Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezelitek a beszólásokat?

Hogyan kezelitek a beszólásokat?

Figyelt kérdés
Amikor boldog boldogtalan tanácsokat osztogat az utcán, súlyoddal viccelődnek, kiborulnak, mert 20 fokban kilóg a kezecskéje a takaró alól, és egyébként is kire hasonít ez a gyerek, ismerősök, okostojás barátok stb. Már utálok sétálni menni, mert folyton megtalál valami idióta. Este járok 7-8 között, mert ilyenkor az összes nyomi a híradót, meg a showkat lesi. Nade azért mégis.... Ti Hogyan kezeitek? Beszóltok? Nyeltek?
2009. ápr. 9. 22:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem birka türelmem van, de egyszer nagyon kiborultam: szép koraőszi nap volt, bár az eget felhő borította, ennek ellenére erős fény volt. A fiam hanyatt feküdt a babakocsiban, (nem volt rajta a napellenző) mikor jöttek az öregasszonyok négyen, és ugye megnézték a fiamat. Erre az egyik "okostojás" beszól, hogy vigyem szemészetre a gyereket, mert ha felfelé néz hunyorog. Több sem kellett, kiborultam, de azért meg tudtam őrizni a hidegvéremet és nem túl szép hangnemben elmagyaráztam neki, hogy próbáljon csak ő felnézni az égre, ő is hunyorogni fog, mert attól, hogy nem süt a nap még erős a fény. Erre megkérdezte, hogy "fény? hol van itt fény?" És ezt így higgyétek el! Szerencsére nem kellett tiszteletlennek lennem, mert a többiek leállították. Azóta nem állok le nyanyákkal beszélgetni, pedig az itteniek gyerekkorom óta ismernek.
2009. ápr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Az okoskodó vénasszonyoknak az egyik legjobb ellenszere, ha más babás anyukával vagy, és beszélgettek. Nem figyelsz rá, talán kapcsol, hogy zavar téged. A rokonokkal nem tudom mit tudnál tenni, mert az enyémek hála istennek normálisak.

2009. ápr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nos, köszönöm válaszokat én mindenkit felpontoztam, de úgy látszik erre is járt néhány okostojás:-D

Egyébként a mai nap tetőzte a dolgokat, mikor kiültünk az egyik barátnőmmel egy kávézó teraszára fagyizni, majd fél óra műlva azt hallom vissza, hogy kocsmázni hordom a kisfiam. Mondjuk felénk ebben az 'egészséges kisvárosban' mire is számíthatna az ember. Kismama barátnőm sajnos nincs, mert nem állnak velem szóba az anyukák a mi kis városukban, mert túl boldogan élek /értsd: van férjem, házam és egy darab volt állásom, stílusom, célom és igenis ducin is lehet jól kinézni, na meg amúgy sem voltam mindig egy hajj de szociális tejbetök.../ Szóval kapja be az összes szatyor, aki beszól, lepontoz. Ennyi :-D

2009. ápr. 10. 23:38
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Jajj kedves kérdező, ez olyan ismerős :) Ilyeneket már én is hallottam vissza magamról. Itt ahol lakunk van mellettünk egy kocsma. Vasárnap elmentünk a gyerekkel sétálni, de elfogyott az innivalója, a kisbolt zárva volt, ezért bementünk a kocsmába kérni a cumisüvegébe egy deci narancslét. Na másnap már hallom a játszótéren, hogy a gyerekkel kocsmázom.

A másik kedvencem az volt, hogy tavaly nyáron (akkor volt a fiam 9 hónapos) elmentünk barátnőimmel strandra (nekik még nincs gyerekük), barátnőm ivott egy doboz sört és kb. egy decit öntött a poharamba. Na szomszéd is ott volt, látta, hogy sört iszom, és ment a duma, hogy úgy részegedek le, hogy ott a gyerek. Teszem hozzá, 3 doboz sört is meg tudok úgy inni, hogy nem érzem meg, akkor aztán hajj de lerészegdedhettem attól az egy decitől.

Különben a többi anyuka velem sem spannol itt a környéken nagyon, velem meg kb. pont azért, mert nincs férjem (nem én tehetek róla, de hát tök mindegy), és ettől függetlenül vidám vagyok, és igen, nekem is van stílusom, nem melegítőben és férfi pólóban járok mindenhová, stb. Múltkor is olyan csúfondárosan mondták, hogy gyerek mellett nem lehet tűsarkú cipőben járni. Jééé pedig én tudok. Sőt, anyukám is hordott amikor én voltam kicsi. Nyilván a játszóra nem úgy megyek le vele, de volt már, hogy úgy vittem a belvárosba sétálni, ha egyszer nekem nem okoz gondot, akkor nem tudom, nekik mit fáj.

2009. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!