Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kismamák, apukák!...

Anyukák, kismamák, apukák! Milyen véleménnyel vagytok a védőnőtökről? Mennyire tartjátok be a tanácsait?

Figyelt kérdés
Védőnő szeretnék lenni, lassan, az is leszek, és csak az érdekelne,h milyen az általános véleményetek a védőnőkről, és mennyire találjátok hasznosnak a tanácsokat, a családlátogatásokat... Tehát minden érdekel, ami a védőnőről eszetekbe jut.
2011. jún. 18. 17:52
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16 h as lányom az én védönömel kapcsolatba felemás érzéseim vannak mikkor terhes voltam meg voltam vele elégedve nagyon rendes volt mindenbe segített de mióta megszületett a lányom 2x látta kötelező tanácsadásokon kívül meg néha utcán de sok hasznát a 16h alatt nem vettem . Ha meg valami problémám van megkérdezem az orvost . Hát akinek még nincs gyereke hát ahhoz én nem szívesen menék .
2011. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Költözés miatt 3 védőnőnk volt.


Első:

Kedves, anyám korabeli, felnőtt gyerekekkel. Egy picit akkor megingott a bizodalmam, amikor közölte, hogy szedjek vízhajtót, miközben azért jártam orvostól-orvosig, mert kevés volt a magzatvizem (első gyereknél). Másodiknál nagyon sokat köszönhetek neki, nagyon sokat segített, állandóan begyulladt/bedurrant a mellem, volt, hogy sírva hívtam fel, ő azonnal kijött. A váratlan bejelentkezéseket soha nem szerettem, de legalább mindig felhívott, hogy erre jár, feljöhet-e. Nem volt a legpontosabb nőszemély, volt, hogy megbeszéltük, hogy jön, de nem jött, és nem is telefonált. Az ilyet nem szeretem.


Ketteske:

Túl sok vizet nem zavart, ha kérdeztem tőle valamit, mindenre azt kérdezte vissza: gyerekorvos mit mondott? Egy idő után nem kérdeztem.


Hármaska:

9 hónapja lakunk itt, még nem sikerült neki kijönnie hozzánk. Huszonéves, gyermektelen, csupa mosoly. Státuszvizsgálaton voltunk már nála, ért a gyerekekhez. Bővebben nem tudok róla nyilatkozni, mert nincs közöttünk kapcsolat.



Ami még eszembe jutott az egész védőnői szolgálatról:

Ha én védőnő lennék, akkor keresnék olyan szakembereket, akik a zűrösebb munkaviszonyos anyukáknak tudnak teljeskörű felvilágosítást adni. Borzasztó, hogy mennyire félreinformáltak a nők (tisztelet a kivételnek) a jogaikról, lehetőségeikről. Elsősorban itt az egyes pénzbeli ellátásokra gondolok, de egy munka törvénykönyvét jobban ismerő embernek kb. 10 perc összeállítani egy szösszenetet, hogy milyen speciális helyzetben van egy állapotos v. kisgyereket nevelő munkavállaló. Hihetetlen, hogy miket meg nem tesznek az emberrel! (Legújabb gyöngyszem: nincs munka, vegyél ki fizetés nélküli szabadságot, te jól jársz, mert adóvisszatérítést kapsz. Ja, persze, adóvisszatérítés nuku, 30 nap kiesett a biztosítási jogviszonyából, ezért ugrott a tgyás, gyed.)

Több kiadványt osztogatnék, pl. az adható oltásokról már a születéskor - hány meg hány kérdés szólt arról, hogy lemaradtak a rota vírus oltásáról, mert nem szólt neki a kutya sem.

2011. jún. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire hihető a védőnő szava , ha nincs gyereke?

Erre csak azt tudnám mondani , hogy az elméletet meg lehet tanulni a tankönyvekből , de gyereket nevelni nem (legalábbis a legtöbb gyerek nem mintagyerek és nem úgy viselkedik , ahogy a nagykönyvben meg van írva.)

