Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megmagyarázná nekem ezt valaki?

Megmagyarázná nekem ezt valaki?

Figyelt kérdés

"A jelenleg érvényes Tb. törvény értelmében a Tgyás lejártát követően, a szülést megelőző két éven belül a szülésig szerzett biztosítási jogviszonynak megfelelő napra kaphatod a gyedet, de max. a gyerek 2 éves koráig".

Én 2003.08.03-tól 2010.10.13-ig dolgoztam, akkor megszületett az első kisfiam. Most vele vagyok gyeden. Ha 2012.áprilisában születne a következő gyerek, akkor nem járna a 2. babára gyed?


2011. aug. 6. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:
csal amagamét tudom irni. 2006ben született a kisfiam, vele voltam gyesen amikor jött a pici, 2009ben. akisfiam után kapott gyest kellett felmondanom és úgy menetem gyedre a picivel. ő most lesz dec-ben 2éves, áprilisra várom a harmadikat.
2011. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha él a munkaviszonyod, akkor folyamatosan biztosított vagy, így jár a gyed.

Ha azonban 2010. október 23 óta nincsen munkahelyed, akkor nem fog járni gyed.

2011. aug. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. aug. 7. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!