Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől jó egy jó anya és mitől...

Mitől jó egy jó anya és mitől rossz a rossz?

Figyelt kérdés
2008. febr. 13. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám rossz... 13 éve nem foglalkozik velem, úgy beszél velem mint egy kutyával (vagyis még azzal sem így beszélnek), üt, csak dirigálni tud, SOHA nem beszél normális hangon, mindig csak kiabál. És még sorolhatnám. Az öcsém persze egy félisten =( A sírba visz (de szó szerint)... Ilyen anya NE legyél...
2008. febr. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A jó anya teljes szívéből szereti a gyermekét. Olyannak fogadja el amilyen. Megértő és figyelmes. Bármit megtenne a gyermekéért.


A rossz anya nem figyel a gyermekre. Önmagát előrébb helyezi mint a gyereket. Önző, szeretete, megértést nem ad a kicsinek. Hideg és elutasító, esetleg erősen korlátozó.

2008. febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én soha nem hallottam anyámtól a következőket:légy szíves,köszönöm,kérlek,ezt jól csináltad és hasonlókat.Ezért én erre nagyon odafigyelek,következetes próbálj lenni es megértő.Korától függetlenül "felnőttként"kezelni,ez a legnehezebb,de nálunk beválik.Anyám mindíg visszaélt vele ,hogy ő a "nagyobb",én megpróbálok nem beleesni a hibáiba.
2008. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A jó anya bíztatja a gyerekét, segít, hogy elérje célját, de képes szigorú is lenni a gyerek érdekében. Ki tudja mutatni a szeretetét, megbízható és minden körülmények között lehet rá számítani.


Kétféle rossz anya van. Az egyik az, aki nem foglalkozik a gyerekével, nem mutatja ki a szeretetét, hárítja a felősséget, megbízhatatlan. A másik az, aki szeretet címszó alatt mindent megenged a gyereknek, még azt is, ami hosszú távon káros neki, mert nem képes elviselni, ha a gyerek ideig-óráig haragszik rá.

2008. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Látod, ezen én is sokat gondolkodom. Most várom második gyermekemet. Az elsővel is elég türelmetlen voltam, de nagyon szeretem, csak néha felidegesít. Sok könyvet olvastam a témában. Most is elkezdtem egyet olvasni, az a címe, hogy "Egy rossz anya vallomásai", az Ulpius-ház adta ki. Ezzel kb. egyidőben meghalt a férjem barátjának a felesége, hátrahagyott egy 2 éves kisfiút. A könyvet abbahagytam, nem fogom elolvasni, mert nagyon örülök, hogy élek és szerethetem. Szerinem jó anya vagy! Higgy benne! Ha szereted és nem bántod, az nagyon jó, az életben és minden családban vannak viták a gyerek körül (is), ez a velejárója. Jó anyák vagyunk!!!
2008. febr. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!