Rengeteg gyakorlatra , tapasztalatra van szüksége egy olyan embernek szerintem , aki jó tanácsokat fog tudni osztogatni

2011. jún. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
49%

Az egész védőnői szolgálatot meg kellene szüntetni, semmi szükség rájuk.

Ha komolyabb panasza van a gyereknek úgyis orvost keresünk, ha nincs, hát akkor ne jöjjön a nyakamra bájcsevegni.

Ne haragudj, de teljesen mihaszna a munkátok, bár egy védőnő sem feszült még meg a sok tennivalóba.

2011. jún. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
72%

Sok sikert kívánok neked! Én is védőnő vagyok. Örömmel olvastam a válaszokat, h azért nem csak rossz véleményekkel vannak a kismamák a védőnőkről.

Ha segítőkész , kedves leszel a kismamákkal, akkor biztos szeretni fognak.Rendszeresen kell a családokhoz járni, mert csak így tudsz velük jó kapcsolatot kialakítani.Aki nem jár látogatni és nem ismeri a családot, az nem fog velük jóban lenni.

2011. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

szia


nekem vegyes érzelmeim vannak

2 gyermekem van 2,5 éves és 1 éves

a védőnőnk kb 40 év körüli lehet, nincs gyereke.

terhességeim alatt rendesen vizsgált mindig tudta mi a dolga, kötelessége bármikor hívhattam/ hívhatom

első fiamnál az etetésben nem nagyon követtem a tanácsait de úgy alapból nem volt gond,

a kisebbik fiam betegen született ami csak későn 7 hónaposan derült ki, de észre lehetett volna venni sem ő sem a gyerek dokinak nem tünt fel, ez miatt későn kezdtük meg a fejlesztéseket és mikor elkezdtük saját akaratunkból fel hívott hogy ne vigyem nincs baj a babával felesleges kínzás...

én elvittem és láss csodát már 5 hónappal előbb el kellett volna vinni akkor most nincs ilyen nagy lemaradás...

szóval ez miatt neheztelek kicsit de amúgy rendes, ha tud mindig segít.

2011. jún. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
72%

Tisztelet a nagyon kevés kivételnek, de szerintem a védőnők a fölöslegesen állampénzen fizetett mihaszna alkalmazott kategóriába tartoznak. A védőnő szó hallatára is kiver a víz. Bár a miénk lenne olyan, amiről itt előttem sokan írtak, hogy feléjük se néz! A védőnő a legális zaklatás kategória - két gyönyörű, okos, jól fejlett gyerekem van, stabil, szerető családunk, nem hozzánk kéne rohangálni, hanem inkább a városunk szélén a c.gánytelepen élő gyerekeket kéne megtanítani kezet mosni. Persze értem én, hogy nálunk kényelmesebb, szépen berendezett házban leülni, két okos, értelmes kis kölköt nézegetni és üdítőt iszogatni, de nekem erre nincs se kedvem, se időm, tanácsot max. én adok neki, hiszen gőze nincs a babákról, a szoptatásról, gyereke nincs....

Most épp azt próbálom elintézni, hogyan lehetne egy életre lerázni őket, semmi szükségem rájuk.

2011. jún. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sok jót én sem tudok mondani, pedig a körzetünkben vannak jó fej védőnők, de mi pont nem hozzájuk tartozunk. (Jártunk babamasszázsra az egyikhez, egy másik meg a választott orvosommal van párba, innen ismerem a többieket.)


Én nem is értettem, hogy mi a szerepe igazán. Jött és kérdezgetett, én meg válaszoltam. Aztán megkérdezte, hogy van-e kérdésem, de nekem sosem volt. Ha betegségről van szó, az orvoshoz megyek, ha meg más, akkor inkább a barátnőimtől kérdezek, vagy utána olvasok.


