Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vmit nagyon nem értek a...

Vmit nagyon nem értek a megtermékenyüléssel kapcsolatban! Megmagyarázná vki?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam ma du-n,hogy mi van abban az esetben,ha az aktus a menses előtt néhány nappal történik,és mondjuk épp van peteérés is,akkor ebben az esetben ha kb 10-12 napot számolunk a méhbe jutásig,illetve beágyazódásig,s közben ugye megjön a mensi,de mondjuk a 10-12 nap a mensi utánra esik kb.,lehetséges ?Értitek? tehát a mensi közben elmúlik,mielőtt megtörténne a beágyazódás.Szóval van ilyen vagy lehetséges?
2009. jún. 22. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
A menstruáció ideje nem a naptártól, hanem a peteérés időpontjától függ. Tehát ha egy hónapban későn van a peteérésed, akkor a menstruációd is csúszna, vagyis később jönne meg.
2009. jún. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a válaszodat!De nem értek egyet ezzel,mert nekem nem mindig a 14.napon van pé-em,de mindig 28.napra jön meg.Ebben a hónapban pl.a ciklusom 10.napján volt meg.Ezért sem értem!
2009. jún. 22. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
mi volt a tizedik nap?
2009. jún. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
amúgy meg ha megjön, akkor nincs nyálkahártya, amibe be tudna ágyazódni a megtermékenyült petesejt, vagyis nem lehetsz terhes. Ha a pé később van, és megtermékenyül, akkor még kell lennie annyi időnek a ciklusból, hogy leérjen a méhbe és megkezdje a beágyazódést, és akkor nem jön meg. Ha a méh nyálkahártya túl vastag, akkor hiába próbál beágyazódni a megtermékenyült pete, mert leválik a méhfal és eltávozik a petesejt. elvileg van olyan a mensi alatt van pé, akkor van esély, hogy az 'új' méhnyálkahártya folyamatos vastagodásával be tudjon ágyazódni...bővebben érdeklődj a dokinál!
2009. jún. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hú, de jó, hogy feltetted ezt a kérdést! Már én is akartam hasonlót kérdezni, mert nekem sem világos.

Írták itt régebben, hogy 28 napos ciklusnál nem a 14. napon volt pé, hanem a 19.-en. Ennek ellenére nem csúszott a mensi, hanem ugyanúgy 28 napra jött meg.

Pedig sokan írják, hogy a pé-től számítva 14 napra jön meg. És itt az ellenpélda. Na most akkor hogy is van ez???

2009. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly májusig 24-26 napra jőtt meg.érdekesség képpen nem a 12-13 napon volt peteérésem hanem már a 8 naptól kezdve pont a 12 13 napig.Idö kellett mire ere rájöttem (2 év) DE most már 4 hónapos a babám.Szóval vannak furcsa dolgok.
2009. jún. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy ezért nem jött eddig össze?

Már másfél éve próbálkozunk, de csak a 12. naptól voltunk együtt. Mostantól hamarabb kezdjük!

Nem akartam hőmérőzni meg ovu tesztelni, mert anélkül is teljesen rágörcsöltem a témára.

Köszi!

2009. jún. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!