Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem lehet újramelegíteni...

Miért nem lehet újramelegíteni a tápszert? Hosszabb utakon hogyan oldjátok meg az etetést?

Figyelt kérdés
pl ha több órás útra mentek... hogyan tartod melegen vagy ha pl egész nap termoszban van, az nem árt neki? Hidegen kikeverni és úgy odaadni?
2011. máj. 25. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Én újramelegítettem,soha semmi baja nem volt tőle. Mikor kórházban voltunk ott is mikróban megmelegítették a tápszert.
2011. máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hosszabb úton viszem külön a meleg vizet, termoszban. A tápszert meg tápszer adagolóban. Abban 3 adag fér el, nem kell a zacskóval babrálni. És amikor megéhezik, öntök vizet az üvegbe, aztán bele a tápszert, összerázom, és már kész is.

De olyan is volt, hogy kihűlt a víz, akkor a benzinkúton megkértem a csajt, hogy dobja be a mikróba egy körre. :)

2011. máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem melegítettem újra a tápszert. Mint az előző hozzászóló is írta, vittem külön a tápszert valamint termoszba forró vizet. De egyébként lehet kapni a boltokba előre elkészített tápszert, úgy néz ki mint a kis dobozos üdítő. Bár az azt hiszem 6 hónapos kortól adható. Azt csak át kell önteni az üvegbe és ihatja is, nálunk bevált hosszú utakon.
2011. máj. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%
Melegen tartani nem szabad, elszaporodnak benne a bacik. És hogy újramelegíteni nem szabadna? Akkor miért csinálják így nagyon sok kórházban már az újszülötteknek is? Reggel előre elkészítik a tápszert, és ha mész érte, csak bedugják a mikróba, és kész. Szóval én itthon is így csináltam mindig, ami maradt, beraktam hűtőbe, következő kajánál felmelegítettem, azt megitta (öntöttem volna inkább a lefolyóba?). Ha akkor is hagyott, azt már nem kapta meg utána. De a 20 hónap alatt ettől semmi baja nem lett.
2011. máj. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Én simán újramelegítem. És ahogy az egyik válaszoló írta, mi is úgy oldjuk meg, hogy vagy benzinkúton, vagy amikor útközben megállunk enni vagy inni egy kávét, megkérem őket, hogy dobják be a mikróba.
2011. máj. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
43%
Én is újramelegítem, szintén nem volt még tőle semmi baj. És csatlakozom ahhoz is, hogy bárhol, kúton, bisztróban ahol van mikró, simán megkérek bárkit, hogy melegítse meg. Egy babának azért csak nem mondanak nemet.
2011. máj. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

2 tápszeres gyerekem van, mindkettő másmás kórházban született. Mindkét helyen azt mondták, tápszert nem szabad újramelegíteni, nem szabad melegen tartani, mindig frisset kell készíteni.

Hosszabb utakon meg úgy oldottam meg, hogy kiszámoltam hányszor fog tápszert enni azidő alatt, annyi cumisüveget készítettem elő a kellő mennyiségű vízzel. Kajaidőkor megálltunk valahol, bementünk benzinkútra, étterembe és megkértük, hogy mikrózzák meg egy kicsit a vizet. Utána hozzákevertem a tápszert és már itta is a pici.

2011. máj. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nekem azt mondták a kórházban, hogy nem szabad, de a védőnő azt mondta egyszer azért lehet.

Én meg szoktam csinálni este és éjszaka csak melegítem neki. Eddig nem volt semmi baja tőle... De sok kárba megy így is, sajnos.


Hosszú utakra a termosz + por, az jó ötlet. Milyen az a tápszer adagoló, amibe belefér 3 adag? Erről még nem hallottam.

2011. máj. 26. 08:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2011. máj. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A tapszert hivatalosan tenyleg nem szabad sem ujramelegiteni, sem melegen tartani, az ujramelegitestol ugyanugy szaporodnak benne a bakteriumok.

Termeszetesen mindenki azt csinal, amit akar, de nekem volt ket tapszeres babam es nem tunt szamomra megoldhatatlan kihivasnak mindig frissen keszitve adni nekik a tapszert. Ugy ereztem, hogyha mar anyatejjel nem szolgalhatok nekik, akkor az a minimum, hogy a tapszerkeszites masfel percet nem sporolom el toluk...

Es mi rengeteget utaztunk, kulfoldre is, belfoldon is, nalunk nem volt ritkasag a 23-24 oras autout, repulest.


En ugy csinaltam, hogy vittem teljesen forro vizet termoszban. A cumisuvegbe (vagy uvegekbe, attol fuggoen mennyi kellett) raktam kb 100 ml forralt, kihutott vizet. A tapszeresdobozt vagy vittem kompletten, vagy kis zacskoba kikanalaztam az egyadaghoz szukseges mennyiseget.

Ha ehes volt a gyerek, akkor a cumisuvegben levo vizhez hozzaontottem annyi forro vizet amennyi meg kellett az adaghoz, beleontottem a kimert tapszert es keszen is volt. Mivel a hideg/forro vizet vegyitettem igy pont olyan hofoku lett egybol, hogy jo legyen, nem kellett huteni, sem melegiteni, se semmi.

Mi emiatt meg sem alltunk, ha autoztunk.

2011. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!