Szerintem sokat számít, hogy van-e gyereke, de ha még nincs is, akkor is az a jó szerintem, ha őt meg lehet keresni, de nem nyomul feleslegesen.

És fontos, hogy kulturált legyen. Igyekszem tartózkodni az előítéletektől, de amikor megláttam a piercinges fiatal gyermektelen lányt, valahogy röhejesnek éreztem az egész szituációt.

Olyan ez, mintha a partról próbálna meg úszni tanítani valakit, aki bent van a vízben.


Alapvetően kedvesek voltak mindketten, (nem is tudom, hogy másfél éves kor után még van-e feladatuk, az enyém nem jelentkezik a gyerekem egy éves kora óta, most már mindjárt kettő lesz a kisebbikem), de hasznos dolgokkal nem tudtak segíteni. Én inkább időpocsékolásnak éreztem a találkozásokat.


Pedig van egy igen jó barátnőm, ő is védőnő, de minden másról beszélgetünk inkább, mint ezekről a dolgokról. :o)

2011. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

Még annyit, h látom, nagyon sokaknak elege van abból,h a védőnő bejelentés nélkül beállít egy családhoz. De ez a dolga! Mert nem jelentheti be, az egésznek az az értelme,h a családot egy átlagos hétköznap lássa, és ne az legyen,h bejelenti,h kedden 14:00ra érkezik, az anyuka erre gyorsan kitakarít rendbe teszi a gyereket és a környékét,h a védőnőnek tetszen a dolog. Persze a legtöbb család nem ilyen, de vannak, és ezt kiszűrni csak a váratlan látogatással lehet! És igenis nagy szerepe van a védőnőknek! Ha megfelelően végzik a dolgukat anyákat menthet meg! Megmentheti őket különböző terhességi betegségek miatt akár a haláltól pl toxémia vagy ha az anya elmondja a panaszait, vagy egy kis településen csak panaszkodni akarnak később is vkinek akár észrevehet kül. rákos elváltozásokat (tüneti elmondás alapján), illetve gyermekek életét mentheti ha észreveszi,h valami nincs rendben a terhességgel, a családdal, vagy a fejlődéssel... Természetesen vannak kivételek, mikor nem veszi észre a problémát, vagy a család jól titkolja a dolgokat, illetve tudott, hogy vannak felelőtlen védőnők, de nem mind az. Igenis nagy szükség van a védőnői hálózatra. Még egy szösszenet a világon Magyarország vezető helyen van a kötelező védőoltást megkapottak listáján! Még Amerika, Anglia... is mögöttünk van. Vajon miért? A védőnők miatt! Érzésem szerint attól,h 22-23 évesen leszek pályakezdő, gyermek nélkül, láttam már gyermeket felnőni, problémákkal együtt, és bízom benne,h az anyukáim meg fognak bennem bízni.

Köszönöm mindenkinek a választ, mindenkit pozitívan értékelek, mert ez mind tanulságul szolgál nekem.

2011. jún. 23. 14:53
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem a védőnőkön múlik a védőoltás beadása, no nekünk 2 védőnőnk van, és egyik se sem mondta a rotát vagy mást ami nem kötelező oltás, én az internetről tudom, meg a tv-ből.

Tényleg semmi szükség rájuk, ne haragudj.

Persze az a dolguk, hogy váratlanul jelenjenek meg, segítsenek, de a miénk felénk sem néz, ha meg nem voltunk itthon és akkor jött fel volt háborodva.

Nekem első babám, és sem a köldökcsonkot és semmi mást nem mutatott meg, hogy kell kezelni, ellátni, csak a fenekére volt kíváncsi. Kevés volt a tejem, de azt mondta nem kell a tápszer, pedig az orvos mondta, hogy adjuk neki, mert nem lesz több tejem, erről ennyit, inkább éheztette volna a lányomat.

A rokonoktól és az internetről többet megtudok, mint a védőnőktől!

De neked sok sikert!

2011. jún. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!