Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák? Ez...

Kisgyerekes anyukák? Ez valóban annyira sértő dolog volt?

Figyelt kérdés

Üzletembe magam helyett keresnem kell valakit,mert szülési szabadságra megyek. Természetesen sokan telefonáltak, köztük kisgyerekesek is. Az egyiknél rákérdeztem (most szoktatja bölcsibe a picit),hogy van-e segítség, ha netán beteg a baba! Mondta,hogy hát nagyi nincs, férje van, ő dolgozik, de meg tudja oldani. Ezt nem mondta olyan határozottan! Említettem neki,hogy csak azért kérdezem, mert az üzletbenh egyedül lenne, ergo egyszer-kétszer még belefér,hogy nem jön be, ha beteg a gyerek, de minden hónapban nem! Amikor a keresztlányom bölcsis lett egy hónapból átlag egy hetet beteg volt. Erre megsértődött, hogy azért mert ő kisgyerekes már esélytelen. Mondtam, hogy dehogy az, csak nem akarok később ebből bonyodalmat,hogy esetleg ki kell rúgnom,ha sokat beteg a kicsi és nem tudja kire bízni!

Tisztában vagyok vele,hogy nehéz egy kisgyerekesnek elhelyezkedni, de ez egy ilyen üzlet, szombaton is délig nyitva van stb, egyszerre max. 5 nap szabit tudok kiadni, mert minél tovább van zárva annál nagyobb pénzkiesés. Ha valaki úgy érzi,hogy akár gyerek akár más miatt nem tudná ellátni a feladatát, akkor nem szabad elvállalni!


2011. aug. 5. 15:21
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Tudod azért nem lehet kirúgni, de bármilyen indokot lehet találni. Az exfőnököm talált is!


Az üzletnyitvatartása ilyen, ezen nem akarok változtatni, ezt szokták meg a vevők!

Azért őszintén vallja be,hogy ki az,aki átvariálná a nyitvatartást úgy,hogy közben van olyan jelentkező, aki tud alkalmazkodni.

Én anno örültem, hogy felvettek! Nekem volt,hogy egy hónapokig azt kérte a főnök,hogy pusztán 34/ órával járjunk hamarabb, persze túlóradíj nélkül! És megtettük, mert örültem,hogy van hol dolgoznom!

2011. aug. 5. 16:09
 22/37 anonim ***** válasza:
63%
Ha nekem meg a vevőknek így a jó nyilván nem változtatnám énse.Nekem megfelel ez, behozom a laptopom,hogy ne unatkozzak,engem a vevők miatt zavar csak, egy idő után unalmas ezt hallgatni.Az teljesen jó, hogyha nem tudja ezt vállalni normálisan nem fog ott dolgozni.Nem kötelező kisgyerekest felvenned, biztos jelentkezett más is.
2011. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet,hogy én is bántó leszek, de ma örül valaki,hogy állást kap. Olyan verseny van a munkaerőpiacon ,hogy ihaj. A munkáltató nem jótékonysági intézmény, ha két potenciális alkalmazott közül az egyik problémásabb, evidens,hogy nem azt veszik fel. Ez nem feltétlenül gyerek kérdése. Lehet,hogy mondjuk az egyiknek állni kell a bejárását, a másiknak nem, akkor nyilván azt veszik fel, aki meg tudja oldani.

Persze, nem jó,hogy diszkriminálják a gyerekeseket, szülő nőket, de a munkáltató is meg kell érteni. Fizet azért,hogy a munka rendesen el legyen látva. Mondjuk nekem sem jutna eszembe sem,hogy átvariálja megy üzlet nyitvatarását!

Meg lehet érteni,hogy eddig bejáratott üzletnél, nem lehet megcsinálni,hogy két hetente ki legyen írva,hogy szabadság miatt zárva. Pikk-pakk el tudnak szokni a vevők! Mindenki olyan munkát kellene,hogy vállaljon,amit el is tud látni!

2011. aug. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Szerintem se jótékonysági intézmény egy munkahely. És jól tetted hogy jelezted neki hogy el kell válnotok egymástól ha havi egyszer egy hétre beteg lesz a gyereke. Szerintem ilyen munkavállalóra senki se vágyik saját boltjában...

Viszont! Egyáltalán nem biztos hogy azért mert az ismerős kislány folyton beteg volt a bölcsiben azért másé is az lesz!!! Ez csak egy feltételezés amire hivatkozni elég bántó.

Olyasmi (persze sarkítva) mintha azt mondanád hogy akinek van gyereke az mondjuk mind besült vagy aki szőke az mind buta vagy ilyesmi...

Mert pl. az én fiam 2 éves korától bölcsis volt, mindösszesen 2szer volt beteg 9 hó alatt! Miközben mások tényleg havonta- 2 havonta.

Szóval pl. velem nem járt rosszul a munkaadóm, pedig rólunk is tudják hogy nincs semmi segítségünk nagyszülő stb.

2011. aug. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Anno kerestem a két kicsi között munkát, annyira rosszul esett, amikor megtudták, hogy van egy gyerekem, akit el tudok helyezni mamánál, nem akadályoz a munkavégzésben, akkor hirtelen véget ért az interjú, előtte meg azt ecsetelgették mennyire jó, hogy ezt meg azt tudom mert nagyon nagy szükség van arra a tudásra..., azóta is értesítenek, hogy kellek e vagy se(6hónapos a lányom)...

