Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kismamák, apukák!...

Anyukák, kismamák, apukák! Milyen véleménnyel vagytok a védőnőtökről? Mennyire tartjátok be a tanácsait?

Figyelt kérdés
Védőnő szeretnék lenni, lassan, az is leszek, és csak az érdekelne,h milyen az általános véleményetek a védőnőkről, és mennyire találjátok hasznosnak a tanácsokat, a családlátogatásokat... Tehát minden érdekel, ami a védőnőről eszetekbe jut.
2011. jún. 18. 17:52
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
64%

Semennyire sem tartom hasznosnak. Már 2 védőnőnk volt, mert költöztünk. Az egyik ugyan jött szépen, rendszeresen, de a tanácsaival nem sokra mentem. A netről sokkal több dolgot megtudtam, mint tőle.

A második védőnőnkkel 2x találkoztam, elég is volt.

Vannak biztos problémás családok, akik talán hasznukat veszik, de szerintem túl van értékelve a szerepük.

Ne haragudj, hogy ezt írtam, biztos lehet ezt jól is csinálni...

2011. jún. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Az internettel csak annyi a baj,h gyakran nagyon okos lehet tőle, ha megtalálod a megfelelő oldalakat, viszont van nagyok sok ember, aki okosnak hiszi magát, és olyanokat ír, amik iszonyatos blődségek! De köszönöm a választ, meg a zöld kéz, mert a negatív kritika is épít :)
2011. jún. 18. 18:01
 3/46 anonim ***** válasza:
76%

A miénkről semmilyen vagyis nem túl jó. Soha nem adott egy normális tanácsot a 16 hónap alatt. Ez idő alatt 2x, ha volt nálunk. Ha hívom se mindig veszi fel a telefont.

De ez ne vegye el a kedved, minden jót!

2011. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
87%

két gyermekem van, egy 3 éves és egy 1,5 éves. Az elmúlt 4 évben 3 lakásban laktunk, tehát 3 védőnőről van elég markáns véleményem (mindegyik Budapest kiemelt kerületeiben dolgozik). Az első egy ötvenes nő volt, gyerek nélkül, nem tudta a vizsgálatok időpontját, hogy mikor mit vizsgálnak pontosan, pedig akkor még érdekelt volna, hiszen az első terhességem volt. Amikor megszületett a gyermekünk, rendszeresen kijárt, elüldögélt nálunk, ha bármi kérdésem volt, egy idő után inkább a gyerekorvosnak tettem fel minden kérdést (pl. a következő oltás miket tartalmaz?) Gőze nem volt, azt tanácsolta, kérdezzem meg majd a gyo-t. Megnéztem neten...

A második egy nálam fiatalabb leányzó volt, tapsikolt örömében ,amikor kiderült, hogy egy napon születtünk, csak 3 év különbséggel. Akkor egy 1 évessel és egy pocaklakóval mentem hozzá, a kérdéseim száma szignifikánsan lecsökkent, inkább ő kérdezett. A válaszom általában azt volt, hogy a gyerekorvos ezt meg ezt mondta a dologra. Ja, akkor legyen úgy. Ennyi volt a válasz, de legalább nem nyavalyogtunk sokat. A második terhességem toxikózissal terhelt volt, 2 naponta kellett volna mennem fehérjét kerestetni a vizeletben, a nőgyógyász a védőnőhöz irányított, a védőnő pedig közölte, hogy elfogyott a tesztcsík, elfelejtett rendelni, és most ideje sincs, kb 1 hónap múlva menjek vissza, hátha addigra lesz. Amikor venni akartam a gyógyszertárban, akkor nem tudta megmondani, hogy mit vegyek, mert kidobta már a dobozt, nem tudja a teszt nevét. Köszi. Néhány nappal később be is fektettek a kórházba, ahol 2 hét megfigyelés után indítani kellett a szülést, mert vészesen leesett a baba szívhangja. Amikor hazaértünk, akkor felhívtam, hogy megvan a baba, mondta, hogy most akart hívni, hogy megérkezett a tesztcsík. Ja, hogy már nincs rá szükségem? Akkor ő minek rendelte be? (Gondolom talán nem én vagyok egy forgalmas kerületben az egyetlen kismama, akinek fehérjetesztre van szüksége.)

