Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség hanyadik hónapjáig...

A terhesség hanyadik hónapjáig szabad folytatnom a lovaglást?

Figyelt kérdés
15 éve napi több órás időtartamban, versenyszerűen lovagolok. A férjemmel most gyereket szeretnénk.
2008. febr. 5. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Kérdezd ki a nőgyógyászod véleményét. De szerintem olyan lehet ez, mint a biciklizés. Problémamentes terhesség esetén olyan félidejig, vagy a második harmad végéig engedélyezik a biciklizést.
2008. febr. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sutem is a dokid kérdezd. De úgy tudom pont a lovaglás nem javasolt már az elején sem!
2008. febr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
szia.a lovaglás nem javasolt a terhesség idejére.sőt 12 hetes koríg minden sportnál fokozott óvatosság kell.a lovaglás meg veszélyes.mi van ha leesel?még ha több éve csinálod is.nem lehet kiszámolni.
2008. febr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
nekem egy lepcson eleg volt lemennem ami eleg docogos volt es elkezdtem verezni majdnem elveteltem,en biztos nem lovagolnek terhesen,szerintem ezt a doki is eltiltja.mit szeretnel lovagolni vagy babazni?ennyi aldozatot hozhatnal a gyerekedert.
2008. febr. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A negyedik válaszadónak: szerintem nem tudhatod hogy ki mennyi áldozatot hoz a gyerekéért, mert nem ismered. Te lehet hogy nem sportoltál semmit szívvel-lélekkel gyerekkorod óta, minden nap, elhivatottan. Úgyhogy szerintem ne ítélkezz!
2008. febr. 6. 13:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem volt egy oktatóm, aki elég sokáig lovagolt, nagy hassal is, de nem emlékszem, hogy az elején is lovagolt-e (akkor még nem is tudtuk, hogy terhes, mert nem reklámozta). Szerintem érdeklődj lovas helyeken, csak találsz vkit, aki volt már terhes. És ha tudsz, kérdezz meg egy dokit!

2008. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Szija! Én is verseny szinten lovagolok... Nem tom h hány éves vagy és azt sem de h mit szeretnél jobban...gyereket vagy még kicsit versenyezni!

De csak annyit szeretnék mondani h ha gyereket szeretnél akkor télleg ne ülj terhesen lóra(max lépésben) mert ki tudja mikor ilyed meg a ló és mikor esel le róla...

De bármelyiket is választod sok sikert!:D

2008. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemnél megkérdeztem a dokit, ő azt mondta, semmi baj, ha tapasztalt, jó lovas várandósan lovagol, mert olyankor már nem "huppog" össze-vissza. (és ez így is van). Egyedül a leesés veszélye az, amit számításba kell venni, de ha ismered a lovadat, tudod, mire számíthatsz (persze felelőtlenkedni nem kell).

Második terhességemnél még a 6-7. hónapban is ültem lovon, már a vágtát nem vállaltam be, és eljött az idő, mikor már éreztem, hogy a könnyű ügetés is sok.

Szerintem nem kell túlmisztifikálni, a lovasok úgyis tudják - pláne ennyi év tapasztalattal, hogy mikor mire számíthatnak.( egy "megijedést" ugyanúgy ülsz ki nagy pocakkal is)

2008. dec. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!