott majdnem 4 ev van. Ugy 7-8 eves lehettem, amikor kozolte velem, hogy engem orokbe fogadtak. Osszetort a vilag, napokig sirtam, zokogtam. A szuleink probaltak meggyozni, hogy nem igaz, de nagyon nekibusultam. Persze tenyleg nem igaz.
2011. jan. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Biztos emlékszel a "Sehányéves kislány" c. könyvre. Ennek egy "testvérkönyve" a "Nekem két születésnapom van" című.

3-4 éves gyerkőcnek épp jó, és ha a kicsi növekszik, neki is jó lehet... igazán szépen, érzéssel mesél az örökbefogadásról, a képek is nagyon kedvesek...


Ebben a korban szerintem egyébként még nagyon elfogadók a gyerekek - ezalatt azt értem, hogy ha olyan téma kerül szóba, amiről fogalmuk sincs, hajlamosak arra hagyatkozni, amit mondasz...


Ilyesmire gondolok:

Lesz egy kistestvéred, aki nem az én pocakomban növekedett, hanem egy másik néni pocijában. De ez a néni nem tud rá vigyázni, így mi leszünk apuval a szülei, te pedig a testvére. Együtt fogunk gondoskodni róla, és ha kicsit megnő, sok mindenre megtaníthatod, amit Te már tudsz (pl. járni, ugrálni, palacsintát enni, motorozni- mondj olyasmiket, amiket ő szívesen csinál), és együtt játszhattok.


Írj majd, hogy fogadta! Szurkolok! :)

2011. jan. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen azt javaslom, hogy : ŐSZINTÉN!!!


Nem szabad az örökbefogadott gyereknek azt hazudni, hogy ő vérszerinti gyereketek és így felnevelni hazugságban, mert előbb-utóbb (szomszédtól, rokontól, iskolatárstól) mindenképpen meg fogja tudni az igazat és akkor össze fog omolni, hogy a szülei hazugságban nevelték fel!...


Mindenkinek nem tudod befogni a száját!


Nekem az unokatestvérem volt örökbefogadott gyerek, velem egyidős volt... Mindannyian tudtuk, hogy őt örökbefogadták, csak ő nem! Persze, én gyerekként is mindig tartottam a szám erről, nem is mi voltunk, akik "felvilágosítottuk", hanem az iskolai tanára vágta a szemébe!... Az unokatestvérem teljesen összeomlott!...


Hidd el, sokkal könnyebb lesz ezt mindjárt az elejétől őszintén kezelni, mint majd 20 éves korában leülni és felvilágosítani.

Attól még lehet vele éreztetni, hogy nagyon szeretitek, ő is ugyanolyan családtag, számíthat rátok, vigyáztok rá...

2011. jan. 22. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
En csak attol felek, hogy amikor idosebb lesz, ebbol gond lehet...hogy meg akarja keresni az igazi szuleit, elszokik stb.
2011. jan. 22. 05:06
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Két barátnöm adoptált.Testvérként nöttek fel egy családban.Èn 16 éves korukban ismertem meg öket.Mindketten tudták,hogy adoptálták és 18 évesen eggyütt keresték fel nevelö anyukájukkal a vérszerinti szülöket.A barátnöm ledöbbent a családtól,nagyon megrázta a dolog.A nö mondta neki "kislányom".A barátnöm pedig erre:"Maga nekem nem az anyám,hol volt eddig!?"

Oda fordult a nevelö anyukájához:"gyere anyu,mennyünk haza."

2011. jan. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

04:54 vagyok


Kedves Kérdező!


Nekem két örökbefogadott gyermekem van, már 19 és 20 évesek (testvérek), és NEM AKARJÁK megkeresni a vérszerinti anyjukat!!!


Ha te szeretetben neveled fel a gyereked, akkor te leszel az anyukája, hozzád fog kötődni, ti lesztek a családja!


Az én gyerekeim pici koruktól tudják, hogy örökbefogadottak, kis korukban ezzel nem foglalkoztak, tinédzser korukban tettek fel kérdéseket és akkor nagy szükségük volt az újból-és-újbóli megerősítésre, sok ölelésre, puszira, de mára ez lecsengett!

Nagyon örülnek, hogy a szerencse folytán EBBE a családba kerültek, rendkívüli módon ragaszkodnak hozzánk, eszükbe sem jut megkeresni a vérszerinti anyjukat, akinek nem kellettek...