Sokkal jobban eset volna, ha az interjút lebeszélő telefonos kis ügyintéző előre jelzi a felettesének, kisgyerekes vagyok és be se hívnak.

Másik helyen az igazgató megmondta nem szívesen alkalmaz, mert volt már gondja kisgyerekessel, aki ha kellett ha nem gyápon volt, gyerekre hivatkozva...

A másik, hogy elmondtad a játékszabályokat... felkészülhet

2011. aug. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem voltál sértő. Az üzletedbe keresel munkaerőt. Ez a nevében is benne van: ÜZLET. Ott pedig nincsenek érzelmek. Ez a világ ilyen. A Te gyermeked is el kell majd tartanod valamiből, teljesen jogos a kérdésed és ha neki ez rosszul esik, akkor sem árt, ha belegondol abba, hogy ez a való világ. Szerintem teljesen jogosan tetted fel a kérdést. Még így is kedves vagy, van, aki nem engedné el még ennyi időre sem szabira, a beteg gyerek miatt. Az ember pénzből él. Kemény, de ez van. Ideje lenne neki is B verzión gondolkodni, mert a gyereknek felügyelő kell, ha ő dolgozik, nincs az a munkahely, ahonnan akkor ugrik haza, amikor csak akar. L27
2011. aug. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 ava87 ***** válasza:
Szerintem sem volt sértő, amit mondtál. Sajnos tényleg ez van. Inkább a jelentkező anyukának kellett volna határozottabbnak lennie. Ha úgy gondolja, hogy meg tudja oldani, akkor határozottan rá kellett volna vágnia, hogy van, aki vigyázzon a gyerekre. Ha meg ez nincs így, akkor nincs így, neked is szem előtt kell tartanod a saját érdekeidet.
2011. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

én úgy gondolom, hogy a kisgyerekesek nincsenek hátrányban olyan irodai (vagy egyéb) munkahelyen, ahol kiesés miatt a munkát el tudja végezni esteleg otthonról, hétvégén vagy éjszaka. Ha valaki akar dolgozni, ezt is meg lehet oldani. De ilyen munkahelyen, mint az üzleted - ismerve a munkaadók álláspontját, férjem is az - teljesen evidens, hogy nem hiányozhat több napig. Az is korrekt, hogy tudnia kell a feltételeket a jelentkezőnek. Én például sajtóban dolgozom, egész napos hajtás, nincs egy szabad hétvégéd. Nem is csodálom, hogy nálunk a szeriben kétszer annyi a férfi, mint a nő, és igazából csodálkozom a főnökön, ha nőt akar felvenni férfi helyett. Nem is akarok gyes után oda visszamenni dolgozni. Az nem kismamának való munkahely.

Ergo: tisztában kell lenni azzal, hogy vannak olyan munkák, amiket be tud vállalni egy anyuka és van, amit nem. Ez nem megkülönböztetés, hanem realitás. Minden édesanyának véges a lehetősége/ereje. Akármennyire is muszáj dolgozni, különben éhenhalsz, az ereje hamar elfogyik és egyszerűen nem lesz lehetősége teljesíteni. Gondolok itt olyan lehetőségre, hogy esteleg sűrűn beteg a baba, és hiába akarna anyuka dolgozni, fizikailag képtelen, mert nincs kire hagyja a kicsit.

Vagy:

Tudsz biztosítani olyan hátsó mellékhelyiséget, ahol a kicsi eljátszik addig, míg az anyja a boltban elad. Ez is megoldható, főleg, ha egyedül van az üzletben. A kérdés az, hogy neked mi a könnyebb: kialakítani egy kis helyiséget külön ezért az anyukáért, vagy egyszerűen olyan alkalmazottat keresni, akivel kevesebb gond van. Az utóbbira tippelek, kivéve, ha esetleg a jelentkező valami különleges szaktekintély a témában és feltétlenül őt akarod megszerezni. Amit nem hiszek, lévén üzleti meló.


Talán kicist hosszú és zavaros lett, remélem kibogozod, amit mondani akartam.

2011. aug. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Higgyétek el, tényleg nem állt szándékomban megbántani az anyukát, de én magamból indulok,hogy pl. az elmúlt másfél évem olyan volt,hogy 3 nap szabim volt. Nem, nem egyben, 3 különböző nap! Ez sajnos egy ilyen üzlet!

Anno tényleg láttam,hogy milyen kellemetlen volt a főnökömnek,hogy a kollegina, aki tényleg sokat hiányzott minden alkalommal sírt,hogy bocsásson meg, de nem tudja kire bízni stb. Persze egy ideig hallgatta főnök, de nyilván neki a cég érdekeit is nézni kellett. Iszonyú kínos volt leszidni egy kisgyerekes anyukát, utána meg elküldeni. Valahol ettől is meg akarom magam kímélni!

2011. aug. 6. 08:25
 30/37 A kérdező kommentje:

Ja, ez olyan üzlet, hogy gyereket nagyon be sem merek engedni, mert elég komoly súlyú áruk vannak, ha valamelyiket magára rántja, akkor kész!

És még arra reagálva,hogy nem minden beteg lesz gyerek. Ez igaz, de azért azt mondhatjuk,hogy nagy általánosságban a gyerekek nagy része elég sokat beteg a bölcsi első évében. A baráti körben nálunk még nem volt olyan kicsi, aki nem!

2011. aug. 6. 08:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!