Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elmagyarazni egy...

Hogyan lehet elmagyarazni egy 3-4 evesnek, hogy hamarosan testvere erkezik, de maskent, mint mas csaladokban?

Figyelt kérdés

Van egy gyermekunk, aki 2 eves mult. Valoszinuleg 3-4 eves lesz, mikorra befejezodik az adoptalas. Az elso gyerekunk biologiailag is a mienk. Hogyan teremtsunk olyan legkort, hogy mindenkinek jo legyen? A masodik gyerekunk adoptalt lesz, kisbaba.


Felek, hogy a nagyobb majd elohozakodik ezzel neki kesobb, mert mar egy 3-4 eves is latja, hogy egy terhesseg hogy zajlik. Gondolom, hogy ertitek, hogy mire gondolok es hogy mire kerdezek.


Szoval ti mit javasoltok ebben a helyzetben? Mennyit tudjon a nagy a kicsirol? Felek, hogy kesobb a kicsi a nagytol tudja meg rossz idoben, hogy adoptalt.


2011. jan. 22. 00:33
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Amugy mindenki valaszat koszonom. Valoban oszinte velemenyekre vagyok kivancsi es jo, hogy ezt tobb szemszogbol megvilagitjatok.
2011. jan. 22. 07:31
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen őszintén! Tapasztalatból írom, velem mindig őszinték voltak a szüleim, ezért én is és a család is teljesen természetesen kezelte, fogadta a nem mindennapi helyzetet. Úgy emlékszem, mindig is tudtam, mi a helyzet. Ha valaki később tudja meg, bárkitől, és hidd el, meg fogja tudni, akkor sokkal rosszabb lesz, el fogja veszíteni bennetek a bizalmát! Ha pedig majd kíváncsi az igazi szüleire, el kell fogadnotok ezt is, és segíteni őt mindenben. Ti lesztek mindig is a szülei, akiket szeretni fog!
2011. jan. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Koszonom neked is a valaszodat! Bevallom, elgondolkodtam, hogy valoban ez-e a helyes ut szamunkra. Azt hiszem, hogy erdemes atgondolni, mert nem akarom, hogy a gyerekeknek rossz legyen. Felek, hogy hosszabb tavon, a mi csaladstrukturankkal rosszul jar az uj joveveny. Marmint, hogy mar van 1 gyerekunk, aki biologiailag is a mienk es nem akarom, hogy ugy erezze, ot kevesbe szeretjuk vagy o kevesebbet jelent szamunkra. Sok bennem a felsz, de igazabol egy masik terhesseggel kapcsolatban is sok lenne bennem az aggodalom.
2011. jan. 22. 09:53
 14/24 anonim ***** válasza:

Saját történetünk:újszülött korában fogadtuk örökbe a kisfiúnkat,imádtuk,szerettük,körülötte forgott minden,kerek volt a világ nagyon.

Aztán egyszer csak váratlanul kiderült,hogy született egy teljesen vér szerinti hugocskája,3 nap állt a rendelkezésünkre,hogy a szükséges babaholmikat beszerezzük :-) .

A kispasink velünk örült,fel sem fogta,hogy mindez mit jelent az ő számára.

MOst már 4 hónapos a hugi,a nagyfiú pedig 4,5 éves bizony néha ringattatja magát,cumisüvegből akar inni :-),de szerencsére nagyon szépen ,szeretettel bánik a tesóval,annak ellenére,hogy ennyire hirtelenül jött és nem tudtuk felkészíteni.

A fiunkkal rengeteget törődünk,ha a kislány alszik példáúl,csakis az övé vagyunk,de még néha így is mondja,hogy anya velem is törődj.

2011. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

5:32 -esnek:

Valószínű a közeledben nem volt még boldog örökbefogadó család!

Nem így működnek a dolgok általában ahogy írtad,még akkor sem,ha az egyik vér szerinti a másik pedig nem...

DE mindenesetre legalább őszinte voltál és jó,hogy megismerhetünk egy ilyen álláspontot is.

2011. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én pedig egyke vagyok, mindig is szerettem volna testvért, de nem lett, a Mai napig bánom. Én gyerek ként örültem volna ha ilyen módon is, de let volna testvérem. Szóval a gyermeketektöl is függ, hogy, hogyan fogadja. Minden esetre, szép gondolat egy csodás kis életnek, adni egy lehetöséget hogy normális családja leg yen!
2011. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekek teljesen arra álnak be ahogy a szülök ezt beállítják.Szóval ha egy szülö nem tesz külömbséget a gyerek tudja eggyenrangú családtagok vagyunk mindketten.Ès édes testvérek között is van egy kis egészséges konkurencia,amit egy szeretö igazságos szülö 5 perc alatt,pár mondattal lerendez.
2011. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0541-es te nem kár, hogy írtál, mert többeknek bepillantást engedsz gyűlőlködő,"kihanemén" típusú beteg egyéniségedbe. Ti akarjátok elhallgattatni azt, aki érvekkel vitatkozik. Mivel ilyenek (érvek, tudod,) neked nincsenek, csak vagdalkozol, acsarkodsz, gyűlölködsz és elhallgattatni akarsz, mint az ipari böllér villanyszünetben. Szegény!!
2011. jan. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 05.41-es a címzett.
2011. jan. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

05.32-es vagyok, a gonosz. Sárga karika, és 16 benne, mert aki álomvilágban él, az maradjon ott.

Kedvesen naiv a feltételezés, hogy nem láttam boldog örökbefogadott gyermekeket, több családál is, de ott _mindegyikük_ az volt,-értem _nevelt_ és boldog.

Továbbá három fiam van, 4-5-7 évesek, tehát a gyerekek közötti konfliktusról is van kis tapasztalatom, hát mit mondjak, nem pont arra mennek reflexből, amerre acélos ujjam mutat, mert nálunk a felvilágosításba nem tartozik bele a lendített csatos öv,a pofon, a bezárás, a kiközösítés, igy van, hogy 5-percnél is tovább tart míg kibogozzuk a konfliktust.

És láttam végezetül két, egymástól független, a kérdésben szereplő jellegű "vegyes" családot is, nagyon komoly,(főleg nem anyagi)-érzelmi problémákkal.

Ezért vettem a bátorságot, hogy írjak, mert nem árt elégszer átgondolni egy párnak, hogy mit tesznek,a kérdésem sarkított de igaz felvetésével, véleményemmel segíteni őket. Mind a munkám, mind a családi-magán-életem mögöttem áll tanúként.

Úgyhogy az vegye a bátorságot, hogy a 3,14csába küldjön, aki maga is tapasztalt valamit családügyekben,gyermeknevelésben, mert kicsit más mint a Hollywoodi B-produkciókban.

Végezetül hozzáfűztem, hogy kívánok nektek sok boldogságot. Most még egyszer.

2011. jan. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!