Képzeld : a 19 éves fiam, ahányszor bemegyek a szobájába, mindig azt mondja : ölelj meg! :-DDD

2011. jan. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
4%

Bocs, hogy őszinte leszek, de hát azért írtál ide,-gondolom.

Szóval a gyermek szemszögéből, amire készültök, az a teljes kiszúrás, a legdurvább dolog amit egy szüleivel boldogan"magányos" gyerekkel lehet tenni.

Soha!!!,- értsd soha- nem bocsájtja meg nektek, se neki, és sajnos 90%, h. minden lehető módon bántani fogja, mert nem érti miért kellett nektek még egy, ráadásul nem is a saját véréből. Ez utóbbi megfontolás csak olyan 4-5 év múlva bontakozik ki teljesen, de a gyerekek nagyon kegyetlenek a maguk módján..(olyanok mint mi, csak nem rejtik mosoly mögé, mert nem tudják leplezni az érzéseiket).

Ennek ellenére _nem szabad_ titkolózni, mert az el nem mondott titok hatalom, ami a nagyobb gyermek tulajdona lehet, és akkor üt majd vele mikor a legkevésbé kívánjátok.

Még a vér szerinti testvér is kész csapás 3-4 éves korban, amiből fölépülnek ugyan de onnantól mindent patikamérlegen kell megfelezni. Persze idővel alkalmazkodik majd a helyzethez,- mit tehet mást-de nagyon kemény amire készültök.

A 3-4 évesek kis része, lehet akár nagyon békés természetű, toleráns, ha ilyen a fiatok, az szerencse. Gondold meg, hogy te és főleg a férjed hogyan fog viszonyulni a picihez és a helyzethez.

A férfiak a legritkább esetben tudják őszintén elfogadni a gyereket , aki nem az ő génjeiket hordozza, ez biológia, semmi más. Nem csak a kedvedért vállalja?

Nem lehet természetes,-(orvosi), úton testvére, egészen biztosan?

Egy ismerős házaspár hat(komoly!) évig dolgozott, a testvérkén, már rég lemondtak róla, mikor egyszercsak sikerült.

Mindenesetre sok szerencsét, örömöt, türelmet kívánok.

2011. jan. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
64%
Elözö,kár,hogy írtál!
2011. jan. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
De lehetne testvere, de sok okbol kifolyolag nem akarunk kockaztatni. Egy nagyon komoly baleseten vagyunk tul, sok kis rossz dolog is adodott es ugy erezzuk, hogy nem vagyunk szerencsesek sok dologban az egeszseget meg nem akarjuk kompromisszum ala vonni. Ugy dontottunk, nem kockaztatunk, mert bennem a gyerek szuletese ota van egy erzes, hogy nekem meg 1-et nem szabad vallalnom, mert egeszsegugyi gond lesz vele (es az elsovel sosem volt semmi rossz erzesem, abszolut nem vagyok negativ beallitottsagu - amugy megerzeseim 99%-ban bejonnek). Nem volt jo terhessegem (nemcsak a "szokasos" magasvernyomas stb problemaim volt), nem is vagyom ra, hogy ujra terhes legyek. Meg valamiert mar kiskoromban is vagytam arra, hogy orokbe fogadhassak es ezzel legalabb 1 ember eletet jobba tehessem, akinek nem egy putriban kell felnonie, hanem egy szereto csaladban. Mi nem tennenk kulonbseget koztuk, ez biztos. A ferjem is akarja. Megkerdeztem, megbeszeltuk - igazabol o javasolta (eloszor en hoztam fel, utana o tobbszor visszatert ra, hogy az orokbefogast valasszuk).
2011. jan. 22. 07:25
 10/24 A kérdező kommentje:

"Még a vér szerinti testvér is kész csapás 3-4 éves korban, amiből fölépülnek ugyan de onnantól mindent patikamérlegen kell megfelezni."


A legtobb csaladban a gyerekek kb. 3-4-5 eves korukban "kapnak" kistestvert es valahogy ezen tul szoktak lepni...ugy irod, mintha mi lennenk az egyetlenek, akik ilyen korban vallalunk, mikozben a parok nagy tobbsege ilyen korkulonbseggel vallal gyereket. Tehat te az egykesegben latod a megoldast?

2011. jan. 22. 07:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!