Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érezted már úgy, hogy eleged...

Érezted már úgy, hogy eleged van és talán mégsem kellett volna ez a gyerek?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne írjatok kioktató válaszokat, anélkül is elég a bajom.
2011. ápr. 8. 13:16
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ezzel semmi rosszat nem írt, nem rosszabb annál, hogy elegem van a gyerekeimből, ahogy te írtad, vagy amit én írtam hogy örökbe adom. Csak amikor az ember így kivan bukva, pláne ha semmi segítsége , mint nekem se, és még az egyik betegen hisztis is, hát az borzasztó, az állandó egyedüllét az agyára megy, és nem válogatja meg a szavait. Nem hinném, hogy olyan csúnyát írt volna :D Attól még szereti. bár nem ismerem, de nem bírtam szó nélkül hagyni, ne haragudj.
2011. ápr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!


Bevallom igazából túlzás volt a kérdésem.

Talán front volt az utóbbi napokban, nem tudom.

Az biztos, hogy ahogy gyermekeink fejlődnek, ugyanakkor nekünk, anyáknak is folyamatosan kell fejlődnünk szülői hivatásunkban.

Érdemes ezen a versen is elgondolkozni.


Ha elölről kezdhetném a gyermekem nevelését, fenyegetés helyett festegetésre használnám a kezemet.

Példálózás helyett példát mutatnék.

Nem siettetném a gyereket, hanem hozzá sietnék.

Nem a nagyokost játszanám, hanem okosat játszanék.

Komolykodás helyett komolyan venném a vidámságot.

Kirándulnék, sárkányt eregetnék, réten kószálnék, bámulnám a csillagokat.

A civakodás helyett a babusgatásra összpontosítanék.

Előbb az önbizalmát építeném, azután a házamat.

Kevesebbet beszélnék a hatalom szeretetéről, és többet a szeretet hatalmáról." (Diane Loomans)

2011. ápr. 9. 14:08
 23/38 A kérdező kommentje:
Sziasztok és sok-sok türelmet kívánok Mindenkinek!
2011. ápr. 9. 14:09
 24/38 anonim ***** válasza:
94%
22.02-es vagyok, bár ítrad, hogy biztos front volt, azért szállj magadba, és nézd meg, hogy mit írtál. Én legalább azt nem írtam, hogy nem kellett volna gyerek, pedig nagyon ki voltam, rémes napunk volt, szerettem volna világgá menni, de meg sem fordult a fejemben, hogy nem kellettek volna. És még Te kérted, hogy nem kérsz kioktató választ. Hát én sem kérek köszi! Segíteni szerettem volna, hogy lásd, nem nem vagy egyedül, és néha mindenki kiborul, úgy látszik nem kellett volna. Legközelebb birkózz meg egyedül a problémáiddal!
2011. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Brigitta04 ***** válasza:
100%

Szia.

Végig olvastam a válaszokat.Én amondó vagyok az az édesanya akinek ez nem fordult meg a fejében az hazudik. Igaz nem ebben a formában,hogy nem kellet volna a gyerek!Egy válaszban olvastam és ez nagyon tetszett:kész most felmondok!!!!Ez tuti megfordult már több fejben is!

2011. ápr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem két nagyon nehéz korszak van a gyereknevelésben,amikor picik és amikor tizenévesek,nekem most mind a két fajtából van 2-2.
2011. ápr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
A dackorszakot már másodszor tapasztalom, a tinikorszaktól már előre félek:)
2011. ápr. 12. 08:01
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg a "nem kellett volna a gyerek", "egy órára nem akarok anya lenni", stb ugyanazt takarja. Kimenekülni az anyaszerepből a fáradtság, kimerültség miatt. Ezen kár lovagolni. Vannak nehéz napok, túl kell rajtuk esni. Ha meg csak kicsit túlreagáltad kérdező, vagyis túlzás volt a kérdés kiírása, annál jobb. Ezek szerint eltűntek a sötét felhők. :-)

Ha nyugodt vagy, a gyerekek is azok, vagy több esetben azok, hidd el, nem érdemes idegeskedni. Tudom, tapasztalat, és látom az enyéimen. Már kevés dolog húz fel. Ne légy ideges, ha hisztizik, légy mellette és légy nyugodt és határozott. Majd abbahagyja. Mond meg neki hogy szereted, de ezt ezért és ezért nem szabad. Inkább ..... Lehet első pár alkalommal nem jön be, de eredményes.

2,5 éves kislány és 8 hós ikerfiúk anyukája

2011. ápr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

07:56

Ja ja:-)))))))

Fiam 11 éves, most lett kiskamasz, sokszor kiakaszt, lányom meg 2 éves, a hiszti és dackorszak közepén.

2011. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Hát nem irigyellek...de kitartást kívánok!
2011. ápr. 12. 08:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!