Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessük meg anyósommal...

Hogyan értessük meg anyósommal, hogy NEM fogjuk otthagyni nála az egy éves gyereket?

Figyelt kérdés

Mi Észak-Magyarországon lakunk, anyósom az ország másik felében, ezért igen ritkán találkozunk (én nem bánom :) ) Az elmúlt két hétben az lett a mániája, hogy vigyük el hozzá egy hétre az egy éves lányunkat, mert olyan ritkán látja, és olyan jó lenne vele kettesben tölteni egy hetet.

Férjem majdnem infarktust kapott, amikor ezt meghallotta! Ennek több oka is van: 1. Anyós elég gyakran legurít egy-egy pohárkával. 2. egy EGYÉVESRŐL beszélünk!!! Mégis, hogy gondolja, hogy ilyen kis gyereket otthagynék vele??? Nem tudom, honnan jött ez az ötlete, de azóta minden másnap felhív vagy engem vagy a férjemet ez ügyben. És egyszerűen nem érti, hogy NEM.

Mégis, hogyan értessük meg vele???


2011. júl. 29. 16:23
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Köszi 18:18! Jegyzeteltem ;-)
2011. júl. 30. 07:06
 22/26 anonim ***** válasza:

:))) Azt mondják ha Isten valakivel ki akar szúrni, teljesíti amit kér....

Hagyjátok ott vele egy napra. Reggel elmentek valahová, és este értementek. Reggel odaadod a listát, tiltott dolgok, mit hogyan szokott stb, és várod az estét. Tutira meggondolja magát. :D És nem azért mert a gyerek rossz, hanem azért mert mindig az anyának van hozzá a legnagyobb türelme, tehát amikor nyafog, hisztizik, nyűgös te még bírod két órát, de aki nincs ehhez hozzászokva, fél óra alatt kiakad. Anyósod, pláne hogy ilyen messze vagytok egymástól, csak ritkán látja a gyereket, és az ő fejében teljesen más kép él az együtt töltött hétről a kisunokával.

2011. júl. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Hát nehéz kérdés, nállunk közel lakik és rá voltam szorúlva heti 2* vissza mentem dolgozni és ő vigyázott rá 8 hónapos kora óta, volt olyan hogy 2 pólót adott rá és úgy vitte ki sétálnimert fúlyt a szél, az első fürdeténél majdnem kiesett a kezéből a gyerek, ott hagyta a pelenkázón mert csörgött e telefonja majdnem infarktust kaptam, és ha szóvá tettem a válsz az volt hogy ő már felnevelt 3 gyereket (szerintem a csoda hogy nem lett bajuk) és ő is azt akarja hogy pár napra adjam oda neki hogy a férjemet sem báncsam mindíg azt mondom nagyon apás a kisfiam és ha lehet inkább az apjával szeretném hogy legyen, ja és az én anyósom nem iszik egyszerüen csak elfelejtett mindent és nem látja be, de amikor a mama vigyázott rá mindent ráhagyott nállam azért vannak korlátok és ment a hiszti így most inkább bölcsis lessz, mert az én idegeim sincsenek kötélből! remélem hasznos volt a tapasztalatom!
2011. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Keresett már titeket az anyósod?

2011. aug. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Igen, keresett már minket :) Mondtuk neki, hogy majd ha a gyerek 4 éves lesz, akkor beszélhetünk róla.

Kicsit megsértődött - érezhető volt a hangján -, de azért nem balhézott. Ez amúgy tegnap volt... Na, légyeg a lényeg, azért a telefonbeszélgetést úgy fejezte be, hogy "azért még gondoljátok át, jó?" :))

2011. aug. 1. 10:57
 26/26 anonim válasza:

Nem tudom mennyire aktuális a kérdésed, hogy végülis volt-e mama látogatás vagy sem.

Ezt anyu mesélte, nem sokkal a születésem után történt. Szóval kb. 2 hetes koromban összeszedtem valami nyavalyát, ami eltartott kb. fél évig (azt hiszem szalmonellás voltam), a nagyanyám nem volt hajlandó még megérinteni sem, pedig itt lakik a szomszédban). Mikor negatív eredményt kaptak anyuék, akkor rögtön jött, hogy "jajj, gyere a mamához" meg stb. én meg persze visítottam, mint akit nyúznak, mert nem ismertem, sose fogott meg, semmi kapcsolatom nem volt vele. És ezek után még ő volt megsértődve. Volt egyébként még jó pár húzása durvább, kevésbé durva.

Én azt mondom, hogy még most se engedd el a hozzá a kicsit, max. ha te is ott tudsz maradni vele, a kedves mama meg ne akarjon kizárólagos felügyeletet. Az volt anno a saját gyerekeivel.

2012. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!