Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ítélnek a külső alapján?...

Miért ítélnek a külső alapján? Azért ez engem bosszant.

Figyelt kérdés

Tegnap voltam 18.heti UH-n, ahol elég sokat kellett várni, így beszédbe elegyedtem egy másik kismamával. Egyszer csak rákérdezett, hogy "mégis, nem gondolod, hogy túl fiatal vagy egy gyerekhez?" Én csak meglepetten pislogtam, majd rákérdeztem, hogy mégis mennyi idősnek látszom. Ő egyből rávágta, hogy olyan 18-19-nek. Hát mondom, ne haragudj, de férjes asszony vagyok, ráadásul 24, szóval nem, nem érzem magam fiatalnak egy gyermekhez :) Szegény rögtön szabatkozni kezdett, és elnézést kért, amiért így "lehúzott". Persze annyira nem vettem magamra, de nem ez volt az első eset. Volt, hogy már a buszon is összesúgott két öreg néni a hátam mögött, hogy "milyen fiatal, és már terhes".


Biztos járt már így más is, ugye? Néha el tudom engedni ezeket a fülem mellett, de amikor olyan a hangulatom,akkor kifejezetten dühít...


2011. jún. 11. 08:58
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Akkor kéne dühösnek lenned, ha jóval idősebbnek néznének a korodnál. Örülj, hogy fiatalabbnak tűnsz, mint amilyen vagy. :)
2011. jún. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Amíg nem lettem terhes, örültem is :) Csak mostanában elég rosszul érint, hogy "éretlennek tartanak egy gyermekhez". Amúgy igen, tudom, hogy én reagálom túl, meg nem kellene mások véleményére adnom, főleg olyanokéra, akiket nem is ismerek, de akkor is bosszant :D
2011. jún. 11. 09:10
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

:-)

Mikor a lányommal terhes lettem, bementem olyan 15-16 hetesen térdnacit venni, mert már nem igazán voltak jók a pocimra az elmúlt nyáriak, viszont még azért nem nagyon látszott rajtam a pocak. Megkértem az eladót, mutassa meg merre találom őket. Baba-mama-tini bolt volt, erre odavezetett egy polchoz, és levett róla egy rövidgatyót(rövidebbet még nem nagyon láttam, tinidivat :-) ). Én meg néztem hülyén. Aztán rájöttem, tininek néz. Mondtam neki zavartan, hogy nekem kismamanaci kéne. Na akkor ő nézett hülyén, aztán meg olyan lekezelő, vagy nem is tudom milyen lett, mert szerintem tényleg azt hitte, hogy vagyok vagy 17 és már terhes, hogy alig vártam hogy kijöjjek a boltból. Többet oda se mentem. Ekkor voltam 26!!!

Akkor dühös voltam, de inkább azért, mert elítélt, esmeretlenül, igazságtalanul.

Már nem zavar, ha fiatalabbnak néznek.

Kicsit inkább az zavar, mikor a 3 gyerekemmel (2,5 éves kislány, és 10 hós ikerfiúk) megyünk sétálni és jön velünk a hugom is, azt hiszik hogy az övék a gyerekek. Belőlem nem nézik ki, vagyis inkább belőle jobban kinézik, mert nagyobb darab kicsit nálam, és erősebb arcvonásai ő nem néz ki fiatalabbnak a koránál.

2011. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor sem lennék annyira bunkó, hogy ilyet kérdezzek,ha 16 éves lenne kismama! Mi közöm nekem ehhez! Nem nekem szüli,nem én tartom el, semmi közöm hozzá.

Manapság az emberek szeretnek belepofázni a másik életébe!

2011. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Jajj, ez a ruhaboltos sztori... :) Megértelek, hogy bosszantott a dolog, én sem mentem volna oda többet :D


Igen, az a rossz, hogy úgy ítélnek meg, hogy nem is ismernek. Ez bosszant engem is. De végülis, nincs más megoldás, mint túllépni a bosszantó tényezőkön, mert ugye nem ugorhatok/ugorhatunk neki minden idegennek lépten-nyomon, ha megjegyzést tesznek ránk.


De pl. az UH-s orvos előtt ott vannak a számítógép monitorján az adatok, és mégi először furán nézett rám (ez még a 8.héten volt), akkor nem értettem, hogy miért, aztán amikor ránézett a gépre, és vitte fel az eredményeket, akkor mondta nevete, hogy "jajj, elnézést kismama, de olyan kis fiatalkának néztem" :) Azóta tök kedves velem. Ez így korrekt volt. Mármint amiatt, hogy olyan aranyosan elnézést kért :D

2011. jún. 11. 09:24
 6/21 A kérdező kommentje:
09:21-es, hát van benne valamit...
2011. jún. 11. 09:25
 7/21 A kérdező kommentje:
-t
2011. jún. 11. 09:25
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam az első gyerekemnél. 21 évesen szültem az elsőt már 2 éve férjnél voltam. Akkoriban nagyon sovány voltam és kinéztem vagy 16 évesnek. Pár hónapos volt a baba amikor egyszer jól belázasodtam és elmentem az ügyeletre. Várakozás közben a takarítónéni kedvesen beszólt, hogy ne felnőtt ügyelet előtt várakozzak, menjek inkább a gyermek részlegre. :-) Most már csak nevetni tudok rajta, de akkor nagyon zokon vettem.

Később is mikor toltam a babakocsit bizony az én hátam mögött is összesúgtak a nénikék. Most pedig 39 évesen úgy döntöttünk a férjemmel újra babát szeretnénk elmentem a nődokihoz meglepődve tapasztaltam, hogy nem lebeszélni szeretett volna, hanem kifejezetten örült a bejelentésnek.

De amikor az ismerőseimnek is elmondtuk a hírt bizony volt aki hüledezett, majdhogynem le öregezett ezért.

De már nem veszem fel. Mindenki azt gondol amit akar. Nekünk kell ez a baba.

2011. jún. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
09:27! Tetszik a hozzáállásod. Bár én is ilyen lazán tudnám kezelni ezeket a helyzeteket...
2011. jún. 11. 09:30
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én teljsen értem amit írsz.

Engem is mindig fiatalabbnak néztek és néznek is a mai napig.

És igen is zavaró!

Szerintem csak az ír ilyeneket,hogy "örülj neki" aki még nem élét át ehez hasonló kínos helyzeteket,ráadásul és elég érzékeny is vagyok ilyen téren.


Már 28 vagyok,de még sokan most is azt gondolják 20 körül lehetek,persze most idegenekről beszélek,mert nyilván az ismerőseim tudják,hogy nem.


Ellenben nem tudsz vele mit kezdeni,lesz még ilyen bőven.

2011. jún. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!