Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férj-anyós probléma. Nemsoká...

Férj-anyós probléma. Nemsoká szülök, de a férjem nem szeretné, ha 1-2 hétig itt lenne anyukám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Anyukám mindenbe beleszól, mindent jobban tud, igaz, hogy segíteni szeretne, de néha már nekem is idegesítő. A tesóm 3 éve szült, 3 hétig volt náluk anya segíteni a háztartásban (teljesen náluk is lakott addig). A tesóm férje is "kikészült" a 3 hét alatt. Én májusban szülök, anya már mondta, hogy "na, akkor majd hozzánk is jön segíteni", a férjem meg már ki van akadva. Azt mondja, majd ő segít mindenben (főzni is tud).

Hogy mondjam meg anyukámnak, hogy ne költözzön hozzánk pár hétre?! Megbántani nem szeretném, egyébként jó a kapcsolatunk, én vagyok a "pici lánya", de a férjemet idegesíti (sokszor engem is).

Nem lesz nehéz "csak" ketten ellátni a babát és a háztartást is? 1-2 hétig a párom itthon tud lenni szabin, utána egyedül leszek. Szerintetek mit csináljak???!!!


2011. ápr. 2. 12:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
84%
Én megmondtam az egész családnak,a párom családjának is,hogy nem szeretnénk ha bárki jönne hozzánk segíteni.Elmondtam,hogy szeretném az első heteket hármasban tölteni,megismerni a babát stb.Úgy gondoltuk,hogy ha nem megy akkor majd kérünk segítséget.Ezt mindenki tiszteletbe tartotta és egyáltalán nem volt belőle probléma.persze átjöttek meglátogatni anyáék-tesómék.Ekkor ők ketten csajok főztek,én meg velük dumcsiztam pihiztem stb.X idő után volt,hogy szóltam anyának h jöjjön át főzni,minden mást én csináltam vagy a párom.Szerintem ha jóban vagytok akkor ezt neki is meg kell érteni csak légy vele őszinte.Tök fölösleges,hogy az első hetekben még idegesítsen v.ki+ még emellett a férjed bosszankodásait is hallgasd.
2011. ápr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%
Megértem a férjedet. A ti házatok a ti váratok! Nem nagy dolog ellátni két felnőtt embernek egy kisbabát, szerintem ti is boldogulni fogtok, nem kell a mamáknak hetekre odaköltözni! Már most meg kell beszélni anyukáddal, hogy köszönitek, de úgy döntöttetek, hogy ketten szeretnétek maradni, vagyis hármasban a babával! Ezt meg lehet érteni szerintem, nincs rajta megsértődni való! Anyu is közel lakik, van három gyerekünk, de soha nem időzött is sokat, nem fürdetett, takarítgatott, mosogatott stb, megcsináltuk a férjemmel.
2011. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
73%

Szia, nekünk lassan 1 éves a lányunk, nálunk is anyu jött segítségként.

Huh, szóval :) most várjuk a másodikat, ő nyár végén érkezik, de: nem örülnénk neki, ha jönne. Olyan ízetlenül főzött, férjem alig bírta megenni. Ez az egyik dolog. A másik: traktált a sok gondolatával, amitől totál kifáradtam(jobban mint az éjjeli szoptatástól).

Amint elment, máris mentem főzni-mosni-takarítani, mert ő csak főzött meg mosogatott (a főzés maradványait), nem voltam előrébb sajnos.

Ha elfogadsz tanácsot: főzz előre a fagyasztóba (én most is ezt tervezem), bevásárolunk előre, hogy liszt,cukor,tészta, tehát ami nem romlandó legyen otthon és ne kelljen rohanni a boltba. Nem nehéz ellátni egy babát ketten, eszik-alszik-kakil. Ha hasfájós, akkor meg úgysem segít, ha ott van anyud sajnos.

Esetleg finomítsd, hogy majd később jöjjön legfeljebb egy hétvégére, nehogy vérig sértődjön.

2011. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!