Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek nem maradt meg a kisbabá...

Kinek nem maradt meg a kisbabája, hogy tudtátok, illetve, hogyan próbáljátok túltenni magatokat rajta? Sokáig fog ennyire fájni?

Figyelt kérdés
Nekem most április elsején megszületett illetve spontán vetélésem volt. Az orvosok lecsesztek, hogy mért nem szóltam, hogy szülési fájdalmaim vannak. Első baba lett volna, nem tudtam erről semmit pedig már sok újságot és könyvet elolvastam a babavárással kapcsolatban, de sehol nem volt leírva. A dokik meg abban a hitben hagytak, hogyha időben szólok megmenthető lett volna. (nem hiszem, mert szülés közben még le is ejtették, és egy szóval se mondták meg, hogy már bennem halott volt (pedig már 4 napja nézték a szívhangját, azt mondták rendben). Mindezt a szövettani eredményből és az új nőgyógyásztól tudtam meg Pesten. Vácon arra se méltattak, hogy elmagyarrázzák mi állt a papíron. A másik pont előző héten voltunk 4D-n és ott is mindent rendben találtak.
2011. máj. 2. 02:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem ugyanígy voltam én is,nem szerettem menni sehová utánna,pláne nem olyan helyre ahol tudják mi történt velem,mert nagyon zavart,hogy az emeberek nem tudták jól kezelni a dolgot.


Hozzáteszem szülésznőként a babák elvesztése után pár héttel dolgoztam ,rémálom volt, erősnek kellett lennem,ráadásul a munkahelyemen történt a babák elvesztése.


Azóta ismét imádom a munkám.lecsillapodott bennem a rossz érzés amit sokáig éreztem.


Ma már két gyeremekem van azóta ,de ha olyan anyukát kellett segítenem a munkám során aki elveszítette a babáját,úgy mint én,mindig magamat láttam bennük.


Csak az idő segíthet Neked is.

A pároddal most különösen fontos,hogy számíthassatok egymásra ,mert a kapscolatotok szempontjából nagyon sérülékeny időszakotok ez.

2011. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Velem 6 éve történt, hogy meg kellett szülnöm vagyis elvetetnem a 21. hetes babámat, mert beteg volt. Addig nem tudtam ezen túltenni magam, amíg újra terhes nem lettem, és most van egy csodálatos, egészséges 15 hónapos kisfiam.

Sajnos a család, a barátok nem tudják, hogy ilyen helyzetben mit mondjanak. Nekem úgy lett volna könnyebb, ha tudok velük beszélni róla, de ők nem nagyon akartak. Talán azt gondolták, hogy ha nem beszélünk róla, akkor könnyebb. Pedig ez nem így van. Egy pszichológusnak mondtam el a történetemet kb. 3 évvel utána, és akkor megnyugodtam egy kicsit.

Mindenképp beszélj róla, akár egy idegennel, mert úgy talán könnyebb feldolgozni, mintha magadba fojtanád a fájdalmat. Vagyis ez az én tapasztalatom.

2011. máj. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Én az egészségesnek hitt, időre született kisfiamat veszítettem el 3 nap leforgása alatt. Első baba volt. Minden vizsgálati eredmény rendben volt, az első 12 órában mindenki, az orvosok is, makk egészségesnek vélték. A fürdetéskor vették észre, hogy összeomlott a keringése... A mentősöktől kapott fényképpel a kezemben zokogtam, míg a férjem beért hozzám, miközben az egyik nővér megkérdezte: "Nem vettem észre napközben, míg mellettem volt, hogy valami nincs rendben?" Ezzel végképp nem segített... A mai napig győzködnöm kell magam, hogy nem az én hibám volt!

Sajnos én is megtapasztaltam, hogy ezzel a helyzettel nem tudnak mit kezdeni az emberek. A legkíméletesebb az volt, ha inkább nem szóltak semmit, mert ezt a fájdalmat csak az tudja átérezni, aki maga is átélte, a többieknek fogalmuk sem lehet róla. A mai napig belefutunk olyan helyzetekbe, amikor váratlanul felidéződnek az események, de már tudom magam kontrollálni, és mondjuk nem sírom el magam. Az, hogy beszélhetek róla a férjemmel, a barátainkkal amikor csak kikívánkozik belőlem, nagyon sokat számít.


De az "életbe" a második kisfiúnk születése hozott vissza minket. Ő egészséges, örökké vidám, 2,5 éves édes kis legény. Születésekor szakasztott mása volt a bátyjának, azonos súllyal és hosszal, még a sírása is ugyanaz volt. Szóval, nem telik el úgy nap, hogy ne gondoljak arra, vajon az első fiam milyen lenne most, és ez úgy hiszem végigkíséri az életemet.


