Szüljek 3. gyereket?

Figyelt kérdés
38 elmulnék mire megszületne,de a szivem azt súgja igen az eszem azt hogy ne.A férjem is nagyon szeretné,a nagylány 18 a kicsi 3 éves.Anyagilag semmi gond nem lenne,csak a korom az eggyetlen ami vissza tart.Őszintén amit gondoltok az öregedő kismamákról.
2011. ápr. 6. 13:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
11%

nem tudom nekem 20 évesen nem sok mindenem volt a páromon kívül, anyámékkal laktam, vagy a pároméknál voltunk.

Na erre a semmire biztos, hogy nem szültem volna.

25 évesen költöztünk külön, és lett kocsink.

2011. ápr. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

08:41-es


persze, de ne általánosíts. Én 22 évesen szültem az elsőt. Abban az évben vállaltuk, amikor végre sikerült saját lakást vennünk. (autónk mondjuk volt már előtte is, egy öregecske) És nem volt szülői segítség, albérletben laktunk előtte, oda mi sem vállaltuk volna.

Nem éltünk nagy lábon, de volt biztos munkahelyünk, lakásunk, kocsink, szerettük egymást 5 éve.


Szóval mi meg nem semmire vállaltunk gyereket úgy gondolom. És ettől még tudom, hogy nem minden huszonéves él így, nem általánosítok ;)

2011. ápr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom 25 éves korom alatt még gondolati szinten sem volt a gyerekvállalás, valahogy teljesen már dolgok érdekeltek.

És örülök, hogy így a 40 -hez közel nem 15-20 éves gyerekeim vannak.

2011. ápr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
88%

Én meg pont, hogy örülök, hogy 40 évesen már elég nagyok lesznek a gyerekeim. Lehet megint kicsit kettesben lenni a férjemmel...

És fiatal nagymama lehetek, vagy ha a gyerekeim későn alapítanak családot, azt is jó eséllyel megélem, szellemileg frissen.

Párom anyuja elég idős, enyém meg fiatal, látom, hogy mennyire más a kettő, és mennyivel jobban vonzódnak a gyerekeim a fiatal, velük játszó, szaladgáló nagymamához. Pedig nagyon szereti őket a másik is, de hát idős szegény, és nem nagyon tudnak mit kezdeni egymással.

Tudom, hogy ez még elég messze van, de nekem ez is fontos.

2011. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Anyám engem 25, hugaimat 30évesen szülte, ő most 64 éves, teljesen fiatalos, kinézetre, felfogásra.....

A párom anyját annyi idősen ismertem meg, mint amennyi most én vagyok(399 de valahogy már akkor sokkal többnek tűnt, ő 20 évesen szülte a páromat.


Ja és én sem érzem magam többnek 30-nál

2011. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Én szülnék ennyi idősen (is) mert nyugodtabb az ember, megvan az egzisztencia, tapasztalat, több türelem, szerető, kényeztető nagy testvérek. Ha a szíved ezt súgja, ne állj ellen. Én másokkal nem foglalkoznék.
2011. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A sógornőm 40 volt amikor ikreket szült, így vagy 5 gyereke kettő 2 éves egy 4 éves egy 6 éves és egy 23 éves. Szerintem semmi baj nincs ezzel, én bevállalnám a helyedben.
2011. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
bocsi nem "vagy" hanem VAN
2011. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

simán belefér! az én anyukám is pont 38 volt amikor engem szült, pedig az már 34 éve volt :))

szóval hajrá!

2011. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy szülj nyugodtan, ha úgy érzed. Bár én még csak 28 vagyok és pont ellenkezőleg gondolom, de tudom milyen az ha a szíved vágyik rá. Én nagyon szeretnék még egy gyermeket szülni (kettő van, 2,5 éves és egy 1 éves), de anyagilag nem tudunk bevállalni többet. Én is azt mondom, hogy mivel nem az elsőt szülnéd semmi akadálya. Viszont gondold azért végig: tényleg 58 leszel mikor ő 20. Ha 20 évesen önálló tud lenni, csak akkor tudtok újra magatokkal illetve egymással foglalkozni a férjeddel. Eljárni függetlenül stb.... Illetve, kérdés, hogy a kamasz korában (te kb. 52 leszel) bírni fogod-e (és akarod-e) a "hülyeségeit". Tudod már milyen a kamasz. Tehát ezeket az éveket is gondold végig. Ilyen dolgokat akarsz 50 fölött magadnak, vagy végre megpihenve magaddal törődni? Még egyszer mondom én arra buzdítalak, hogy szülj és semmi baj nincs avval, ha 50 fölött is belefér, hogy szülőivel és továbbtanulással akarsz foglalkozni. Csak gondold ésszel is végig és utána dönts. És ha tudsz írd meg hogy döntöttél
2011. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!