Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Ma olyat tettem a gyerekszobába, hogy soha nem gondoltam volna, hogy ilyenre adom a fejem, de muszáj volt, úgy érzem?

Figyelt kérdés
Van két kisfiam 2 és 4 évesek. elég sok a játékuk, sokat kaptunk, meg azért vettünk is, a lényeg, hogy eléggé felszaporodott, aminek én örültem, mert nekem egy babán kívül nem volt más játékom gyerekkoromban. De a gyerekeim nem értékelik, nem is igazán játszanak, maximum annyit csinálnak, hogy szanaszét dobálják, kb ennyi. Így ma szépen beköltöztem a gyerekszobába, bedobozoltam őket, felpakoltam a szekrény tetejére, meg egy zárható szekrénybe. A polcokon kb 10 játék maradt, két kisautó, két kisvonat, egy építőkocka szett, meg labdák..meg néhány apróság, de gyakorlatilag üresek a polcok. Nincsenek itthon, kíváncsi leszek a hatásra. Úgy gondoltam, majd mindig előveszek egyet és azzal játszanak. Szerintetek ez milyen ötlet?
2011. jún. 12. 18:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon jól csináltad! Magadtól rájöttél arra, amit sok gyerekpszichológus is tanácsol. A kicsi gyerekeket megzavarja a játékok özöne, hisz az ő figyelmük még nagyon kalandozik, csak rövid ideig tudnak egy dologra koncentrálni, de ha a túl sok játékeszköz még erre is rátesz, nem fognak tudni egyikkel se elmélyülten játszani, csak kapkodnak egyiktől a másikhoz... aztán jön az, hogy az egész szoba csatatér. Pontosan úgy, ahogy gondolod, kell csinálni: időről időre cseréld a játékokat a szobában! Ami most elöl van, azt a jövő héten tedd el, vegyél elő másikokat. Meglátod, sokkal könnyebb lesz a kicsiknek a választás! [link]
2011. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hasonlóan tettünk mi is, amikor a fiam (2,5 éves) már csak "kalandozni" volt képes a sok játék között és 5 percig sem maradt nyugton. Amint meglátott egy másik játékot, máris az kellett neki. Ma már elég jól le tudja foglalni magát egy-egy játékkal, nem kapkod össze-vissza és egyedül is többé-kevésbé eljátszik.
2011. jún. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, borzasztóan örülök, hogy mégsem gondoltam ezt rosszul. Holnap beszámolok a hatásról. :-D
2011. jún. 12. 20:19
 14/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Az első hatást elmesélem. Nagyfiam belép a szobába, szétnéz, gondolkozik,mi lehet a baj. Majd megkérdi, hogy hova tűntek az autói. Elővettem a polcról a 2 kedvencet és nagy határozottan mutattam, hogy itt van. Még mindig csak ámul, én pedig előadom neki, milyen szép rendet raktam. Végülis rájött, hogy tényleg szép rend van és adott egy puszit. Nem a negatív oldalát látta szerencsére, hogy oda vannak a játékok. És majd egy órán keresztül eljátszottak 2 autóval.

A kicsinél nem volt hatás, viszont neki lennthagytam egy formabedobót. hozzáteszem abból is van 3. Még rég a nagynak vettünk 1-et, kapott egyet meg a kicsinek is vettünk egyet. Egyikkel se játszottak. Ma a kicsi meglátta azt az egy játékot és ébredés után jó párszor kirakta, elvolt egyedül vele. Ez akkora orom volt nekem látni. Egyenlőre ennyi. remélem, hogy így megtanulnak újra játszani. Mentek a zöld kezek mindenkinek.

2011. jún. 13. 10:18
 15/15 anonim ***** válasza:
Ezt én is megcsináltam nemrég, azóta egy-egy játékkal marha jól eljátszanak akár egy óráig is. :D
2011. jún. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!