Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessük meg anyósommal...

Hogyan értessük meg anyósommal, hogy NEM fogjuk otthagyni nála az egy éves gyereket?

Figyelt kérdés

Mi Észak-Magyarországon lakunk, anyósom az ország másik felében, ezért igen ritkán találkozunk (én nem bánom :) ) Az elmúlt két hétben az lett a mániája, hogy vigyük el hozzá egy hétre az egy éves lányunkat, mert olyan ritkán látja, és olyan jó lenne vele kettesben tölteni egy hetet.

Férjem majdnem infarktust kapott, amikor ezt meghallotta! Ennek több oka is van: 1. Anyós elég gyakran legurít egy-egy pohárkával. 2. egy EGYÉVESRŐL beszélünk!!! Mégis, hogy gondolja, hogy ilyen kis gyereket otthagynék vele??? Nem tudom, honnan jött ez az ötlete, de azóta minden másnap felhív vagy engem vagy a férjemet ez ügyben. És egyszerűen nem érti, hogy NEM.

Mégis, hogyan értessük meg vele???


2011. júl. 29. 16:23
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Mindhárom általad felsorolt ponttal egyetértek :)
2011. júl. 29. 16:54
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugy utálom azt mikor valaki felnőtt létére nem érti meg azt hogy NEM!Mint egy hülye gyerek aki nem kap csokit.Maximálissan érthető hogy nem adod oda a babát főleg nem egy hétre.Gondolom szegény még nem is annyira ismeri a mamát mintha minden nap találkoznának.Neki az anyukájára van szüksége még,de nagyon nem egy ismeretlenne.Hagyd a mamát majd beletörődik hogy nem és kész.Más választása ugy sincsen.
2011. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Na ja, lányomat ezen a nyáron látta másodjára. Ugye írtam is, hogy minden nyáron egy hetet tölt itt. Tavaly ugye ősszel jött, mivel nyáron szültem, akkor látta először, most meg másodszor, nem is ismerik egymást, szóval... Ehh, nem tudok erre mit mondani :S
2011. júl. 29. 16:58
 14/26 anonim ***** válasza:

Nekem holnap lesz 2 éves a kislányom és még 1 napot sem aludt másnál...

Megmondom őszintén még egy darabig nem is fog,ha csak rajtam és az apján múlik....

Pár hete/hónapja elköszönt tőlünk este,hogy ő megy a mamával aludni,mert hogy alattunk lakik az egyik és mondtam,hogy jó...ha annyira szeretnéd,akkor menj...

Összepakoltam neki a cuccait ami kell az alváshoz,majd megkértük a mamáékat az apjával,hogy kapcsolják be a skipe-ot,hogy lássuk,hogy mit csinál náluk,hogy tényleg alszik-e,vagy hogy hiányzunk-e neki..

Egy darabig el is volt..,majd elkezdte mondani,hogy anya...-anya...,majd apa..és így tovább..egyre sűrűbben és sűrűbben.. na akkor mondta a párom,hogy most menjek érte.. a párom ki is akadt amúgy,hogy hogy hogy tényleg otthagytam a gyereket,pedíg az ő szüleiben aztán meglehet bízni. Imádják az unokájukat,a mindenük..nem isznak,nem dohányoznak,úgyhogy ezzel nem volt gond náluk..

2011. júl. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

17-es vagyok....,csak véletlenül nyomtam egy entert és elküldte.... :)


Szóval még jó hogy nem adod oda a kislányodat egy számára majdnem idegen embernek...,tényleg felfoghatatlan,hogy hogy lehet valaki ennyire nehéz felfogású...

Meg hát egy 1 éves gyereknél az étkezés sem olyan egyszerű még...legalábbis nálunk nem volt az...


