Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák? Ez...

Kisgyerekes anyukák? Ez valóban annyira sértő dolog volt?

Figyelt kérdés

Üzletembe magam helyett keresnem kell valakit,mert szülési szabadságra megyek. Természetesen sokan telefonáltak, köztük kisgyerekesek is. Az egyiknél rákérdeztem (most szoktatja bölcsibe a picit),hogy van-e segítség, ha netán beteg a baba! Mondta,hogy hát nagyi nincs, férje van, ő dolgozik, de meg tudja oldani. Ezt nem mondta olyan határozottan! Említettem neki,hogy csak azért kérdezem, mert az üzletbenh egyedül lenne, ergo egyszer-kétszer még belefér,hogy nem jön be, ha beteg a gyerek, de minden hónapban nem! Amikor a keresztlányom bölcsis lett egy hónapból átlag egy hetet beteg volt. Erre megsértődött, hogy azért mert ő kisgyerekes már esélytelen. Mondtam, hogy dehogy az, csak nem akarok később ebből bonyodalmat,hogy esetleg ki kell rúgnom,ha sokat beteg a kicsi és nem tudja kire bízni!

Tisztában vagyok vele,hogy nehéz egy kisgyerekesnek elhelyezkedni, de ez egy ilyen üzlet, szombaton is délig nyitva van stb, egyszerre max. 5 nap szabit tudok kiadni, mert minél tovább van zárva annál nagyobb pénzkiesés. Ha valaki úgy érzi,hogy akár gyerek akár más miatt nem tudná ellátni a feladatát, akkor nem szabad elvállalni!


2011. aug. 5. 15:21
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Persze, nincs rá garancia,hogy más nem lesz beteg.

De nekem fontos,hogy ne akkor legyen gond, amikor már felvettem, megszületik a babám,hogy mást keressek a helyére, mert nem válik be.

Egy másik anyuka azt kérdezte, nem lehetne-e nyitva 4-ig, 5 helyett, mert neki kell menni a gyerekért! Most erre ti mit mondanátok?

2011. aug. 5. 15:37
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg te tudod legjobban, hogy milyen lenne.Ott vagy az üzletben ,ha 4-5 között elhanyagolható a forgalom, akkor miért ne? Persze a 8 óra miatt elöbb kell nyitni.
2011. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
68%

Egyfelől, mint munkaadó teljesen ésszerű az elvárásod.


Másrészt viszont elég furán jöhetett ez a szöveg le egy szülés előtt álló anyukától... Ő azért legyen távol az épp betegeskedő gyerekétől, hogy Te a sajátoddal lehessél... érzed benne a fricskát, ugye?

A kisgyerekes anyukáknak azért picit empatikusabbnak kellene lenniük egymással.

2011. aug. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem azt kértem,hogy legyen távol a gyerekétől, de ahogy nézzük én fizetést adok neki! Tehát kicsit erős,hogy ő azért dolgozik,hogy én a gyerekemmel lehessek!

Gondolom ez más munkahelyen is így menne!

2011. aug. 5. 15:47
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy gyerekem és óvodás volt, amikor munkát kerestem. Bölcsödésként alig volt beteg, így mondtam, amikor rákérdeztek -ismerős volt a munkáltató- hogy nem lesz ilyen probléma. Nem is volt. Helyette én lettem beteg. Először valami hasmenéses cuccot szedtem össze -vendéglátásban dolgoztam, nem állhattam be a pult mögé. Aztán a légkonditól tüdőgyulladásom lett... Tehát olyan mindegy, hogy mit ígérünk -akár a csillagokat is megígéri valaki, aki dolgozni akar, de ez nem rajta múlik....
2011. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen igazad volt. A munkáltató is pénzből él, több nap kiesés vagy több alkalmazott fenntartása rengeteg pénzt elvesz.


Nem lehet hibáztatni azt a munkaadót, aki ilyenkor inkább azt választja, aki kevesebbet fog hiányozni. Vállalkozóként egytől egyik ezt tennétek.


És mielőtt még valaki megvádolna: nekem is van gyerekem, nem egy, nem kettő. De munkaadóként a másik oldalt is ismerem.

2011. aug. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ahogy írtam, igen lehet mindenki beteg. De ahol én régen dolgoztam, ott is kirúgtak egy lányt, mert állandóan táppénzen volt. A munkája meg állt! Egy darabig toleráns volt a főnök, aztán amikor már 4. hónapban is hiányzott megint 3-4 napot, akkor elküldte. Részben megértettem, adja a fizetést, de a munkáját meg sosem tudta megcsinálni időben!

Szóval nem azért kérdeztem,mert totál esélytelen,hogy megkapja az állást, csak tényleg nem szeretném,ha később problémát jelentene, hogy esetleg nem úgy tud jönni dolgozni.

Azt meg én sosem mertem volna megkérdezni egy munkaadótól,hogy bezárhatnék-e hamarabb,ha már mondjuk 5 éve így van nyitva az üzlet.

2011. aug. 5. 15:59
 18/37 anonim ***** válasza:
82%
Tudod amiatt nem lehet kirúgni valakit, mert táppénzen van...
2011. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ismerősöm, aki mondta a főnökének, hogy csak úgy tud dolgozni, ha 4-kor elmehet az oviba a gyerekért, elhozza és utána 6-ig természetesen nyitva van. A főnök simán belement - igaz, a lánynak nem volt ebédideje, hanem akkor vette ki azt a félórát, amikor a gyerekért ment.
2011. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam a nyitvatartást:)

Ez az üzlet, ahol én dolgozok 2002 óta van úgy nyitva,hogy fél9-től 5ig és félórás ebédszünet.Napi 5-6 vevőtől hallom azt,hogy miért nem nyitok 8-kor ez a fél9 nem jó, mert hazafelé 8:40kor mennek a buszok és nem érik el.Délután 4-5 között pedig alig vannak.Viszonyítás képp 500e heti bevetelböl kb 10-20 ezer esik du 4-5 közé, heti szinten.Emiatt írtam csak:)

A cég másik üzletében viszont az eladó nem tudta tovább vállalni a 8 órát, de nem kirúgták , hanem most 4 órába van és vettek fel még egy 4 órást.Nem értem miért ragaszkodnak ehhez a nyitvatartáshoz.Látszik,hogy nincs értelme.

A saját példámból indultam ki, nem tudom nálad milyen a forgalom eloszlás.

2011. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!