Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikres anyukák! Hogy csináljáto...

Ikres anyukák! Hogy csináljátok? Hogy bírtátok mikor nagyon picik voltak?

Figyelt kérdés

Nekem egy 6 hónapos fiam van egyenőre:)

Azon gondolkoztam mi lenne ikrekkel....az éjszakázás, az etetés, sétálás mikor még picik, hogy csináljátok?

Hogy szoptattok?Pl szuri után hogy veszitek az öletekbe, mikor sírnak?Lehet buta kérdések, de belegondoltam, hogy a pici fiam minden figyelmemet leköti, hogy lehet két picivel csinálni?Vagy mindenképpen kell segítség főleg az elején ugye?

Mondjuk az jó, hogy egy szüléssel megvan 2 baba:)


2011. ápr. 6. 13:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én csajszijaim már 10 hónaposak, nem mondom hogy nehéz, de azt sem hogy könnyű.

Segítségem nekem is csak este van vagy éppen mikor apa hamarabb végez a munkával akkor délután is. De fürdetésnél mindig otthon van.

Az öltözködés nálunk is kb 20 perc. Az etetés 1 óra átlagosan.

Mostanában elég nyűgösek mert betegek, így még nehezebb.

Etetni egymás után etetem őket, van hogy sír az egyik mikor a másikat etetem, de ki kell várnia a sorát. Ha mennünk kell pl kórházba utógondozásra vagy tanácsadásra akkor mindig van segítségem. Ha postára vagy ide-oda kell elszaladnom akkor általában anyósomra rá tudom bízni őket.

Szóval nekem úgy ahogy van segítségem. De így sem egyszerű.

A családomban már több ikres is van, így esélyes voltam én is rá, de nem gondoltam volna egy percig sem, sőt meg sem fordult a fejemben h ikreim lesznek.(20 évesen).

De itt be is fejeződött számomra a babaprojekt.

2011. ápr. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az én fiaim 8 hósak, és melléjük itt van a 2,5 éves lányom is.

Az eleje elég nehéz volt. Egy hónappal születtek előbb simán 2 óra alatt, 3 perc különbséggel, pedig a második baba faros volt. Talán azért volt egyszerűbb, mert ő volt a kisebb. A nagyobb 2,5 kg a kisebb 2 kg volt.

3 hétig csak szopiztak, hát kikészültem rendesen, és ugye a harmadik is csak 21 hós volt, igazából az volt a nehéz hogy ővele is legyek, és ne legyek fáradt, ideges vele.

Aztán 4 hós korukig a nagyobb tápit is kapott, így kellett csinálnom mert a kicsi hányt a tápitól, a tejem meg nem volt elég. Meg kicsit elegem is lett a szoptatásból. Így tudtam őket egyszerre etetni.

Elkezdtem hozzátáplálni, onnan könnyebb lett, imádnak kanalazni. Most már nem fogadják el egy hónapja a tápit, csak szopiznak meg naponta 3x esznek rendes kaját.

Séta elég gáz, de az is csak a nagylány miatt. Most már elég sokat tud sétálni ő is, de az elején sokszor úgy mentem, hogy toltam az ikerkocsit, őt meg cipeltem az ölemben. Még szerencse hogy csak 10 kg volt.

A fiúk már 7 és 8 kg-ok, de többször vannak mindketten az ölemben, vagy az egyik fiú és a kisasszony, mert ő is elég anyás. Segítségem a húgom volt, de igazából akkor volt igazán szükségem rá, mikor betegek voltak. Akkor nagyon nehéz volt, mert mind engem akart.

Egyébként egész szépen elvannak, próbálkozom hogy mi tetszik nekik éppen jobban, melyik játék, ágy, etetőszék, stb., hogy szépen eljátszanak.

Apa segít csak, ő du jön haza, addig négyen vagyunk a gyerekekkel.

Főzni is meg tudok általában, mosogatás sokszor elmarad éjszakára, de már be van ígérve a mosogatógép! :-)

Éjjel még elég gáz, kelnek minimum fejenként 2x a fiúk, nagyon cicipárti főleg a kisebbik, úgyhogy van hogy ott alszik mellettem.

Hulla vagyok néha, de NAGYON BÜSZKE VAGYOK RÁJUK!

És igen, nem bánom hogy egy szüléssel megvolt a kettő, vagyis két szüléssel meglett a tervezett gyerekszám. :-)

2011. ápr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
én nem vagyok érintett, csak 1 babám van, csak kíváncsiságból elolvastam a hozzászólásokat és csak annyit szeretnék mondani, hogy le a kalappal előttetek!
2011. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
igen,le a kalappal előtettek:)köszi hogy írtatok!
2011. ápr. 8. 22:18
 15/15 anonim ***** válasza:
nekem két lányom van, 21hónap van a kettő között de én így is ki vagyok és nagyon nehéznek találom. Mind a kettő nagyon rossz evő. A kicsi 1 órát szopik minden alkalom és még utána fejek is 30percet és naponta 6-8 alkalommal, mind a kettőt pelenkázom és van hogy míg a kicsit megszoptatom addig mi ketten is jól lakunk, én nem gondoltam hogy ennyire nehéz lesz még egyszer tuti nem vállalnám be. Eddig mindig példás rend uralkodott mindenütt, most meg a férjem szerint térkép kell hogy végig menj a lakáson, gyerekjáték mindenütt meg levetet rongyok, és folyik a kosz mindenütt, és folyton mosok mindenki minden nap tiszta ruhát vesz kétszer,és van olyan nap hogy nem fürösztöm meg őket mert már nem marad rá energiám, és olyan is előfordult már hogy az éjszakai pelenkát délbe cseréltem ki mert egyszerűen elfelejtetem, és sétálni sem jutunk ki minden nap, a férjem nem segít max. fürdetéskor, magamra meg a férjemre nem is marad energiám. Ha valaki ebbe nem fárad bele és nincs ki tőle le a kalappal előtte. Valósággal utálom a szoptatást,mert elveszi minden időmet, és sehogy sem tudom rávenni hogy hamarabb szopizzon. A nagyobbik lányom is ilyen lassan evett, és még most is imádkozni kell neki egy kis evésért. 30éves vagyok, nem tudom hogy vágyik erre valaki már 20 évesen ha még egyszer kezdhetném sem vállalnák hamarább gyerekeket, a magánéletnek, szórakozásnak lőttek . Imádom a gyerekeimet és a mosolyuk mindenért kárpótol de ettől még nem könnyű velük lenni
2011. ápr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!