Szerintem ha mégegyszer felhozza ezt a témát,akkor mondjátok meg neki,hogy most mondjátok el utoljára,hogy nem! Ha esetlegesen meg belekezdene,akkor meg lefogjátok tenni a telefont és nem fogtok még beszélni sem vele... komolyan olyan mintha egy óvodáskorú gyereknek kéne megmagyarázni a miérteket ahogy olvastam..,mert hogy ők szokták ezt a miértes dolgot játszani,nem? Igaz még mi nem tartunk ott,de valami ilyesmi rémlik.. :)


Viszont most ne haragudj,de a gyereket kikell hogy húzzam a hűtőből,mert csokit akar rabolni... :)


Legyetek nyugodtak és kitartóak! :)


Ja...nálunk még egyedül játszóra sem vitték a 2 éves gyereket,nemhogy még ott is aludjon....vagy még sétálni sem.....,csak hogy még durvábbat mondjak.. :)

2011. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
69%

Valószínűleg nem leszek népszerű a véleményemmel, mégis leírom neked.

Régebben ennél sokkal kisebb gyerekeket hagytak a nagyszülőre, dédire, mert nem volt gyes, vissza kellett menni dolgozni. Akinek nem volt családja, hetes bölcsibe adta a gyerekét. Nem mondom, hogy ez jó volt, egyszerűen csak muszáj. A gyerkőcök megszokták a mamit, és amikor picit nagyobbak lettek, nagyon várták már az együtt töltött időt. Szóval egy 1 éves nem annyira pici. Nekem az 1. gyerekemmel 1 éves korában vissza kellett mennem dolgozni, sokat kellett a maminál hagynunk, tőlünk 120 km-re. Ez is muszáj volt.

Nem mondom azt, hogy engedd el a picit. Én sem tenném ennyire váratlanul, mert gondolom, a ritka találkozások miatt alig ismerik egymást. De hidd el, hogy a legádázabb anyós is egészen meg tud változni, ha az unokájával lehet. Akár a ti kapcsolatotokon is javíthat, ha időnként beengeded a családodba. Miért nem hívod meg te egy hétre? Nálatok ellenőrzött körülmények között lehetne a kicsivel, és talán összebarátkoznátok babázás közben. Hiszen senki sem anyósnak születik, először anyának kell lennie hozzá. Szerintem végtelenül hálás lenne, ha lehetővé tennéd számára a gyerekeddel töltött időt.

Még mielőtt meggyanúsítanál: nem vagyok anyós, csak van anyósom, akit a kezdeti nehézségek ellenére tisztelek, becsülök.

2011. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

17.28-nak: nem arról van szó, hogy a kérdező nem látná szívesen az anyósát, hisz ez már megtörtént. Itt arról van szó, hogy az anyósa csak és kizárólag magának akarja a gyereket egy hétig, szülői felügyelet nélkül, ami már egész más...

Kérdezőnek: ha jön az újabb telefonos Miért?, csak azt tudjátok tenni, amit eddig is. Egyszer csak megérti...

2011. júl. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
17:28: nem értetted meg a kérdést. Az anyós csakis KETTESBEN szeretne lenni a gyerekkel.
2011. júl. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

17:28! Tökéletesen értem, amit írtál, és azzal még egyet is értek. Tudom, hogy van olyan helyzet,amikor muszály valamit megtenni.

Itt a probléma az, ahogyan azt már két hozzászóló is jelezte feléd, hogy anyósom "kizárlólagos felügyeletet" akar egy hétig. Ebbe nem vagyok hajlandó belemenni.

Múltkor itt volt nálunk egy hétig, és nem is volt gond, jól bánik ő a gyerekkel (nem ejti el stb. és látszik, hogy imádja), de még akkor is korainak tartom ezt az egy hetes "nyaralást".

2011. júl. 29. 18:07
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka, ez nagyon jó ötlet, ha nagyobb lesz, mondjuk 4-5 éves, akkor biztosan élünk is ezzel a felajánlással. De még olyan kicsi és őszintén szólva, én ki sem bírnám nélküle még egy napig se, nemhogy egy hétig...
2011. júl. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!