Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ítélnek a külső alapján?...

Miért ítélnek a külső alapján? Azért ez engem bosszant.

Figyelt kérdés

Tegnap voltam 18.heti UH-n, ahol elég sokat kellett várni, így beszédbe elegyedtem egy másik kismamával. Egyszer csak rákérdezett, hogy "mégis, nem gondolod, hogy túl fiatal vagy egy gyerekhez?" Én csak meglepetten pislogtam, majd rákérdeztem, hogy mégis mennyi idősnek látszom. Ő egyből rávágta, hogy olyan 18-19-nek. Hát mondom, ne haragudj, de férjes asszony vagyok, ráadásul 24, szóval nem, nem érzem magam fiatalnak egy gyermekhez :) Szegény rögtön szabatkozni kezdett, és elnézést kért, amiért így "lehúzott". Persze annyira nem vettem magamra, de nem ez volt az első eset. Volt, hogy már a buszon is összesúgott két öreg néni a hátam mögött, hogy "milyen fiatal, és már terhes".


Biztos járt már így más is, ugye? Néha el tudom engedni ezeket a fülem mellett, de amikor olyan a hangulatom,akkor kifejezetten dühít...


2011. jún. 11. 08:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hát lesz... De ennyire még sosem zavart, mint mostanában. Más az, ha fiatalabbnak néznek, mikor cigit akarsz venni, és elkérik a személyidet, meg más az a szitu, amit a kérdésemnél leírtam...
2011. jún. 11. 13:00
 12/21 anonim ***** válasza:
Abszolút átérzem a helyzetedet. 35 múltam, de azt szokták mondani, kis jóindulattal kinézek 25-nek.. az átlag az, hogy 20-22-nek gondolnak. Nem tehetek róla, nagyon gyerekes az arcom. Hála égnek még eddig nem szóltak be, csak párszor érdekes tekintettel találkoztam már, mikor toltam a babakocsit - főleg öreg nénik néznek meg, hogy ennek a gyereknek minek gyerek? Amúgy is 153 centi vagyok, eleve magasságom miatt is gyereknek nézhetnek, és akkor rádob egy lapáttal a kinézetem. Ne félj, nekem egyszer szólnak be, biztos elküldöm az illetőt melegebb éghajlatra...
2011. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi az igazan rossz kulso alapjan iteles?


Kb masfel-ket eve tettem fel egy olyan kerdest, hogy mi jut eszedbe eloszor, ha egy jo alaku, jol oltozott anyukat latsz.

Es a sok-sok pozitiv valasz mellett irtak olyat is, hogy az, hogy nyilvan nem szoptatott mert fontosabb az alakja. Es nem is egy hasonlo hozzaszolas volt.

Nah, ez az igazi eliteles. Tehat ha valakin nem valtoztat sokat a terhesseg, vagy siman olyan alkat, hogy hamar jo formaba kerul, esetleg meg ruhatarat sem cserel es jol oltozott, akkor abbol nehany ember szerint egyenesen kovetkezik az, hogy dietazott terhesen, nem szoptatott, hogy fogyokurazhasson, vagy ne logjon a melle, sot, talan meg a gyermekre szant penzt is sajat magara kolti, a gyerek meg csak disznek van.

2011. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom nincs, bár arc alapján fiatalabbnak szoktak nézni, mint amennyi vagyok. Viszont annyival nem, hogy terhességem alatt ilyet éreztem volna. (26 évesen voltam terhes)


Van egy barátnőm, a télen szül, és akkor be is tölti a 30. évét. Nagyon alacsony, nagyon vékony, kis mellei vannak, vékonyka arca és keskeny csípője. Hátulról akár gyereklányka formája van, nem néz többnek 14-15-nél és valóban nem túlzok. De az arca azért árulkodik arról, hogy nem tinédzser már és ott az ujján a jegygyűrű, mert férjnél van.

Még csak az első trimeszterben tart, de a nőgyógyászaton már átirányították a gyerekosztályra, majd a családsegítőt is ajánlották.

Nem tudok hozzáfűzni semmit...

2011. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
szia! fiatal is vagyok,21,de legtöbbször 16-17nek néznek,sminkel is,sohasem zavar,de mikor terhes lettem folyton sugdolóztak a hátam mögött,meg beszóltak hogy GYEREKNEK NEM KÉNE GYEREK stb. rendben bizonyos értelemben gyerek vagyok,de úgy érzem vagyok annyira felelősségteljes 21 évesen hogy gyermekem legyen, mikor kisfiamat toltam a babakocsiban akkor is megkaptam milyen felelőtlen tini vagyok,hogy van gyerekem,vagy pedig az öcsémnek nézték a fiam
2011. jún. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Hát, úgy látom van itt hasonló tapasztalat bőven...


