Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem lehet újramelegíteni...

Miért nem lehet újramelegíteni a tápszert? Hosszabb utakon hogyan oldjátok meg az etetést?

Figyelt kérdés
pl ha több órás útra mentek... hogyan tartod melegen vagy ha pl egész nap termoszban van, az nem árt neki? Hidegen kikeverni és úgy odaadni?
2011. máj. 25. 12:41
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Nem is azért akarom odaadni neki a maradékot, mert megerőltető a frissen készítés, hanem azért, mert különben egy csomó kárba megy. De eddig semmi baja nem volt tőle.


Az is újramelegítésnek számít, ha a frissen készült, kicsit forróbb tápszert hozzáöntöm a hideg maradékhoz?

2011. máj. 30. 19:08
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem annak szamit. De itt nem is az ujramelegites a lenyeg, hanem az ido. Legalabbis amikor meg az elso babam szuletett, akkor a tajekoztatoban az volt.

Kb 2-3 oran belul megkaphatja a baba, mert ennyi ido alatt nem szaporodnak el benne veszelyes mertekben a bacik. Ezido alatt fel is melegitheted.

A mennyiseget pedig hamar sikerulni fog majd pontosan bemerned szerintem.

Legalabbis nekem tenyleg 2 teljesen tapszeres gyermekem volt, az elso nehany hetben fordult elo, hogy maradt meg tapszer, de akkor is csak keves mennyiseg, utana max 10 ml, vagy semmi. Ezen kivul csak akkor volt maradekunk, amikor jott a foga es pl este nyugos volt, nem birta meginni. Egyebkent eltuntettek.

De en nem mindig 30 ml-kent csinaltam peldaul, mert sokaig mondjuk keves volt a 150 ml vizbol keszult mennyiseg, de a 180 sok, az megmaradt volna, igy en raktam kb 160-170 ml kozotti mennyiseghez 5 es fel kanal tapszert. Tehat koztes adagokat csinaltam abban az idoszakban, amikor ennyi fogyott. Mi tenyleg nem pazaroltunk sokat ujramelegites nelkul sem.

Eleg hamar bealltak a sracok maguktol a 3 orankenti evesre, gondolom ez is segitett, mert igy valoban ehesek voltak es nem hagytak meg a szokott adagot. Amikor valamilyen oknal fogva koztes idoben etettem meg direkt (pl vedonohoz mentunk delre es delben lett volna az etetes, nem akartam, hogy ott orditson, akkor megetettem 11kor indulas elott), ilyenkor mindig maradt meg fel adagnyi, mert meg nem volt evesido es nem volt igazan ehes. De ha akkor adtam amikor kertek es akkor, amennyit azokban a hetekben ettek, akkor tenyleg nem volt maradek.

2011. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!