Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mással is előfordul, hogy már...

Mással is előfordul, hogy már tervezi hogy mi lesz a gyereke neve, vagy csak én vagyok ilyen álmodozó típus?

Figyelt kérdés

Mostanában csomószor elgondolkozom rajta, hogy ha fiam vagy lányom lesz, akkor milyen nevet adnék neki és azt hogyan lehetne becézni. Már listát is írtam :D


Meg sokszor azon veszem észre magam, hogy ha valami babázással kapcsolatos dolog megy a tv-ben akkor azt megnézem, vagy az újságban elolvasom, mert érdekel...Pedig még a közelében sem vagyok annak hogy gyerekem legyen...


2011. máj. 16. 16:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

17:06



Es hogy becezed? David, csillagom? :)

2011. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

ó, azt már én is kitaláltam, hogy mi lesz a gyermekeim neve. Mivel azonban nem egyedül szülöm/nevelem fel őket, Apának is van némi hozzászólása. MInt kiderült, hiába talpalok egy név mellett, ha Apucinak nem tetszik. Fiúnévvel le is lettem szerelve, természetesen kompromisszumra kell jutni, nem csak a te véleményed számít, hanem a párodé is. Gondolom, te sem szeretnéd, ha a párod önkényesen olyan nevet adna majd a gyereknek, amit te ki nem állhatsz..

Épp a minap álmodtam azt, hogy a férjem teljesen önkényesen adott nevet a gyerekünknek, bőgve ébredtem, bele voltam betegedve, hogy hogyan dönthetett nélkülem és adhatott olyan nevet, ami nekem egyáltalán nem tetszik - pedig megjegyzem, teljesen normális névről volt szó (Zsolt), de nekem ez a név nem mond semmit.

A baj az, hogy a lánynév, amit kinéztem magamnak, és végül meg is szerettettem a párommal, sajnos azóta nagyon gyakori lett és már nem is tetszik annyira, mint 10 éve.

2011. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Igaz nekem már van egy 4 hónapos kislányom!! :) Igaz az is, hogy még csak 23 éves vagyok, de én már 11-12 éves korom óta gondolkodtam neveken!!! És egyébként teljesen hiába volt mert mielőtt teherbe estem, pár hónappal, meg hallottam azt, hogy Luca és beleszerettem.Szerencsére lányom lett és ez is lett a neve és imádom!!! :)
2011. máj. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Naná, már általános iskolás korunkban ezen agyaltunk. Ki lesz a férjünk, mikor megyünk férjhez, és hogy fogják hívni a gyerekeinket.

Aztán a valóság tök más lett. :DDD


Szerencsére. :D

2011. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Én kiskoromban eldöntöttem, hogy milyen nevet szeretnék adni a lányomnak -meg is kapta az elsőszülöttem, olyan szép név, hogy apának nem volt ellenvetése.
2011. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Mi már tervezzük a babát, de még nem jött össze, de majd most:) Apa is nagyon várja:) Nálunk már meg van a név, apával együtt találtuk ki: ha fiú Bálint, ha lány Bianka.
2011. máj. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Két gyerekem van, a harmadikat csak jövőre szeretnénk pocakba varázsolni, de már tudom a nevét. Meg a negyedik és ötödik babócának is. :-)
2011. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Én már pici gyerekként jól kigondoltam, mi lesz a lányom neve. Erre született egy fiam, de ha lány lett volna sem ment volna az apja vezetéknevéhez :))
2011. máj. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nekünk már van egy kislányunk. Az ő nevén is évekig "gondolkoztunk". Meglehetősen hamar egyezségre jutottunk és fix név alakult ki bennünk. Így amikor terhes lettem és megtudtuk, hogy kislány, már egyértelmű volt a neve is.

Most a kistestvér neve a gyakori téma, holott még egyáltalán nincs útban, csak tervezzük. De most lényegesen kisebb az egyetértés, mindketten mást akartunk. :)

2011. máj. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!