Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mit gondoltok a...

Anyukák, mit gondoltok a babahordó kendőkről?

Figyelt kérdés
Azért vagyok erre kíváncsi, mert a lányismerőseim nem szeretik ezt. Azt felelte egyikük, hogy azért nem tartja jónak, mert szerinte a kenguru kényelmesebb. Fontos, hogy a baba mozgassa a végtagjait, különben elsorvadnak az izmai. A barátnőm egyszer kipróbálta már, de nagyon fullasztó érzése volt a kendő miatt. És úgy érezte, ez a babájának is kényelmetlen, mert állandóan nyűgösködött. Végül a másik barátnőm véleménye erről a kendőről: szerinte hülyeség átvenni a városi embereknek a bennszülöttek szokásait. A nőknek azért kellett az a kendő, mert ők is kint dolgoztak a földeken és nem rakhatták le a gyereküket a földre a kígyók, a skorpiók és a bogarak miatt. Inkább marad a kengurunál.
2011. okt. 7. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekünk lesz, és babakocsi is. Majd meglátjuk, mi sül ki belőle.
2011. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van kendőnk, igaz még csak a szekrényben áll, ezt kértem nászajándékba :)

Bátyáméknál 4 gyermek növekedett hordozókendőben, imádták és nekem is jobban tetszik, mint a merev kenguru, na meg ezt lehet variálni milyen pózban és elől, vagy hátul hordod.

Szerintem sokkal bababarátabb, mint a merev váz.

2011. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
én kendőztem volna,de a babám nem szerette, mert nem tudott benne mozogni. úgyhogy mi kenguruztunk. abban viszont jókat aludt :)
2011. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A kendőben is tud mozogni a baba!

Meg kell tanulni a használatát, nagyon sokféleképp lehet variálni, de van erre külön oktató DVD is.

2011. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

nekem is ez a véleményem, de attól még soksok nö szeretheti, és abba teszik a gyereket amibe akarják, és nem hinném, hogy a gyereknek bármelyik is jobb vagy rosszabb lenne ha betartják az idöt.


én amit elírélek mikor valaki órákon keresztül ebben cipeli (ez mindegy hogy kenguru vagy kendö) a gyereket minden felé. Voltam egy tanfolyamon (gyerekekkel kapcsolatos volt) ami 9 órát tartott és a csaj elhozta a 9 hetes bébiét kenguruban. nem volt nála mózes a gyereknek esélye nem volt lefeködni csak az anya kezében vagy magára kötve volt egész nap, ott csöcsöztette a gyereket a 30 fös kurzus elött. én ekkor már az utolsó hetekben voltam, de ezt pl elítélem, mert a gyereknek is jár pihenés.

2011. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

A kengurut csak 3, de inkább 4-5 hónapos kórtól ajánlott használni.

Én sem vagyok híve a kendőnek. Tudom, sokan jönnek azzal: "de hát a pocakban is görnyedve volt", igen magzatvízben lebegve. De itt kint egy kicsit megváltoztak a körülmények.

Olvastam egy cikket:"Védjük a babák gerincét" címmel, miszerint 6 hónapos koráig a babáknak viszonylag kemény felületen javasolt feküdniük. Hordozókba, legyen az bármilyen nem javasolt hosszabb időre betenni, ha látszik, hogy kicsit kezd görnyedni a baba, rögtön ki kell venni, mert fárad a gerince.

Én nem vagyok híve egyik hordozó eszköznek sem, a babakocsin kívül és úgy látom egyre több ember kezd a babkocsihoz illetve a csupasz kézhez visszatérni. Egyre több üzletben látom, hogy babakocsival közlekednek az anyák és picinyeik. Vagy ha nem lehet bevinni, pusztán a kezükbe tartják.

Másrészről a kendőt tudni kell jól megkötni is, én mindig azon izgulnék, hogy jól megkötöttem-e.

2011. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekünk viszont nagyon bejött a kendő. Az első hónapokban ha nagyon sírt, csak bele kellett tenni és azonnal megnyugodott, jókat aludt benne. Próbáltuk a kengurut is, de abban ordított, mint a sakál.


Pár hónapos babának nagyon fontos a testközelség, ezért nem hülyeség a kendő. Később meg sokkal mobilabb vagy kendővel, mint babakocsival. Legalábbis mi sokat BKV-zunk meg kirándulunk, túrázunk. Kendővel még az Alpokba is eljutottunk, babkocsival ez lehetetlen lenne.

2011. okt. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3.ik vagyok. pár hónaposan kötöttem meg olyan pózba,mintha cicizne. de csak feküdt mint egy darab fa és nézelődött,meg kapálózott,hogy ki akar jönni. keze-lába a kendőben volt. tehát nem tudott úgy mozogni,ahogy szeretett volna :)
2011. okt. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én bátyámék használtak 4 gyereknél kendőt.


A gyerekek már viszonylag nagyok, elevenek és semmi bajuk a gerincüknek.

2011. okt. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:22


Teljesen igazad van abban, hogy a babát nem szabad órákon át cipelni.


"ott csöcsöztette a gyereket a 30 fös kurzus elött".

Hű, az nagyon illetlenség lehetett, hogy ennyi ember előtt szoptatta a gyerekét. A barátnőm (aki fullasztónak találta a kendőt) pár napja volt a játszótéren az 5 éves kisfiával, ahol egy anyuka a pici babáját ennyi ember előtt szoptatta és ez nagyon zavarba ejtette a szülőket és igyekeztek a gyerekük figyelmét elterelni. Természetesen a barátnőm is ezt tette és nagyon izgult azon, hogy nem fog-e ilyen kérdéseket feltenni a gyereke.

2011. okt. 7. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!