Szívből kívánom Neked, hogy egyszer, ha majd eljön az ideje, Te is boldog Anyukája legyél egy édes kis gyerkőcnek!

De előtte búcsúzz el az elvesztett babádtól, hagyj magadnak időt. Közhelyes, de igaz, az idő múlása lassan tompítja a fájdalmat. Bármilyen nehéz is, idővel újraéled a vágy egy kisbaba iránt, és akkor lesz erőd leküzdeni az aggályaidat.

2011. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A legutobbi írónak üzenem, hogy neki még nálam is szörnyübb lehetett, hisz megszületett, élt és láthatta. Sajnálom mindannyiunkat akikkel megtörtént. Talán tényleg így kellett lennie, talán betegek voltak és azért mentek el. Ezt már nem tudhatjuk :(. De belátom nekik így jobb mint betegen élni. Ők már angyalkák :(...

Azzal azonban nem értek egyet, hogy lecsesznek minket. Senki nem tudja milyen az első szülés, mi az amikor szólni kell mikor baj van, mert honnan tudnánk. Nem úgy kellene hozzáálniuk akik leszidnak, hogy nekünk mindent tudnunk kellene főleg ha első baba. Ők sem úgy születtek, hogy mindent tudtak.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2011. máj. 18. 23:20
 15/23 anonim ***** válasza:

Ilyenkor rendkívűl érzékenyek vagyunk mások véleményére,még évekkel később is a fülünkben csengenek az ekkor elhangzott mondatok,szavak...nekem valaki konkrét ezt mondta"TE tehettél róla"

.


Aki nem élte át annak fogalma sincsen erről a fájdalomról,az könnyen osztja az észt.

2011. máj. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Annyira rossz olvasni, amiket írtok. :(

Tudom, h az én érzéseim még kicsit se közelítenek a tieitekhez, mert szerencsére nekem minden rendben volt terhesség közben is és most is, de azért értem, h ez elképesztő fájdalom lehet. Tavaly sajnos egy már 20 éves távolabbi barátunk temetésére kellett mennünk. Akkor napokig sírtam. Tudom, h ez nem összehasonlítható, de már anya voltam, és azóta mindig az jut eszembe, h egy anya hogy tudja ezt feldolgozni. Sokkal jobban fájnak most ezek dolgok, mint a gyerekem megszületése előtt. Most is, ahogy olvastam a történeteket könny szökött a szemembe. Remélem személyesen soha nem kell ilyet megtapasztalnom.

Kívánom, h mihamarabb rendbe jöjjön minden! Kitartás!

2011. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többiek nevében is a bátorítást.
2011. máj. 19. 13:18
 18/23 anonim ***** válasza:
Nekem egyik barátnőm azt mondta a 22 hetes vetélésemkor,hogy miért csinálok ilyen nagy ügyet belőle,nem kellett volna már a kezdetektől annyira beleéljük magunkat a babázásba.Ezek a bíztató szavak fogadtak,mikor kaparás után,félholtam visszavittek a kórterembe.8 év telt el azóta,mély nyomokat hagytak ezek a szavak.
2011. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Kedves 21.58-as!

Remélem már te is jobban vagy. És jól beolvastál annak a barátnődnek. Nem tudom mit szólna ha ö lett volna a helyedben. Nekem ilyen után tuti nem lenne a barátnőm.

Elég baj, ha az ember elvesziti egy szerettét főleg ha a gyermeke az,mert hisz belőlünk van. A mi részünk. Jóhogy fáj. Meg nem lenne szabad ilyennek történnie.

Köszönöm, hogy írtál.

2011. máj. 19. 23:05
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Így van belőlünk van,egy részünk örökre meghalt,akiről álmokat szőttünk,akivel elképzeltük az egész életünket,akit már attól a pillanattol szerettünk ahogy megszületett a vágy bennünk arra,hogy ő megfoganjon...


Nagyon nem a megfelelő egy ilyen veszteségnél a környezettől lekicsinyelni ezt az írtózatos szívfájdalmat,azzal,hogy jobb ez így,nem kell ezen keseregni,majd úgyis lesz másik...

Egy őszinte ölelés,meghallgatás,elfogadása annak,hogy ez igen nagy fájdalom,de mégis a jövőről is beszélni az anyukával,hogy majd küld egy kistestvért a kis angyalka.

Nagyon nehéz ezt helyesen kezelni a környezet számára,ők csak segíteni szeretnének azzal,hogy próbálnak valami bíztatót mondani...egyedül az tud reálisan beszélni erreől aki maga is átélte,az pláne jó,ha a segítő aki sorstárs is,már fel tudta dolgozni,jó példa lehet arra,hogy van élet ezután is egyszer lecseng a gyász és sikerült boldog családi életet élni később 1-2-3...vagy több gyerekekl.

2011. máj. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!