14:25-ös: én is csupán 165 cm és 55 kg vagyok, szóval az alkatom is elég "gyerekes".


14:49-es: Na erre inkább nem mondok semmit... Attól, hogy valaki nem "folyt szét" a terhessége alatt/után, mert vékony alkat, attól még nem kellene kígyót-békát...na mindegy, csak felhúzom magam!


15:40-es: átirányították a gyerek osztályra+családsegítő... Na, erre már tuti akkora balhét csináltam volna... Amúgy nekem is az ujjamon van a karikagyűrű, de ezt senki nem nézi :D


17:45-ös: 21 évesen már felnőtt nő vagy, el tudod döntei, hogy elég felelősségteljes vagy-e a gyerekhez! Másoknak semmi köze hozzá! Teljesen megértelek, és gratulálok a gyerkőchöz!

2011. jún. 11. 19:40
 17/21 anonim ***** válasza:

:)

26 évesen szültem. Amikor terhes voltam, a villamoson egy idős hölgy közölte, hogy adjam át a helyem neki, amikor látta, hogy babát várok, akkor annyit tett még hozzá, hogy álljak csak, ha gyerekcsináláshoz volt eszem...

Amikor megszületett a pici, és kenguruval sétáltunk, egy bácsika odajött hozzám, és azt mondta, hogy ő úriembernek tartja magát, de mégsem állhatja meg szó nélkül: mégis hogy képzelem, nem lett volna jobb mindkettőnknek, ha inkább játékbabát vettem volna?!

Babakocsival sétáltattam a kisfiamat. Odajött egy másik anyuka, és megkérdezte, hogy mennyiért vigyázok rá, mert olyan szeretettel bánok vele, szívesen rám bízná a sajátját:) Mondtam neki, hogy ingyen és napi 24 órában. Elkerekedett a szeme, nem hitte el, hogy az enyém:)

12 hetes ultrahangon a doki, aki köztudottan hóhér hírében állt, mikor felültem a vizsgálóasztalra megkérdezte: "Hány éves maga?!" - mondtam, 25. Erre ő: "Akkor jó.", és megvizsgált.

A három eset közül leginkább az utóbbi akasztott ki. Mi van akkor, ha annyi vagyok, amennyinek látszom, kb. 16-17 éves. Akkor mást kell nézni az UH-n? Vagy más lesz a bánásmód?

2011. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17.45ös vagyok,köszi szépen
2011. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

20:18-as, a "bicska kinyílt a zsebemben" azoktól, amiket írtál! Ehez képest, amiket én "átéltem", azok semmik... Azt az öregasszonyt, aki beszólt neked, én már tuti leosztottam volna!!! Az idős bácsi még csak-csak...


A bánásmódról: itt felénk is van olyan orvos, aki annyira utálja a várandós tiniket, hogy egyszerűen nem vállalja őket. Állítólag volt olyan, hogy a 17 éves terhes lányt szó szerint kizavarta a rendelőből. (Én ezt csak hallomásból tudom.)

2011. jún. 12. 12:09
 20/21 anonim ***** válasza:

szia,

én 26 leszek, de egyáltalán nem látszik.

vérezgettem a terhességem elején, volt UH is, leválást láttak, pihenni kellett. aztán a 7. hétre kaptam megint időpontot, már magán UH-ra, az orvosom mellett van és a szonográfus nő nagyon profi (csak épp egy bunkó)

szóval nézi a babám, motyog, hozzám se szól, a végén odalöki, hogy minden rendben nincs már leválás. én kérdezem, hogy és a babám jól van? van szívhang? erre közli, hogy hát kislányom ez nem baba, hanem embrio, de még elég fiatalka vagy, hogy ezt megértsd. mondom mi vaaaan?

aztán írják az adatokat, látom, hogy kényelmetlenül érzi magát mikor kiderül, hogy nem 18 vagyok, hanem 26, ráadásul van egy 2,5 éves kisfiam is, szóval pontosan tudom miből lesz a baba, de ettől még nem fogom embriónak hívni a pocakomban a gyermekem bármilyen aprócska.

szóval igen, a korból adódóan bizony vannak megkülönböztetések.

2011. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!