Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, kismamák, apukák!...

Anyukák, kismamák, apukák! Milyen véleménnyel vagytok a védőnőtökről? Mennyire tartjátok be a tanácsait?

Figyelt kérdés
Védőnő szeretnék lenni, lassan, az is leszek, és csak az érdekelne,h milyen az általános véleményetek a védőnőkről, és mennyire találjátok hasznosnak a tanácsokat, a családlátogatásokat... Tehát minden érdekel, ami a védőnőről eszetekbe jut.
2011. jún. 18. 17:52
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy ez a dolga, de nem rendszeresen. Ha látja, hogy egy családba bármikor betoppanhat, mert patyolat minden, akkor lépjen túl ezen a családon. Ugyanakkor én spec. úgy szeretek nagymosást tartani, hogy szétkupacolom az összes szennyest a folyosón, és a lakás tele van szárítókkal. Rém kínos volt úgy ajtót nyitnom, hogy a gyerekem rohangált a vizes bugyogómmal, mert épp leszedte a szárítóról.

Én megértem, hogy véded a mundér becsületét, de sajnos a nagy magyar átlag azt látja, hogy őt cseszegeti a védőnő (akár a bejelentkezés nélküli látogatásokkal), de ahol igazán szükség lenne rá, ott nincs jelen. Nagyon friss tapasztalatom: kórházba kerültem a gyerekemmel, a szobatársnőm egy hatgyerekes anyuka, a legkisebbel. Három hónapos kora óta tehéntejet ad neki és nem foglalkozik vele, hogy a tejtől lett bronchitise a gyerekének. Március óta kórházba be, kórházból ki, anya közönyös, egy órán keresztül ecsetelte, hogy milyen szemét a gyerekorvos, mert mentőt hívott hozzá, amikor elvitte a gyereket védőoltásra. Kérdezem én, ha tudják (márpediglen tudták), hogy gondok vannak, akkor miért nem kapott fokozottabb védőnői felügyeletet a család? Megmondom miért: mert nem foglalkozik ezzel az ő védőnőjük. De mondok mást: az utcánkban lakik egy család, idáig 8 gyereket számoltunk meg, víz-, csatorna nincs a házban (pottyantós a kert végében, a fürdőszobából az ablakon keresztül öntik ki a vizet), szemetet soha nem rakják ki, inkább elégetik. Szerintem ez egy olyan család, ahova min. kéthavonta el kellene, hogy jöjjön a védőnő. Szerinted hányszor láttam? Egyszer sem.

Elhiszem, hogy jó lenne ez a rendszer, de nem működik jól.

2011. jún. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is ez a fő problémám, amit az előttem válaszoló írt: betoppan, rend van, tiszták, gondozottak a gyerekek, láthatóan tisztességgel nevelik őket, akkor oda mi a bánatnak kell még járkálni? Tudok én is a környékünkön olyan családot, ahol még azt is tanítani kéne, mi az a fogkefe és mire jó, miért nem oda járkál? Megmondom: mert ahogy nekem se lenne, úgy neki sincs kedve a bolhás, tetves, problémás családokhoz. Ez rendben is van, de azért VÉDŐNŐ, hogy azokat védje, akik rászorulnak - és azok nem mi vagyunk.
2011. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
Én örülök,hogy vannak védőnők, pedig nekem sem maradéktalanul jó a véleményem a miénkről. Terhesség alatt végig kalauzolt rendben,csak ép egy igen fontos vizsgálati eredményt nem adott ide (mert úgyis rendben van minden- nem, nem volt rendben), ami miatt pár napot ráhúztunk a kórházban. Utána járt rendesen, és támogatott az igény szerinti szoptatásban, és mivel szinte csak Ő, ezért "életmentő" volt számomra. A Gyerek 6 hónapos kora után nem igazán jött. Látja havonta a tanácsadásokon, de ott mindig a gyerekorvossal együtt van, és nyilván nem lehet így megbeszélni mindent. Volt egy elég rossz időszakom, gyerekágyi depresszió szerű. Szóltam neki, hogy baj van,kijött, beszélgettünk, azt mondta, nincs semmi baj, meg mondott egy címet, ahová el lehet menni, de utána nem keresett egyszer sem,hogy minden rendben van- e. Mondjuk ez nekem nagyon furcsa volt. Neki van 3 gyereke, és szerintem ettől túl laza lett. Viszont bármikor felhívhatom, és vissza is hív,ha nem tudja felvenni. Én örülök,hogy van nekem,és hálás vagyok neki. Az interneten rengeteg teljesen egymásnak ellentmondó véleményt lehet olvasni bmiről, a gyerekorvosunk régivágású,és nyilván szakmailag megbízom benne,de pl szoptatásnál,hozzátáplálásnál máshogy csinálom, mint amit mond. Nekem fontos volt, hogy legyen egy olyan személy, akiben megbízom,akinek a tanácsait- majdnem mindenben- megfogadom. Viszont Ő egy jó környéket kapott. Kíváncsi lennék,milyen lenne,ha egy vadabb kerületet kap?
2011. júl. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
76%
Egy idióta, összevissza beszél, amit egyik héten mond, azt a következő alkalommal tagadja. Na meg szereti elnagyolni a dolgokat: 1,5 éves státuszon volt az ő mérése szerint 86 centi a gyerek, a két évesen meg 83 cm... Amúgy igazából 90 cm. :) Na meg a papíron elírta az életkort is, 2 helyett 1-et írt. Azért az nem mindegy szerintem... Nyugdíj után jött vissza dolgozni a védőnő. Én még jót nem hallottam róla, de komolyan! Egyszer volt nálunk összesen, mikor megszületett a gyerek. Hogy mi a véleményem róla?! łíŁíłÍ`<;íßߤͳ€{[!!! Ennyi. :)
2012. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

