Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kismamák, apukák!...

Anyukák, kismamák, apukák! Milyen véleménnyel vagytok a védőnőtökről? Mennyire tartjátok be a tanácsait?

Figyelt kérdés
Védőnő szeretnék lenni, lassan, az is leszek, és csak az érdekelne,h milyen az általános véleményetek a védőnőkről, és mennyire találjátok hasznosnak a tanácsokat, a családlátogatásokat... Tehát minden érdekel, ami a védőnőről eszetekbe jut.
2011. jún. 18. 17:52
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%

Én 39 hetes terhes vagyok.Nagyon meg vagyok elégedve a védőnőmmel.Bármit meg lehet vele beszélni és mindenbe segít tanácsokat adni.Szerintem attól függ,hogy szeretik-e védőnőt,hogy az hogy áll a kismamákhoz,hisz hallottam már olyat hogy nagyon bunkó volt valakinek a védőnője.Ha védőnő szeretnél lenni hajrá nem kell a negatív véleményekkel foglalkozni ha kedves és segítőkész vagy akkor szeretni fognak a hozzád járó anyukák.

Üdv

2011. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

19 hónapos a kisfiam, 2 védőnőnk volt eddig. Az első volt a terhesgondozóm is. Teljesen mindegy melyikről írok, a gyereknél kb.2* volt kinn mindkettő az elmúlt másfél évben. Még a gyerekovos is lecseszte mindkettőt a fülünk hallatára, hogy miért nem mennek ki a családokhoz, de hát biztos nem volt ideje körbejárni 1 hónapban egyszer azt a 3 babát, aki a faluban van. Na mindegy, szóval nekem első gyerekesként tök sok kérdésem lett volna hozzá, de mivel soha nem jött, tanácsadáson meg mindig a doki volt meg más védőnők, így mi sokra nem mentünk a sajátunkkal.

Egyébként tényleg nagyon jó dolog lenne ez a védőnőség, mert tényleg sokaknak van szüksége tanácsra, információra.

2011. jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

Budapest/Kispest

A vezető védőnő tartozik hozzánk. Nála jobb védőnőnk nem is lehetne. Mindig jön rendesen, pedig rengeteg dolga van. Minden kérdésre tud válaszolni rendesen és sosem kioktatóan.

2011. jún. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne haragudj, nem olvastam végig a válaszokat, így nem tudom ki mit írt.

Én úgy állok, mind a védőnőhöz, mind a gyerek doktor nénijéhez, hogy ha ők nem mennek, vagy mi nem költözünk, akkor évekig velük "kell együtt dolgoznom". Alapvetően elfogadom amit mondanak, és nem úgy állok hozzá, hogy biztos ártani akarnak. (Sajnos sok anyukánál látom ezt.) Persze az elég humoros tud lenni amikor kérdezek valamit, és a védőnő, illetve a doktor nő teljesen ellentétes választ ad. Ilyenkor jön az anyai ösztön, és igyekszem, hogy jó döntést hozzak a gyerekem érdekében.

Sok sikert Neked. Szerintem szép szakmát választottál, csak ne hagyd, hogy a sok "nagyon okos" anyuka elvegye a kedved. Segíteni csak ott lehet, illetve tanácsot adni, ahol hagyják és ahol kérik.

2011. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%

Költözés miatt két védőnőnk volt.

Az elsővel a terhességem alatt nagyon meg voltam elégedve, mindent mindig tudott, nagyon kedves volt, elvárta, hgoy rendszeresen járjak hozzá, és a 8. hónap után ő maga jött el hetente. A gondok ott kezdődtek, amikor a kicsi megszületett, és a szoptatás ügyében nem úgy alakult minden, ahogy szerettük volna. Azt mondta, hogy egyáltalán ne fejjek, mert akkor nem alakul ki az igény szerinti szoptatás. Anyukámnak sajnos semmi tapasztalata nem volt ezen a téren, mert kb. 1 hétig szoptatott minket, a terhesség alatti szaktudása, kedvessége alapján pedig mindent elhittem a védőnőnek, és próbáltam követni az utasításait. Háromszor volt mellgyulladásom. A harmadik után már nem volt az a bogyó és csodatea, ami visszahozta volna a tejet. Életemben ennyit nem kínlódtam még semmin, annyira akartam. Amikor végleg elapadt a tejem, akkor annyit mondott, hogy "a szoptatás fejben dől el", és hogy akkor 4 hónaposan kezdhetjük a hozzátáplálást. Nagyot csalódtam benne, mert amiatt, hogy vagy genetikusan, vagy éppen azért, mert nem fejtem, nem tudtam 2,5 hónapnál tovább szoptatni, szabályosan leírt engem, és utána nem is igazán foglalkozott velünk...

A másik védőnővel akkor kerültünk kapcsolatba, amikor a kisfiam 5 hónapos volt. Az első találkozást telefonon beszéltük meg, megkérdezte, hogy apa is itthon lesz-e. November volt, hideg. Ennek ellenére egy fenéknyi miniszoknyában kipakolt cicikkel libbent be a gyerekszobába (azóta játszótéri beszélgetésekből tudom, hogy minden első találkozásnál elsüti ezt). Hát, nem volt szimpatikus. A hozzátáplás ütemén kívül az ég világon semmire nem tudott normális választ adni, mindennel a gyerekorvoshoz küldött.

Úgy gondolom, hogy a védőnő munkája nagyon-nagyon fontos lenne. Legyél jobb, mint az enyémek!:)

2011. jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
Mi agyon szeretjük a védőnőnket, a gyerekek is. Fiatal, de tanult, felkészült, és gyereke is van. Megtalálja a hangot -legalábbis velünk :)))) Nem okoskodik, nem erőszakos, megbeszéljük, mikor jön, mindig szívesen látjuk, nem oktat ki, hanem beszélgetünk. Szeretem, örülök, hogy ő a védőnők :)
2011. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire hihető a védőnő szava, ha nincs gyereke?
2011. jún. 21. 19:02
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 2szer találkoztam a védőnővel, de volt egy kis problémám, amit ő vett észre. Teljes kétségbeeséssel hívom este, nem vette fel, egy ismerősöm aki szintén védőnő, ő segített. De akármi van, hiába hívom, legtöbbször a munkatársaival veteti fel, ha feltudja és leráznak...
2011. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk nagyon aranyos védőnőnk van , fiatal , nincs gyereke nekem van 4. Nem igénylem a tanácsait , már van elég rutinom. Eleinte kijárt hetene , gondolom ez munkaköri kötelessége ,bár nem kellett volna , mert igazából nem volt soha kérdésem. Az nem tetsztett , hogy bejelentés nélkül jött , ezzel nagyon ki tudott akasztani, volt , hogy be sem engedtem.

2011. jún. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a túlbuzgó védőnőket , úgy vagyok vele , hogy majd én megyek hozzá , ha valami problémám van.Mikor megszületett a baba , akkor mindig azon görcsöltem , hogy mikor fog jönni,hogy akkora legyen rend és tisztaság. A férjem is utálta azt , hogy állandóan jött , mert a párom sokszor hajnalig dolgozik , délelőtt aludt volna és nincs külön nappalink , ahol fogadhattuk volna.
2011. jún. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!