Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha valaki...

Mit gondoltok arról ha valaki netes oldalon kér pl. gyerekruhát, cipőt, játékot, pénzt?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasok ilyen hirdetést,felhívást,közösségi oldalon,hirdetőknél.Szerintetek mennyire valódi rászorultról van szó.Tényleg vannak akik ezzel valótlant állítanak,és kereskednek....stb.Van valakinek erről tapasztalata?
2011. aug. 4. 12:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát, nekem a neten történő pénz kéregetésről megvan a véleményem... Lehet, hogy csak én vagyok ilyen, hogy rosszat feltételezek mindenkiről, de annyi csalóról hallani manapság...


Hozzánk is szoktak becsengetni kéregetők, hogy ilyen meg olyan beteg kisbabának gyűjtenek. Mi ilyenkor megmondjuk, hogy nekünk is van picibaba, úgyhogy inkább rá költjük azt a keveset, amink van. Lehet, hogy mi vagyunk rossz emberek, de mi nem adakozunk.

2011. aug. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi!És aki ruhaneműt kér?
2011. aug. 4. 13:04
 3/18 anonim ***** válasza:

Mármint igyen?


Mi konkrétan egy gyermekotthonnak szoktuk odaadni a használt ruháimat (165 centimmel simán jó a tinikre), és majd ha nagyobb lesz a babánk, akkor a kinőtt babaruhákat is oda adományozzuk majd (sajnos nem lehet több gyermekünk...).

De csak így, ha neten kérné valaki, nem adnám ingyen.

(első)

2011. aug. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen ingyen.Mi a három gyerekre ismerősöktől sok ruhát kaptunk,nagy része szép állapotban.Mi se használtuk el őket.Eddig én is családsegítőnek adtam.Viszont gondolkozom olyanon hogy 1-1 családnak feladnám csomagban.
2011. aug. 4. 13:20
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha olyanoknak adnád, akikről tudod, hogy TÉNYLEG rászorulnak, azzal én is egyetértek. De totál ismeretlennek, aki neten kéri, én nem adnám :o(
2011. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ja igen, még mindig Első voltam :o)
2011. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Első körben megsajnálom, másodikban már bizalmatlan vagyok...

Van tapasztalatom. Volt itt egyszer egy anyuka, akinél elfogytak a gyerekek pelenkái és pár napig nagyon megszorultak. Nekik tudtam segíteni. Valódi volt a probléma.

2011. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én alapjáraton is bizalmatlan vagyok már, főleg az ilyesmiben. Ha mindenképpen van felajánlandó holmid, azt inkább személyesen add oda egy rászoruló családnak. Biztosan van a környékeden is ilyen, vagy ha te nem ismersz ilyeneket, kérdezd meg a védőnőt, ő szerintem nem is egyet fog tudni mondani neked.
2011. aug. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mi is személyesen adjuk inkább oda az ismeretségi körben lévőknek, mert nem bízom a netes hirdetésekben.

Bár egyszer jól kipanaszkodtam itt magamat, mert nagyon bántott, hogy megszólták a bölcsiben a kislányomat (nagyon nem élünk fényesen és bár igyekszünk mindent megadni nekik, nem járnak full divatosan, sőt, mondhatni inkább viseltesen. Nem szakadtban-foltosban, hanem régi tipusúban, divatjamúltban, de mindig tisztán-rendezetten... meg amúgy is, bölcsibe játszani akkor sem adnék rá többezer ft-os holmikat ha megetehetném. Na mindegy, szóval rosszul esett, hogy beszóltak és itt panaszkodtam ki magamat. Erre fel egy nagyon kedves anyuka felvette velem a kapcsolatot és küldött nekünk egy csomagnyi nagyon szép holmit. Szóval nekem személyes tapasztalatom, hogy lehet igazság ha valaki azt állítja magáról hogy nem telik szebbre-többre. Mondjuk én nem ilyen céllal írtam ide, és meg is lepett hogy ilyen végkifejlete lett a dolognak. Persze nagyon örültünk a holmiknak, a kislányom különösen :-) És nagyon jó volt megtapasztalni, hogy vannak még segítőkész emberek.

De a kérdéshez visszatérve: mi is továbbadjuk a használható holmikat, mert ugyanúgy, ahogy mi nagyon örültünk nekik, más családban is így lesz, és szeretem tudni, hogy valóban oda kerül ahol igazán hasznát látják. Mert akármennyire is nehezen élünk, vannak akik nálunk is nehezebben... nekem jó érzés, hogy erőmhöz-lehetőségemhez mérten tudok segíteni rajtuk, mégha csak ruhákkal is.

De pl a kisméretű ruciknak nagyon tudnak örülni a kórházakban, tipegő méretnek a bölcsikben. A védőnők biztos tudnak rászoruló családot említeni.


Egyébként a saját fülemmel hallottam a játszótéren, hogy az egyik anyuka azzal dicsekedett, hogy az egyik rokona egy anyaotthonban dolgozik, és rengeteg gyerekruhát "juttat" nekik kéz alatt, mert szétbontják az adománybálákat és még az ottlakók előtt kiválogatják, és hogy ő havi szinten sokezer ft-ot kiárul ebből teszveszen.

na mit szóltok?

2011. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az utolsó történeten akadtam meg...

Magyarul van olyan, aki a mások számára juttatott adományból pénzt csinál magának? Na neeee...

Van aki leleményesnek, "jó üzletasszonynak" is gondolhatja, de én el sem tudom képzelni, hogy viszi rá a lélek.

2011. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!