Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák! Nektek...

Kisgyerekes anyukák! Nektek mennyit van otthon a férjetek?

Figyelt kérdés

Vitáztam a férjemmel azon, hogy szerintem túl keveset van itthon (nem kocsmázik, nőzik, „csak” melózik, focizik, hobbizenél), szerinte máshol még ennyit sincsenek. Persze ez engem nem vigasztal, de azért kíváncsi vagyok, milyen az „átlag”.

(Egyébként nincs köztünk gond, nem készülünk válni vagy ilyesmi, gyereket is imádja, csak én keveslem az együtt töltött időt, na! :)


2011. máj. 2. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Általában 5 körül ér haza, de heti 1-2 alkalommal vagy dolgozik kint a műhelyben, vagy elmegy ide-oda. Ilyenkor csak 7-8 körül ér haza.

Akkor fürdetés, etetés, 9-10 között alszik el a kislányunk, akkor még kicsit együtt tudunk lenni. De mivel 6-kor kel, így sokáig nem szoktunk fent lenni.

A hétvégéken általában dolgozgat kint kicsit, füvet nyír, biciklizni megy, stb., de vagy délelőtt vagy délután otthon van.

2011. máj. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Reggel fél héttől négyig, ötig, hatig dolgozik, abszolút kiszámíthatatlan, mikor ér haza. Néha szombaton sem igazán látjuk. Három gyerekünk van. Én néha zavarom, hogy menjen kicsit kikapcsolódni, de nem igazán akar menni. Évek óta nem horgászott, pedig régen szerette, kocsmába nem jár, max. negyed évente egyszer pár órára, haverok nem igazán vannak. Inkább ők jönnek el néha, az a pár barátja, de ez is ritka. Általában a vasárnap a családé. Ilyenkor sétálunk, játszóterezünk, együtt takarítunk, tanulunk a gyerekekkel, bicajozunk, kirándulunk, mikor mit. (esetleg mozi, korcsolyázás)
2011. máj. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

7:40-kor indul dolgozni, 17:40-re ér haza. Nem megy sehova, itthon "hobbizik": xbox, ps3. Este 8-kor mennek aludni a gyerekek, ezután ül le játszani kb éjfélig. Én közben netezek vagy olvasok, amíg ő játszik, és mindeközben dumálni szoktunk egymással, szóval nem csak ülünk egymás mellett, mint két kuka. Hétvégén akkor játszik napközben, ha alszanak a gyerekek, de nem is mindig ül le.

Sokat van együtt a gyerekekkel (és velem), ez így nagyon jó, meg örülök, hogy nem jár el (hiába mondják mások, hogy milyen sokat játszik, engem nem zavar, mert legalább itthon van).

2011. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6-kor indul dolgozni és 20-20.30 körül ér csak haza, addig ébren tartom a két gyereket, mert ha csak hétvégén látnák, akkor elviselhetetlenül nyafkák lennének egész héten (volt már erre példa). Munkán kívül más programja nincs, bele sem férne a napjába már. Hétvégén gyerekekkel közös fűnyírás, kertészkedés, vásárlás négyesben. Ritkán megy egyedül barátokkal.
2011. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

7-kor megy, este változó mikor ér haza, de nagy átlagban 7-8 körül. Ritka, ha 5-kor itthon van (munkaidő a munka mennyiségétől függ...)

Hétvégén itthon van.

2011. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mégis csak „megnyugodtam kicsit”, kb. ez van nálunk is, mint legtöbbeteknél.

Azért leírom, miért nyafogtam, ki lehet röhögni: reggel elviszi a srácot oviba, aztán megy dolgozni, 6–fél 8 között ér haza, heti egyszer este 8-tól sport, minden 2. hétvégén egy nap meló. Időnként pénteken elmegy a barátaival valahova, ilyekor hisztizem én, mert másnap délelőtt „használhatatlan”, alszik.

Nos, úgy látom, ez a nők sorsa. :)

2011. máj. 2. 14:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én férjecskémnél előző nap még nem tudom, hogy hányra kell mennie dolgozni. Hogy mikor ér haza, az csak akkor derül ki, amikor hazaér. Addig dolgozik, amíg munka van. Sajnos ez azért rossz, mert így gyakorlatilag nem tudok számítani rá. Három gyerekünk van, kettő bölcsődés, a harmadik 3 hetes. Hétköznap szinte egész nap én vagyok velük, mondjuk este már a férjem fürdeti a nagyokat, ő vacsoráztatja (a kaját én készítem előre el) meg és teszi le aludni őket. Ha esetleg korán hazaér, akkor együtt megyünk játszóterezni, együtt játszunk velük. Kéthetente hétvégén egy nap az én szüleimé, egy délelőtt az ő Anyjáé. Ezen kívül minden időt csak mi öten együtt töltünk. Nagy ritkán elmegy kedden este focizni a barátaival, de akkor is leteszi előtte a nagyokat aludni. Amúgy nálunk a gyerekek este 8-kor már alszanak (kivételt képez ez alól a kicsi, aki ha akkor éhes, eszik), így este 10-ig kettesben vagyunk. Ő ilyenkor netezik, én tévézek és közben beszélgetünk, vacsorázunk, egymással foglalkozunk.
2011. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne kövezzetek meg.

Az én férjem hajnal 4-5-kor indul dolgozni, általában du 2-re itthon van, minden 2. hétvége szabad, de ha dolgozik is hétvégén, akkor is 12-13-ra itthon van.

Hobbija a számítógép... nem jár el sportolni, zenélni, szerelni... stb... szóval mi néha túl sokat is együtt vagyunk. :)

2011. máj. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én párom kamionozik, szóval nagyon keveset van itthon. Havi 3-4 napot, de azt sem egyhuzamban. Van hogy hajnalban jön haza fürdeni, aztán délután már megy is el. A gyerekekkel együtt mindig nagyon várjuk haza. Ha már végképp nagyon hiányzik, akkor skype-olunk.
2011. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én férjem folyton itthon van meló után.Mindig veszekednem kell vele, hogy pihenjen egy kicsit, mert itthon is csak dolgozik.Füvet nyír, javítgat stb.Ha bent dolgozgat, akkor vele van a babánk.Ha az udvaron, akkor néha kiviszem hozzá.

Az ő hobbyja a motorozás, amit könnyen megold.Ma mocival ment dolgozni.Nyáron meg elmegy két motoros talákozóra, és kifújt.Régebben gyorsulási versenyeken is részt vett, de mióta hárman vagyunk, hanyagolja.

2011. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!