Szüljek 3. gyereket?

Figyelt kérdés
38 elmulnék mire megszületne,de a szivem azt súgja igen az eszem azt hogy ne.A férjem is nagyon szeretné,a nagylány 18 a kicsi 3 éves.Anyagilag semmi gond nem lenne,csak a korom az eggyetlen ami vissza tart.Őszintén amit gondoltok az öregedő kismamákról.
2011. ápr. 6. 13:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagyok 17, 13,12 évesek. A kicsi 20 hónapos, júliusra várjuk a tesót, szeptemberben töltöm a 40-et.

Semmivel sem volt nehezebb sem a teherbeesés, sem a terhesség, sem a szülés 38 évesen, mint fiatalabban. Most sincs semmilyen problémám, pedig egész nap egy bő másfél éves után futkározok.

A mai terhesgondozás olyan szűrővizsgálatokra ad lehetőséget, ami mellett ennyi idősen nyugodtan lehet még gyereket vállalni.

2011. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

Ennyi idősen még bevállalnám,ha vágynék rá, és a férjem is.

Én a harmadikat 33 évesen szültem, többet nem tervezek, de a 38 még nem kor:) Nyugodtan belevághatsz!

2011. ápr. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Öregedő?

38 szerintem még messze nem az öregedő kategória.

Ha gondolkodtok 3. babán, akkor gondolom nem úgy nézel ki, mint aki fél lábbal a sírban vagy, gondolom fiatalos vagy és egészséges.

Szerintem legyen 3. babátok.

2011. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%

Én 37 évesen szültem a másodikat, szerintem nyugodtan szülj, egy 38 éves nő-főleg mamanpság- nem öreg, ez csak régen volt.

Gondolom te sem oylan kötgetős otthonkás fajta

vagy:-))))))))))

Inkább szülőn a nő később, mint 20 évesen a semmire, nekem az véleményem.

2011. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 vagyok, és mi is épp harmadikat tervezünk :)


A fiatalabb kismamákat ugyanúgy kinézik sokan, mint az idősebbeket. Így én azt mondom, hogy rajta-rajta, vágjatok bele, ha szeretnétek!

Amivel kockázatosabb egy 30-on túli terhesség, arra ott vannak a szűrővizsgálatok, amikkel szerintem a kisebbik gyerekeddel is átestél már. Van aki azt mondja, hogy nem annyira fiatalon nehezebb a terhesség, de nem hiszem, hogy bármi gond lenne, hisz 3 éve is voltál várandós, és kicsi gyereked van, szóval szerintem rutin lesz neked :)


És egyébként is, ne beszélj itt "öregedő kismamáról", mindenki annyi éves, amennyinek érzi magát ;)

2011. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszi köszi köszi,nagyon jó ezeket olvasni.Nem nem érzem magam mamásnak és sokak szerint fiatalabb vagyok a koromnál,és igen aktív életet élünk.
2011. ápr. 6. 14:00
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán vállald be.


Mi most tervezzük a másodikat, 33 vagyok. És szerintem bele fogunk majd vágni egy harmadikba is, és akárhogy számolom, már bőven megleszek 39 is, mire összehozzuk:D

2011. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi májusban vágunk bele,a 3. babaprojektbe....38 évesek múltunk(én tavaly decemberben,a férjem idén februárban),van már 2 fiunk,a nagyobbik 19 éves lesz,a kicsi 3.Nekünk-a korunk miatt-fel sem merült,hogy ne vállaljunk még egy babát.Az anyagiak is rendben vannak,szóval nálunk nem kérdés.
2011. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmikepp nem neveznek egy 38 evest oregedonek...nem azert mondom, hogy magam vigasztaljam, mert en meg 20-on eves vagyok, hanem mert tenyleg igy gondolom. Egyaltalan nem vagy idos es ha mindketten ennyire szeretnetek, miert ne? Nehogy megbandd, ha nem vallalod, mert par ev mulva mar nem tudod vallalni.
2011. ápr. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

csak annyit tennék hozzá, hogy 20 évesen se mindenki a "semmire" szül.

egyébként van, akinek az első baba jut eszébe 35-40 évesen, hogy de jó lenne, ezzel nem értek egyet. Nem többedik babára gondolok itt és nem is azokra a nőkre, akiknek egészségügyi vagy anyagi gond miatt nem adatott meg korábban a pici, vagy esetleg a párkapcsolatuk nem volt olyan. Hanem azokra, akik elkarrierezték vagy szórakozták az időt, és ilyenkor jut eszükbe egyáltalán megpróbálni. De Te a 3. kisbabádat szeretnéd (szerintem már döntöttél is :))) szívből kívánok minden jót és sok egészséget hozzá!!!

2011. ápr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!