Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról ha valaki...

Mit gondoltok arról ha valaki netes oldalon kér pl. gyerekruhát, cipőt, játékot, pénzt?

Figyelt kérdés
Egyre több helyen olvasok ilyen hirdetést,felhívást,közösségi oldalon,hirdetőknél.Szerintetek mennyire valódi rászorultról van szó.Tényleg vannak akik ezzel valótlant állítanak,és kereskednek....stb.Van valakinek erről tapasztalata?
2011. aug. 4. 12:49
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen én is felkínáltam itt a faluban,senkinek nem kell.Pedig tényleg szép,alkalmi is van benne.Több rokon gyereknek kínáltam,köztük a sógornőmnek,nem kell.Mi is úgy kapjuk,simán árulhatnám én is a neten,de nem visz rá a lélek.Kisinget,bodyt leadtam a kórházban.De én is hallottam a gyerekotthonos történethez hasonlórót:(.Azt hiszem felveszem a kapcsolatot az említett családdal és 1-2 levélváltás után hátha kiderül.
2011. aug. 4. 15:11
 12/18 anonim ***** válasza:
14:20-as, amit az utolsó bekezdésedben írtál... Az ilyen emberekről megvan a véleményem, de inkább ki sem fejtem...
2011. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
És még annyit:Nem szeretnék senkit megbántani,de az a tapasztalatom,hogy felelőtlenül költekeznek néha az emberek.Itt nálunk is van aki a gyerekét vadiúj ruhába öltözteti még otthon is mintha divatlapból lépne kiés nem gazdagabb mint mi.Tudom most azt gondolják sokan hogy irigykedem.De nem.Nem vagyunk gazdagok,de ami kell meg tudjuk venni.És nem támogat minket senki.A ruhát pl én ugy oldom meg hogy a barátnőm ideadja nekem a sógornőjétől kapott rucikat.Én pedig neki az enyém által kinőttet(az övé 8 hónappal kisebb).És aztán adjuk vissza.A nagyobbak ruháját(ők lányok)egy rokontól kaptuk,és én is adtam volna tovább....hiába.Volt hogy baba született,és én a kezükbe nyomtam egy doboz ruhát.3 hónap múlva bontatlanul kaptam vissza.
2011. aug. 4. 15:20
 14/18 anonim ***** válasza:

Mi sok holmit adtunk rászorulóknak,de megmondom őszintén,megbántam.A helyzetük valós volt,tényleg olyan rosszak voltak a körülményeik,mint írták.Vittünk nekik autóval-elég messze laktak tőlünk- etetőszékeket,kiságyakat,ruhákat-ikreknek kértek dolgokat-,kiskádat,stb.Úgy indult,h a megbeszélt időben otthon sem voltak, a szomszédhoz könyörögtük be a cuccot.(Telefonszámot nem tudtunk.)Utána semmi visszajelzés nem volt,amikor rákérdeztünk,h megkapták-e,közölte,valószínűleg igen,nem nézte még át kitől mi jött.

Nem vár az ember hálálkodást,de ilyen helyzetben jól jött volna egy email,h átvették a szomszédtól.:(

Azóta inkább a védőnőnek szólok,ő pontosan tudja,h kinek mi kell,így ajándékoztuk el a gyereküléseket is.

2011. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Utolsó sajnálom,az én kedvem is elvette volna az adástól.Hát én maradok a postánál.Régebben már küldtem így 1x és jött is hogy megkapták köszönik szépen,már nem is emlékszem ki volt és mit küldtem.Csak szöget ütött a fejemben mert mondta is valaki és olvastam is róla hogy visszaélnek ezzel.Pedig nem kellene.Általában azok adnak akiknek szintén nem sok van ezért is(tisztelet a kivételnek)Nekem mindíg ha olvasok ilyen kérést a saját életem jut eszembe.
2011. aug. 4. 19:45
 16/18 A kérdező kommentje:
Örömmel írhatom,hogy az elküldött csomag megérkezett,egy nagyon őszintének tűnő köszönő emilt kaptam,tehát talán nem volt hiába....köszönöm mindenki válaszát.
2011. aug. 8. 17:46
 17/18 anonim ***** válasza:

Én barátnőmnek szoktam odaadni, gyűjteni. Ő annyira szégyelli , hogy a homályban marad, de már vittem nekik több felajánlott dolgot(pl.: babakocsit, bébikajákat, ruhát).4 hónap van a fiaink között, így a ruhák nagy részét kölcsön tudjuk adni. Most lesz a picurkájának a szülinapja, így most készülök egy meglepi csomaggal nekik amibe pelust, játékok, új ruhát és bébikaját gondoltam.

Sokan valóban csalnak az ilyesmivel, de Én barátnőmből indulok ki aki szégyelli, hogy ilyen körülmények közé kerültek, de mégis mindig ír egy pár sort az adakozó kedves embereknek. (Mindig kivágom a címüket, nevüket a csomagokról és így mutatom meg a barátnőmnek. ) Nekem szerencsém van, mert sok baba van a családunkban így a dolgok cserélődnek és szinte minden új babával egyre csak nőnek a babás holmik, hisz azért mindenki vesz pár új dolgot a babájának. Én már úgy indítottam, hogy 1komód tele kis ruhákkal+legalább 5 nagy zsák ruha külön.


Másnak nem szívesen adnám oda, mert valóban ki tudja, hogy igaz-e amit állít. Pedig nekem van "közeli" példám.

2011. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a helyi karitász közölte, hogy nincs szüksége ruhaadományra....
2011. aug. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!