Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elmagyarazni egy...

Hogyan lehet elmagyarazni egy 3-4 evesnek, hogy hamarosan testvere erkezik, de maskent, mint mas csaladokban?

Figyelt kérdés

Van egy gyermekunk, aki 2 eves mult. Valoszinuleg 3-4 eves lesz, mikorra befejezodik az adoptalas. Az elso gyerekunk biologiailag is a mienk. Hogyan teremtsunk olyan legkort, hogy mindenkinek jo legyen? A masodik gyerekunk adoptalt lesz, kisbaba.


Felek, hogy a nagyobb majd elohozakodik ezzel neki kesobb, mert mar egy 3-4 eves is latja, hogy egy terhesseg hogy zajlik. Gondolom, hogy ertitek, hogy mire gondolok es hogy mire kerdezek.


Szoval ti mit javasoltok ebben a helyzetben? Mennyit tudjon a nagy a kicsirol? Felek, hogy kesobb a kicsi a nagytol tudja meg rossz idoben, hogy adoptalt.


2011. jan. 22. 00:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
De jó,hogy írtál!
2011. jan. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Hat igen, en is epp attol tartok, amirol utolso elotti hozzaszolo megnyilatkozott es en nem talaltam ellenszenvesnek a hozzaszolasat. Meg gondolkodunk, hogy mi legyen, de a ferjem nem szeretne, ha en szulnek. Nagyon rossz terhessegem volt, en is felek. Igy nem nagyon merek belevagni ebbe. Nem akarom azt erezni, hogy vegulis magamat kenyszeritem terhessegre, aztan ha rosszul sul el, egesz eletemben magamat okolnam.
2011. jan. 23. 19:03
 23/24 anonim ***** válasza:
58%

Elso vagyok!

Azert hittem a noveremnek, mert 3 nevelt testverunk is van. Mind a harman fiuk es idosebbek nalunk. Mindig tudtam, hogy nekik masok a verszerinti szuleik, de nalunk ez nem jelentett gondot. Azert tort ossze a kicsi vilagom, mert nem ertettem, hogy en miert nem tudhattam az "igazat", miert nem biztak bennem is a szuleink annyira, hogy elmondjak nekem is.

Mar mindannyian kirepultunk, de meg mindig egy csalad vagyunk. Sohasem ereztuk azt, hogy kulonbseg lenne kozottunk, ugyyanugy szerettek mindanyiunkat, ugyanugy dicsertek es ugyanugy megszidtak. Nem volt kulonbseg a jutalmazasban es a buntetesben sem.

Persze mind a harom testverem kamaszkorukban felkereste a biologiai szuleit, egyikuk most is tartja a masik anyukajaval es a testvereivel a kapcsolatot, de ettol meg mi vagyunk az o csaladja.

Egy beszelgetes alkalmaval azt mondta az egyik testverem, hogy a legszebb ajandek amit kaphatott az elettol, az a csaladunk volt, hogy nem intezetben, hanem egy szeretetteljes legkorben nevelkedhetett.

Csak azt tudom neked mondani, hogy lehet szeretni egy csaladtagot valodi biologiai kapcsolat nelkul, erezhet egy neveloanya is oroszlanerot a nevelt gyermekeert, egy neveloapa is ejthet konnyeket a neveltfia eskuvojen, es egy mostoha testver is megtartja a titkait.

A legszebb dolog amit tehetsz egy gyermekert, ha szeretetben felneveled!

2011. jan. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Utolsónak :

Annyira szépen leírtad,hogy libabőrös lettem ...

2011. jan. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!