Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez az ellenszenves tendenci...

Mi ez az ellenszenves tendencia, hogy nagyon sok 6 vagy akár 8-9 éves kisgyerek már szinte nem is gyerek?

Figyelt kérdés
Legyen az a gyerek akár másodikos, akár harmadikos, még játszania kellene a játék öröméért. Ehhez képest már a nagycsoportban a gyerekek kistinik, nem orvososat vagy családosat játszanak, hanem divatoznak, sztárokért rajonganak, nem mesét hallgatnak, hanem felnőtteknek való műsort néznek, nem játszanak, hanem vérre mennek a dolgokért, nem sütnek együtt a nagyival, hanem PC-játékokat játszanak, és minden ciki már.
2011. jún. 12. 16:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

13 eves a hugom es naluk mar ciki ha valaki nem sminkeli magat.Az osztalytarsainak a fele festeti a hajat stb stb

MOST VOLT 6.-OS!!!

Nem vagyok oreg, de en a 8. ballagasomon volam kifestbe eloszor es akkor meg nem volt divat hajat festeni.

1 lany befestette a hajat a ballagasra es mindenki leribizte.......

ehez kepest most :(

mi kulfoldon elunk a ferjemmel es a kislanyunkkal, itt meg rosszabb a helyzet.Mar 3-4 evesen magassarkuban jarnak es 3 evesen festik magukat (nem ritka, hogy a hajuban is van 1-2 festett csik).

En ennel joval szigorubb vagyok, de felek, hogy emiatt a lanyom majd ki lesz kozositve.Mar most arra kell nevelnem, hogy okosabb es talpraesettebb legyen annal, hogy banthassak, pedig meg csak 1.5 eves!

2011. jún. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Akkor ez tényleg valós jelenség. Elkeserítő!
2011. jún. 15. 22:44
 13/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

20:00


Juj, hol laktok?

2011. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

20.00-as vagyok


angliaban elunk

van sok elonye es hatranya, majd meglatjuk idovel melyik oldal lesz tobbsegben :)

max hazamegyunk!

2011. jún. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Csordaszellem. Van egy-két nagyhangú "menő" őket követik, mert ha nem, akkor ki lesznek közösítve és ennyi.


Én most vagyok 22, amikor én voltam általános iskolás, akkor emlékszem, hogy 3. osztályban az első januári ofőin megkérdezte az osztályfőnök, hogy ki ivott alkoholos italt szilveszterkor. És bizony többen voltak, akik jelentkeztek, hogy igen, mint akik nem. Kettőről tudtam biztosra, hogy tényleg ivott (ismertem a szüleiket), a többi akár hazudhatott is, de nem is ez a lényeg. Az a lényeg, hogy a többség rávágta, hogy igen, mert az volt a menő. Akik meg nem, azok leginkább sunnyogtak a padban. egy évvel később már megkaptam, hogy igyak már velük némi töményet (nem sört, az olyan gyenge) és nőjek már fel. 7-ben mér kinéztek azért is, hogy mi az, hogy még nem voltam lánnyal, bu.zi vagyok tán? Nőjek már fel! Megint csak, nem az a lényeg, hogy hánynak volt tényleg szexuális kapcsolata. Sokkal inkább az, hogy ez volt a menő és a normális. Meg az, hogy ha valakinek maximum 3-asai voltak. Az olyan "stréberek", mint én maximum a lecke lemásolására kellettek.


Én nem adtam be a derekam, nem mentem a tömeggel. A mondhatnám, hogy én jártam jól, hiszen a legnagyobb hangú akkor menők közül egy szakmunkásban is éppen csak végezni tudott, egy alkalmi munkákból él és idült alkoholista, a maradék kettő pedig felváltva melózik és él kisstílű bűnözésből, míg én meg röhögve bejutottam az egyetemre és állami támogatással haladok a diploma felé.


Másrészt viszont gyakorlatilag nem volt gyerekkorom. Az általános iskolai életem a menekülésből/bujkálásból állt. Meghúzódni a sarokban. Hátha nem én leszek a menők céltáblája. Az önbizalmam a bányászbéka feneke alá ment, a gimiben jobb volt, de a beilleszkedés ezek után nehezen ment. Egyszerűen féltem a társaság része lenni a tapasztalataim miatt. Nagyjából a gimi végére/egyetem elejére értem el egy átlagember szocializációs képességét. A gyerekkorom viszont közben elment mellettem úgy, hogy mást sem csináltam, mint menekültem a társaság elől. És nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy elcsesztem az egészet. Ha újrakezdhetném, akkor mennék a tömeggel. nem mennék olyan messze, mint a nagyon "menők", de belemennék. "Átlagos", bulizós tinikorom lenne, közepes végzettséggel, de állami támogatottsághoz épp elég pontszámmal az egyetemre. (93 ponttal volt többem így, mint kellett volna.) Az ember társas lény, magányos farkasnak lenni a legszarabb dolog a világon. És ha a társaságba való beilleszkedés az általad említetteket kívánja meg, kérdező, akkor bizony többség belemegy. Szar dolog kiközösítettnek lenni, tapasztalatból mondom. Gyerekként ráadásul nem is éri meg, a legtöbben kisgyerekként és tiniként nem gondolnak azzal, hogy mi lesz 10 év múlva (én gondoltam, ezért nem mentem velük).

2011. jún. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!