Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 15 hetes várandós kismama...

15 hetes várandós kismama vagyok. Hogy mongyam meg a fönökömnek, hogy terhes vagyok? . Attol félek kirug és nem tudok elmenni táppénzre.

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha határozatlan idejű munkaviszonyod van, akkor a munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyodat. A hogyan: szerintem pár lényegre törő mondat bőven elég.
2009. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Nem rúghat ki, mivel védett vagy!

Menj el nyugodtan táppénzre.


Én 20 hetes voltam, amikor megmondtam. Semmi nem látszott addig a pocakomból, és rosszul sem voltam, így nem gyanakodtak. Viszont azért kellett megmondanom, mert veszélyeztetett terhes voltam, és nem dolgozhattam tovább. A sors fintora volt, hogy a próbaidőm pont akkor járt le. Ugyanis új munkahely volt.

Én leültem, és elmeséltem neki mi a helyzet. Hát nem örült neki, de nem küldött el melegebb éghajlatokra. A hátam mögött meg azt mond, amit akar...

Ja, én úgy csináltam, hogy azon a bizonyos napon betelefonáltam, hogy van egy kis baj, és csak később tudok bemenni. Elmentem a dokihoz, hogy a táppénzem is biztos legyen. Így amikor bejelentettem, már duplán védve voltam!


Majd írd meg, hogyan sikerült bejelentened!


Drukkolok, és ne feledd, nem rúghat ki, és nem írathat alá semmi olyan papírt, egyezséget veled, amiből neked károd, hátrányod adódhat!!!

2009. márc. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha határozatlan idejű a munkaszerződésed nem rúghat ki.Ha határozott időre szól,akkor megteheti minden magyarázat nélkül,hogy nem hosszabbítja meg.Ez van sajnos,én is így jártam.
2009. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A valaszotok nagyon meggyözö.Igaz a pocakom még nem látcik de annál inkább nehezebben megy a munka.Gondolatban már megy a bejelentés de élöben,hogy csinálom majd?Ha ismernétek a fönököm tudnátok miröl beszélek.
2009. márc. 3. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Helló főnök, terhes vagyok. Itt a kiskönyvem, nem rúghatsz ki...

A tövény téged véd, ha be vagy jelentve, határtalan idejü szerződésed van, akkor nem rúghat ki, vagyis igen, de akkor a gatyája rámegy a bírósági eljárásra, amit el fog veszíteni.

Szóval fel a fejjel, gondolj a babád és magad egészségére!

2009. márc. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Én is halogattam napokig, mert csak pár hónapja dolgoztam, és hosszú távra vettek fel. Nehezen, de nekiduráltam magam "nem így terveztük, de babánk lesz, és örülünk neki.." kicsit elcsodálkozott, de nem mondott semmi rosszat. Aztán másnap mondta a főnök, hogy biztos van kiskönyvem, és levédtem magam, mert épp fel akart mondani-leépítés miatt. Úgyhogy egy napon múlott, hogy kaptam 7 hónapig táppénzt, ami ugye nem mindegy.

Szóval ne várj, állj elé, és lépj.

2009. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért ne felejtsük el, hogy kölcsönzött munkaerőt terhesen is ki lehet rúgni, még akkor is ha határozatlan idejű szerződése van.
2009. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!