Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák? Ez...

Kisgyerekes anyukák? Ez valóban annyira sértő dolog volt?

Figyelt kérdés

Üzletembe magam helyett keresnem kell valakit,mert szülési szabadságra megyek. Természetesen sokan telefonáltak, köztük kisgyerekesek is. Az egyiknél rákérdeztem (most szoktatja bölcsibe a picit),hogy van-e segítség, ha netán beteg a baba! Mondta,hogy hát nagyi nincs, férje van, ő dolgozik, de meg tudja oldani. Ezt nem mondta olyan határozottan! Említettem neki,hogy csak azért kérdezem, mert az üzletbenh egyedül lenne, ergo egyszer-kétszer még belefér,hogy nem jön be, ha beteg a gyerek, de minden hónapban nem! Amikor a keresztlányom bölcsis lett egy hónapból átlag egy hetet beteg volt. Erre megsértődött, hogy azért mert ő kisgyerekes már esélytelen. Mondtam, hogy dehogy az, csak nem akarok később ebből bonyodalmat,hogy esetleg ki kell rúgnom,ha sokat beteg a kicsi és nem tudja kire bízni!

Tisztában vagyok vele,hogy nehéz egy kisgyerekesnek elhelyezkedni, de ez egy ilyen üzlet, szombaton is délig nyitva van stb, egyszerre max. 5 nap szabit tudok kiadni, mert minél tovább van zárva annál nagyobb pénzkiesés. Ha valaki úgy érzi,hogy akár gyerek akár más miatt nem tudná ellátni a feladatát, akkor nem szabad elvállalni!


2011. aug. 5. 15:21
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
0%
Képzeld magad a helyébe és mindjárt kiderül, hogy sértő e....
2011. aug. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

A helyébe képzeltem magam! Én természetesnek venném,hogy ha egyedüli dolgozó lennék egy üzletben, akkor a főnök megkérdezi, hiszen ha bármi gond van és nem tudom megoldani a felügyeletet, akkor nem nyit ki az üzlet. És előfordulhat,hogy többször is megesik! Igen én ezt reálisan végiggondolnám, minthogy később legyen ebből konfliktusom! Más lenne, ha többen dolgoznánk itt, és nem akkora gond,ha néha nem jövök be.

Anno nekem az sem volt sértő, amikor a régi főnököm megkérdezte,hogy mikor akarok szülni, ill. reméli,hogy ha felvesz, két évig nem. Nem sértődtem meg, megértettem,hogy nem szeretné,ha félév után kiesnék a szülés miatt, és neki megint keresgetni meg betanítani kellene valakit, aki utána el kell küldeni,ha én visszajövök. Semmi sértő nem volt ebben. Ha úgy döntöttem volna,hogy nekem így nem jó, akkor keressek olyat, ami az!

2011. aug. 6. 09:21
 33/37 anonim ***** válasza:
Aha, tehát ha megígérte volna hogy egy másodpercet sem fog hiányozni a gyerek miatt, akkor felveszed? Most komolyan úgy gondolod, hogy épeszű ember ígér ilyet???
2011. aug. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
Nem, természetesen nem ezt várom. Hanem,hogy saját magával is jobbat tesz, ha bevallja,hogy mi a helyzet, mert ha hazudik és felveszem, közben meg már első hónapban nem tudja megoldani a gyerekvigyázást, akkor próba idő alatt elbocsáthatom. Nem hiszem,hogy ez neki is akár jó lenne! De ahogy írtam is, mással is előfordulhat,hogy nem úgy jár be, ahogy kellene. Csak én ezt nem tudom elnézni, mivel nincs helyettesem!
2011. aug. 6. 10:42
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
tegnap 21:38-as vagyok.Sajnállak, mert úgy látom, rengeteget lelkizel ezen a dolgon. Bármennyire is lelketlen dolog, mivel főnök vagy, a cég érdekeit kell nézned. Ha csak az illető hölgy nem feltétlenül kiemelkedően jobb, mint a többi jelölt, nincs mit rágódj ezen, lépj túl és vedd fel azt, aki a cégnek a legjobb.
2011. aug. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
kisgyerekes anyuka vagyok, de ennek ellenére teljesen igazat adok a kérdezőnek!
2011. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

teljesen korrekt voltál.

ha egy vállalkozónak kell alkalmazkodnia a dolgozókhoz (egy bizonyos szintig még szükséges és pozitiv dolog) az a cég kárára megy.

Meg nekem nem lenne pofám sem ilyet kérdezni,hogy nem zárhatnánk be egy órával előbb például..

Mindenkinek a saját érdekeit kell szem előtt tartania,én nagyon sokszor tettem olyan engedményeket a dolgozóknak,amiket ők csúnyán kihasználtak,átvágtak,hülyének néztek.. a jó kapcoslat legyen meg,de te vagy a főnök,tied a cég,te mondod meg a szabályokat.

Ráadásul még kedves is voltál,mert rákérdeztél,nem utasitottad el egyből.

2011. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!