Épp tegnap voltam a védőnőnél, mert harmadik babót várom és a kiskönyvemért mentem volna. Elvileg terhestanácsadás délután egytől négyig van - én ha belegebedek, akkor sem tudok ebben az időben menni, egyre hozom haza a nagyobbomat az oviból, negyed kettőkor a kicsit már rakom le aludni, mert akkor már alig áll a lábán a fáradtságtól, igazából szívesen aludna már hamarabb, de a nagyobbot valahogy haza kell hoznom ugye... Nos, mire ő felébred, negyed négy, akkor éhes, eszik, meg a nagyobb is, négyig ha fejen állok, akkor se sikerül bemennem. Gondolom, nem én vagyok ezzel így egyedül, más anyukák is vannak több gyerekkel, segítség nélkül.... na mindegy. Tegnap délelőtt bementem a csecsemőtanácsadás ideje alatt - megjegyzem, egyetlen kisbaba sem volt, kongott a rendelő - és megkérdeztem, megcsinálná-e a kiskönyvemet. Nemet mondott, mert most csecsemőtanácsadás van, nem kismama!!! Köszi... Menjek vissza ma fél kilencre és akkor ő a jó fej, mert soron kívül megcsinálja. Az már nem hatotta meg, hogy ilyenkor viszem a nagyot oviba, a férjem meg dolgozik... Most kénytelen vagyok ébreszteni szerencsétlen gyereket, hogy hamarabb vigyem és a kicsivel együtt bebillegni megint (város szélén lakunk, ha nem lenne kocsink, vagy 5km-t gyalogolhatnék hogy bejussak, vagy buszozhatnék, de az meg vagy sokkal korábban megy, vagy jóval később, szóval nem egyszerű, de persze nem kédezte meg, gond-e a bejutás) hogy végre megkaphassam így 17 hetesen a kiskönyvemet.

Ez a védőnő? Nem hiszem. Problémát azt csinál, védeni nem véd semmit. Ő sem. Ő már az ötödik védőnőnk 4 év alatt, de normálissal még nem találkoztam.


A betoppanással pedig nem értek egyáltalán egyet, mert legalább közvetlenül előtte felhívhatna, hogy mikor jön, ugyanis jártam már úgy, hogy a nagy nehezen elaltatott, fogfájós gyereket azzal ébresztette a kedves védőnő, hogy ráfeküdt a csengőre. De ha ideszól, hogy negyed óra múlva ott vagyok, akkor figyelem és beengedem... Barátnőm férjét már kétszer verte fel éjszakai műszak után, hiába szólt a barátnőm, hogy mivel mindössze egy szobás a lakásuk, ilyenkor el szoktak menni a mamához, játszótérre, bevásárolni, stb. hogy a férje nyugiban alhasson egy kicsit... No comment.

