Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért vannak...

Szerintetek miért vannak annyira negatív véleménnyel az mlm rendszerről sokan, hiszen szinte ez az egyetlen módja, hogy egy anyuka egy kis mellékesre tegyen szert, nem mellékesen hivatalosan?!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 16:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Elgondolkoztattak a válaszok,de nagyon,és örülök is.Egy bizonyíték arra,hogy nagyon sokan még nem tudják mit jelent MLM cég jutalékait élvezni.

Nagyon sokan állítják,hogy ők mindent tudnak erről a bizniszről,pedig helye lenne több infónak az biztos.

Valaki írta,hogy miért vegyen meg drága dolgokat,hogy karbantartsa magát.Nem kötözködés,de megkérdem az autódba milyen üzemanyagot teszel?Milyen olajat,miért viszed márkaszervízbe?Azért mert azt akarod ,hogy a legjobban müködjön.Gondolom megérted mit akartam ezzel mondani.

Az is tévhit,hogy be kell fektetni nagy összeget.Ismerek egy céget,ahol a max befektetés 55 euró,de nem regisztrálási díj,hanem terméket kapsz arra az összegre.Ha eladod,akkor 0 tőkével indulsz.

Hogy mennyire házalós?Hát semennyire.Persze lehetnek itt is kivételek,de ha a legjobbat választod,akkor megtanítanak arra,hogyan kell jól csinálni.

Nem piramis,mert a piramist tiltja a törvény,és az mlm cégek hivatalosan müködnek.Azért sem piramis,mert ha nem dolgozol,nem kapsz semmit,akkor sem,ha a csoportod teljesít.

Valaki írta példának az Oriflamet.Az direkt eladás ,nem MLM.

Az Amway a legrégibb MLM cég a világon,amely több cégnek ,több gyártónak a termékeit forgalmazza.Ha jól tudom fél évszázada van világpiacon.Bocs ha tévedtem.

Aztán van a FOrever,amely több mint 30 éve van piacon a világ 157 országában.Ezek közül Magyarország a 2ik helyezést kapta forgalom után .Nem semmi.Minden egy kézben van,az aloe ültetvényektől a gyártásig meg a szállításig.Talán a legegyszerübb marketing terve van.

Aztán van még Ökonet,erről sokat nem tudok,Nuskin,nem sokat hallottam róla az elmúlt időben.És egy rakás szalmaláng cég.egyik évbe van,másikba nincs.

Merj bátran belevágni,mert csak nyerni fogsz,veszíteni nem.

Tudod ez milyen,mint a hosszú szoptatás.Csak az érti a lényegét aki benne van és csinálja.Az összes többi kritizál.

Ne hallgass senkire,csak magadra.

2011. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én is abban a cégben dolgozom, amit az előttem válaszoló mondott és igaz, hogy a "befektetés" 55 euró, azaz nagyjából 18-19 ezer Ft árfolyamtól függően.

Az a nagy baj, hogy az emberek 99%-a egyáltalán semmit nem tud az mlm-ről, a piramisjátékot emlegetőnek pedig üzenném, hogy persze nagyon meg kell válogatni, melyik mlm céghez csatlakozik az ember (ha valaki azt mondja, ez a cég most indult, így van benne bőven lehetőség, attól menekülni kell, csak évtizedek óta megbízhatóan a pacon lévő céggel érdemes foglalkozni) de a piramisjáték 299/a paragrafus, jó olvasást kívánok, a cég pedig, amelyben dolgozom, Magyarország egyik legnagyobb adófizetője. :-)

A jó mlm cég a lehető legbiztosabb egzisztenciát kínálja. Nem könnyű csinálni, főleg a kezdet nehéz, de ugyan mi szokott nagy pénzt hozni, ami könnyű? Ha túl könnyű lenne, mindenki ezt csinálná és akkor nem is lenne benne pénz, ugye?

Amúgy megkérdeznék minden mlm ellenzőt, hogy hányszor reklámoz naponta olyan termékeket, amelyekből semmiféle haszna nincs? Ha belegondolunk, hogy ajánljuk egymásnak a kozmetikust, a fodrászt, az orvost, a jó könyvet, a mozifilmet, a babapelust és még sorolhatnám.... Az ember észre se veszi, de reklámoz bizonyos termékeket, szolgáltatásokat, hiszen beszélget a barátaival, ismerőseivel, tuti hogy előbb-utóbb elhangzik valami olyasmi, hogy " láttátok már a moziban az XY filmet? Nem? Nézzétek meg, én nemrég láttam, nagyon jól szórakoztam" - és máris reklámozol, pedig semmi ellenszolgáltatást nem kapsz érte. Az mlm gyakorlatilag ugyanez: használod a termékeket, megosztod a tapasztalataidat másokkal, akik szintén vásárolnak, de már úgy, hogy a te ajánlásodda. S az ő vásárlásaik nyomán neked jutalékod keletkezik - azt a pénzt osztják szét a cégek, amit mások reklámra fordítanak. Ennyi az mlm lényege. Nem kell, sőt, határozottan nem szabad eladni a termékeket, csak ajánlani. Ennyi a titka. Előbb-utóbb az ajánlásokból vásárlóerő képződik, a vásárlások nyomán meg neked jutalékod. Ráadásul ha jó a cég, jók a termékek, akkor a vásárlók visszajárnak, sőt, tovább ajánlják a termékeket - így képződik a hálózat.

