Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váratlan vendégek? Hogy...

Váratlan vendégek? Hogy reagáltok, mit szóltok hozzá, ha valaki (legyen az egy barát, rokon, közeli ismerős), beállítana hozzátok úgy, hogy előtte nem szól nektek, hogy otthon vagytok-e vagy jó nektek ha eljönnek?!

Figyelt kérdés

Nálunk már nem egyszer előfordult, és eléggé kellemetlen, ha nincs itthon üdítő vagy sütemény. Persze boltba el lehet ugrani.

Vagy esetleg éppen más programotok lenne, vagy pont szépítkeznél (hajmosás, borotválás).

Mi ha megyünk valahova szólok előtte, hogy jó-e az időpont, de sokan legtöbbször csak úgy beállítanak.

Így volt, hogy pont ablakot pucoltam, vasaltam vagy takarítottam.

Megjegyzitek a vendégeknek, hogy nem jó az időpont, vagy nem szóltok semmit?


2011. jún. 20. 16:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Lehet, nálam az is közrejátszik ebben, hogy nem zavar, hogy mióta a gyerek megvan, (előtte is, de nem ennyire) elég rendmániákus lettem. :) Mindig tisztaság van (rend az nincs, hiszen egy 3 éves mellett hogy is lehetne?), de nincs olyan, hogy szégyellnék egy állapotot a lakásban. Felőlem ágynemű-áthúzáskor és porzsívózáskor is jöhetnek.
2011. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Utálom a váratlan vendégeket és ezt hangoztatom is.
2011. jún. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs otthon üdítő meg süti, akkor közlöm, hogy nincs és kész, nem foglalkozom vele (elvégre ők jöttek bejelentés nélkül, ne várjanak még piára meg kajára...).

Ha szépítkeznék, akkor szépen megmondom, hogy el kell mennünk valahova, úgyhogy legyenek szívesek távozni (kis füllentés belefér).

Ha más programunk lenne, akkor azt megmondjuk kerek-perec, és ennyi. Nem szoktam rajta rágódni.

2011. jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, mindenkit szívesen látok. Üdítőt, ropit, ilyesmiket egyébként sem veszek. Gyűjtöm a teákat, sok különleges fajtám van, azokat szokták szeretni, ha épp van sütim, salátám készen, azt is adok. De alapból kávé, tea, víz, esetleg gyümölcslé, és kész.
2011. jún. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

És ahhoz mit szóltok, hogy érkezés előtt 10 perccel telefonálnak, majd mikor közlöd, hogy jó, épp felugorhatnak, de negyed óra múlva indulunk mi is, mert programunk van, akkor még benyögik, hogy ők igazándiból arra számítottak, hogy hazavisszük őket kocsival???


Nálam sokat számít, hogy ki az, aki váratlanul (előtte mindig telefonálnak, hogy erre járnak, felszaladhatnak e, tehát nem a kaputelefonon keresztül kell őket elhajtani, ha épp nem alkalmas) beállít. Csak épp az a gond, hogy akiket szívem szerint egy ilyen szituációba elhajtanék a fenébe, pont ők azok, akik nem értenek a szép szóból.

2011. jún. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból nem nyitok ajtót senkinek, a kaputelefont nem veszem fel. Soha senki nem jött még így hozzánk, mióta mobiltelefon létezik és egyedül lakom/laktam elvárom, hogy ideszóljon, aki jönni akar. Ezen anyukámmal is összevesztem, mikor terhes voltam, mert mondtam neki, hogy szóljon ha jön, nehogy épp szoptassak, vagy pelenkázzak, vagy aludjon a gyerek és csönget stb. (hozzáteszem ez eddig is így volt, hogy szólt, mielőtt jött) Erre besértődött, hogy "hozzánk be kell jelentkezni". Hát nem, de azért tudjam, hogy ki mikor jön. Persze még ennek ellenére is volt, hogy jött (bejelentkezve :o)) én meg pihentem volna, és csak hallgattam a történéseit, miközben a fiam aludt... na mindegy is.


Egy párszor megszívtam, hogy nem nyitok ajtót, mert mehettem be a postára az ajánlott levélért, de mostmár tudom, hogy "a postás mindig kétszer csenget!"


Ha pedig valaki hív, hogy 10 perc múlva itt vannak, jöhetnek e, és ha itthon vagyunk, és jöhetnek, akkor az a 10 perc elég, hogy nagyjából rendbedobáljam a lakást, és megmondom nekik, hogy "bocs, nem vártam vendégeket, víz van meg esetleg ropi" Nem tartunk itthon vendégvárót, mert csak mi megesszük, megisszuk, ha már van...

2011. jún. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!