Mondhat nekem bárki bármit, ha egészségügyi gondom van, megkeresem az orvost, ha szoptatási tanács kell, felhívok egy szakembert, stb. Semmi de semmi szükség nincs a védőnőkre!!!!!!

2012. jan. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

A tegnapi 17:43-as vagyok.

Tényleg lepontoztok azért, mert elmondtam, hogy a mi védőnőnk nem látja el tisztességesen a feladatát?

Akkor elmondom miket mond, lehet így megértitek:

10 hónapos koráig szoptattam a gyereket, szép kis ducika volt a kislányom, de nem kórosan, hanem amolyan "babásan", erre a védőnőnk azt mondta, kezdjem el fogyókúráztatni a gyereket, mert csúnya kövér felnőtt lesz belőle. (Már két éves, és nem kövér, nem duci, normális testalkatú)

Ragaszkodott, hogy négy hónapos korában kezdjem el hozzátáplálni, fél éves korára válasszam el, ne szoptassam. Normális ember az ilyen?

Nem tudta milyen oltásokat fog kapni a gyerek, volt hogy valamit kétszer akart beadatni, volt ami kimaradt volna ha nem figyelek.

Nem a szakma szeretetéért dolgozik, hanem hogy pénze legyen belőle. Öreg és szenilis, összevissza beszél, ő maga sem tudja mit...

Tudnék mit írni még, de azt hiszem a leírtak alapján is eldöntheti mindenki maga, hogy kíván-e magának ilyen védőnőt...

2012. jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
70%

Kedves utólsó, valami agyament mindenkit lepotozott, aki rosszat mert mondani a védőnőjéről... No comment. :-(

Amúgy pedig akárhogy is nézem, többen vagyunk, akiknek inkább káros, mint hasznos a védőnő.... Felháborítónak tartom, hogy a mi adófizető forintjainkból ilyeneknek adnak fizetést... Én nem kértem beleszólást az életünkbe, semmi szükségem védőnőre, csak senki sem kérdezi meg.

2012. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Gabka77, nekem nem lenne bajom ezzel az egész védőnős témával, de az ilyet, mint amilyen a mi védőnőnk, miért engedik dolgozni még? Aki az ő körzetébe tartozik mindenki utálja, mert tényleg értelmetlen, dühítő és botrányos amit ő művel. Mondhatnám akár azt is, hogy veszélyes is, ha egy olyan friss anyuka kerül a "karmai" közé, aki máshonnan nem tud információt szerezni, vagy esetleg vakul megbízik benne! A másik körzet védőnője egy tünemény, mindenki szereti, ő is szeret mindenkit, legalábbis hitelesen viselkedik!

Az utolsó előtti (lepontozott) voltam.

2012. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok Anyuka, sem védőnő(jelölt), hanem fiatal, viszonylag pályakezdő óvónéni, de azért gondoltam írok. :)

Az első (és eddig egyetlen) munkahelyemen kicsit furán néztek eleinte rám, mert mindegyik szülőnél fiatalabb voltam, sőt valakinek a gyereke is lehettem volna. Amivel mégis elnyertem a legmorcosabb szimpátiáját: mindig meghallgattam őket, mindig kedves voltam, mindig segítettem (abban is, ami nem pont a hatásköröm volt) és látták/tudták/érezték, hogy mindent a gyerekükért teszek és őket szolgálom.

Úgy gondolom, hogy ez a lényeg minden gyerekekkel/emberekkel kapcsolatos szakmában. Rajtad érezni, hogy szívből csinálnád, és valóban érdekel az emberek érzése, kérése, panasza. Csak így tovább! :)

Egyébként a legjobb barátnőm is védőnőnek tanul, nem egyszerű, de szorgalommal el lehet végezni.

23N

2012. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a ritka kivétel vagyok, úgy látom:-) Nem voltam túl fiatal amikor szültem, de én örülök, hogy van. Igaz, hogy elöre szól, hogy mikor jön, nem csak úgy beállít. Nem erőszakos, eddig mindenre tudott válaszolni amit kérdeztem. Nálam jóval fiatalabb. Ha védőnő szeretnél lenni, legyél az. Sok sikert.
2012. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!