A harmadik pedig azt mondta, hogy ő fel nem jön a János hegyre, ahol most lakunk, megcsinálta a kicsi státuszfelmérését, bár még soha nem látta a gyerekeket. Több, mint 1 éve lakunk itt. Én nem keresem, ő sem. Ennyi, talán ez a legnyugisabb, de ha kérdésem vagy problémám lenne, akkor is meg lennék vele elégedve vajon?

2011. jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Elég szörnyű ezeket a kommenteket olvasni, de én még mindig bízom abban, hogy vannak olyan védőnők is, akik szívesen csinálják a munkájukat, és nem csak azért, mert nincs más. Remélem rólam soha senki nem lesz ilyen véleménnyel, mint akikről olvastam :S De én úgy állok hozzá,h teszek is azért,h az anyukák szeressenek majd.
2011. jún. 18. 18:21
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én mondok egy ellenpéldát. Egy gyerekem van, 4 hónapos. Tehát teljesen tapasztalatlan vagyok. A védőnőm kb. 40-45 éves, gyereke nincs. Viszont tud mindent, bármit kérdezek segít és sokszor intézkedik helyettem. Ő vette észre a babámnál 2 olyan dolgot is amit az orvosok sem a kórház, sem rendelőben nem vettek észre. Nekem mindig nagyon nagy segítségemre van. Bármikor hívhatom, mindig felveszi, ha nem ér rá később visszahív. Nagyon-nagyon lelkiismeretes. Most már ritkábban jön, de már nem is fontos annyira. De most is hívhatom és segít. Én nagyon sokat köszönhetek neki és örülök hogy ilyen védőnőm van.
2011. jún. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Bp.16.kerület

Az én védőnőmet ki kéne tüntetni,egy tündér,nagyobb segítség mint egy orvos.Bármikor hívható,éjjel-nappal.Csak jó tanácsai vannak.

2011. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Hú,jó kérdést tettél fel.Én meghallgattam a tanácsait és én inkább átgondoltam,átfontoltam miket mondott.Rám szánta az időt,amiket nem tudtam,korrektül megválaszolta.Nem erőltetett rám semmit,hogy ezt pedig így kell csinálni...

Én kisközségben lakom,itt tényleg baráti a viszony a védőnővel,de tesóm utálja (város) a védőnőjét,sok kérdést feltesz neki és nem kapja meg rá a választ (ő még nem hallott ilyet...),nem figyel eléggé rá és úgy érzi csak ki akarja pipálni a naptárban,hogy megjelent a tanácsadáson és kész.

2011. jún. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Kései babám van,a védőnőm kb.10 évvel fiatalabb nálam,frissdiplomás,nincs gyereke.EGY ANGYAL!!!!!Nagyon sokat segített nekem,pedig nem vagyok egy elveszett ember.Soha még egyetlen rossz tanácsot nem adott az elmúlt 2 évben...

Sokszor az is baj hogy nagyon sok anyuka túl okosnak gondolja magát és ,nehogymá' egy védőnő mondja meg a tutit,mikor nincs is gyereke...

Én ezt nem így látom,mert az a védőnő azt tanulta,hogy igenis tudjon vagy legalább is megpróbáljon segíteni nekünk anyukáknak.

Persze biztos van olyan,hogy kioktató a stílusa,és fölényes,de Te Kedves Kérdező ne legyél ilyen és akkor szeretni fognak az anyukák.

2011. jún. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Az én védőnőm a terhességem alatt mindent korrektül irányított, soha nem maradtam le semmiről, mindent tudtam. Kérdéseimre mindíg válaszol, bármikor hívhatom, és rendszeresen látogat. Etetéssel kapcsolatban nem mindenben értek vele egyet, ebben az egyben nem követem a tanácsait. Egyébként teljesen meg vagyok vele elégedve.
2011. jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!