Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukak akiknek nincs segitseg...

Anyukak akiknek nincs segitsegetek, mikor vallaltatok a masodik babat? Hogy oldottatok meg egyedul?

Figyelt kérdés

Nalunk a ferjem reggel koran elmegy es este keson jon haza. Kulfoldon elunk, nincs senkink itt csak nehany baratunk akik szinten dolgoznak.

2 eves a fiunk es jovore szeretnenk neki kistestvert de felek,hogy fogom birni kettovel szinte egyedul. Raadasul itt 4 eves kortol kezdodik az ovoda.

Elore is koszi a valaszokat!


2011. júl. 16. 00:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Meg annyit akartam hozzatenni, hogy nalunk a kicsi (14 honap) korkulonbseg ellenere sincs feltekenyseg.
2011. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nálunk sincs féltékenység. Úgy látszik a pszichológus ismerősödnek igaza van a korral kapcsolatban (1,5év alatt, vagy 3 év fölött legyen a különbség!)
2011. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

hát, ez nagyon sokmindentől függ. Nem mondom, hogy nincs segítségem, mert hazudnék. De anyukám például csak úgy vigyáz a kisfiamra, ha elviszem hozzá, anyósom eljön, dehát elég messze lakunk tőlük és anyósom 10 évvel idősebb anyukámnál. A párom is itthon van néha, ellenben nemhogy ő segítene nekem, de én kell segítsek neki (vállalkozó, rendben tartom a papírjait, számolom a számláit, hogy rendben vigye a könyvelőhöz, amolyan titkárnőféle vagyok neki). Ettől a hónaptól én fogom fizetni a számláinkat, közműveket, hitelt, stb. A másfél éves fiammal 2-3 nap alatt lejárnám, de így könnyebb, ha eladom őt anyámnak és fél délelőtt minden számlát befizetek. De vele is el tudnék menni, ráadásul babakocsi nélkül járunk már.

Attól is függ, milyen a ház/lakás. A miénk félig kész, a párom olyasmiben segít, amiket egy kész házban (vagy ha van pénzed embert fizetni) nem kell megcsinálni: gyomlál néha, tegnap a régi ágyunkat szedte szét az udvaron, mert nincs kivel elvitetni, télen fát vágott. Akinek rendes háza van, nem kell ilyesmikkel foglalkozzon, nekünk kell és sokszor én magam csinálom.

Attól is függ, hogy a babád mennyire jó. Az enyém egy angyal, jól alszik, jól eszik, játszik egyedül. Nem volt kérdés, hogy bevállaljuk a következőt. 17 hetes kismami vagyok.

Olyankor jön jól a segítség, ha pl. nagytakarítok, vagy pl. befőzök, mert akkor jó, ha valaki vigyáz a fiamra. Ja,egyetlen, maiben apárom sokatsegít, az a bevásárlás: nagybevásárlást csinálunk, ha van időn, de volt már, hogy este 9-kor egyedül ment a multiba vásárolni, én meg telefonon soroltam, hogy mit vegyen.

Írta valaki, hogy jól jönne, ha a párja legalább este tudna segíteni neki. Lehet, hogy butának néztek, de én annak örülök a legjobban, ha delegációban van a férjem, mert akkor este 9-kor leteszem a kicsit aludni és az egész estém szabad. Nem kell vacsit készíteni, nem kell beszélgetni a párommal (amit egyébként szeretek, csak nagyon eltököljük vele az időt). Legkésőbb 10-kor ágyban vagyok, egy esti filmet nyugisan meg tudok nézni.

Szóval nagyon sokmindentől függ, hogy vállalsz-e második babát. Ezeket a körülményeket neked kell ismerni.

2011. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!