Az mlm a legjobb lehetőség, ha valaki nem szeretné bölcsibe-oviba adni a gyerekeit, de mellettük pénzt is szeretne keresni. Nekem két pici gyerek mellett (két és fél éves illetve 9 hónapos) ez a legjobb, amit csinálhatok. Ráadásul ott a későbbi jogdíjszerű jövedelem, ami nem elvetendő, főleg, ha arra gondolunk, hogy a mi nyugdíjunk már nagyon nincs bebiztosítva és nem árt gondolni a jövőre is.

2011. máj. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Üdv utolsó,előző vagyok.

Én sem adok el semmit,tőlem is csak megvásárolják.

Milyen szinten vagy?Mióta csinálod?

2011. máj. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Helló, utsó előtti vagyok. :-) A termékeket elég régóta használom, de üzletileg csak januárban kezdtem, a négy pontom eddig minden hónapban megvan, ha minden jól megy, most meglesz a 25, legalábbis úgy látszik. :-) Szóval én vagyok a lelkes kezdő.

Azért a többi válaszolónak üzenném: Ezen a szinten is simán bejön pár tízezer, szóval abszolút érdemes belevágni :-)

2011. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
A lelkes kezdők viszik tovább ezt az üzletet.Maradj lendületben az a legfontosabb.Ne álmodd az életedet,éld az álmaidat.
2011. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kedves utólsó! :-) Neked is sok szép sikert kívánok és 21-én gondolom, te is ott leszel. :-)
2011. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Sajnos nem leszek ott,Romániában élek.
2011. máj. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi a különbség aközött, hogy "Én sem adok el semmit,tőlem is csak megvásárolják". Szerintem ez a kettő ugyanaz.

Én, mint "vásárló", leírom miért idegenkedem ettől az egésztől, mert nagyon rossz tapasztalataim voltak vele. Két közvetlen munkatársam is foglakozik termékeladással, az egyik Amway-es, a másikat nem tudom, de iszonyú rámenősek. Bármilyen témáról kezdtem velük beszélgetni, mindig oda terelték a szót, hogy ez és ez a termék milyen jó, miért nem próbálom ki! Nagyon idegesítő volt! És nem vették észre magukat, és azt sem, hogy évek alatt sem tudtak rábeszélni semmire (már csak azért sem vettem semmit), de azért folyton próbálkoztak. Én itt a közeli boltokban mindent meg tudok venni amire szükségem van, nyugodtan válogathatok, nem érzem azt, hogy kényszerítve vagyok a vásárlásra, és semmivel sem kapok a boltban rosszabb vagy drágább termékeket. Szóval aki felém úgy közelít, hogy mlm-es vagyok, attól menekülök!

2011. máj. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utólsó! Sajnos sokan vannak, akik az mlm-et nem egészen úgy csinálják, ahogyan kellene. Nem szabad tukmálni a terméket, csupán információt kell átadni, aztán akit érdekel, az úgyis jön és megvásárolja. Ez a különbség aközött, hogy eladom a terméket, vagy megvásárolják tőlem.

A cég, amelynek a termékeivel foglalkozom, olyan fantasztikus minőségű termékeket gyárt, amilyet sajnos nem kaphatsz a boltokban, akármit is gondolsz. Ha az mlm-es ismerőseid csak picit is jól csinálnák a dolgukat, akkor nem akartak volna eladni neked terméket, csak meghívtak volna egy bemutatóra vagy egy sima beszélgetésre, ahol elmondták volna neked, amit tudni kell és érdemes a termékeikről. Onnantól aztán a te dolgod, hogy érdeklődsz-e, vásárolsz-e bármit is. A jó mlm-es nem tukmál semmit. Csak átad ismeretet, információt, aztán rád bízza, hogy az neked tetszik vagy sem. Ezért működik egyes embereknek nagyon jól az üzlet, míg mások ugyanabban a cégben sehová sem jutnak.

Akinek én beszéltem a cégünkről, azoknak egy része érdeklődött, mások nem. Aki érdeklődött, az vásárolt terméket is, s akik vásároltak, azok legközelebb már maguk kerestek meg, hogy kellene még más is, mert amit vettek, azzal maximálisan elégedettek.

2011. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem, mint vásárlónak már attól is ki van a tö..m, hogy gyere el a termékbemutatóra. Hetente legalább 3-4 x keresnek meg a különböző ajánlatokkal. A hátam közepére se az összeset!!!!
2011. máj. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!