Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, h a terhes,...

Csak engem zavar, h a terhes, vagy mar gyerekes, vagy a teherbe eso nok `babo`-nak hivjak a kisbabakat?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesit, vannak erre sokkal jobb szavak, baba, gyermek, kisbaba, csecsemo, megis `babo`znak, ami engem megorjit... Az egyik no azt irja,h ferje is szeretett volna babot. Leginkabb azoknal a noknel latom,akik nagyon teherbe akarnak esni es irjak,h `szerintetek babos vagyok???` A terhesseg, vagy a varandossag estleg a alapotos szerintem jobb szo erre.
2009. ápr. 22. 16:26
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
90%

Valószínűleg IGEN!

Az is elképtelhető, hogy a kérdező elgépelte. Mi, akik irodában dolgozunk, mindnyájan pötyögünk az "írógépen", de egyikünk sem képzett gépíró.

2009. ápr. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
90%
Lehet, hogy régóta használt tájszó! Erdélyben és a Páciumban is más - még egymástól is eltérő - szókincset használnak, s a Vajdaságban - a tőszomszédság ellenére - az itthonitól fügetlenül fejlődött a magyar nyelv.
2009. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem, nem gepelik el, egyik veszi at a masiktol!
2009. ápr. 22. 16:49
 4/25 anonim ***** válasza:
86%
Engem egyedül az általad említett "babós vagyok" szövegkörnyezetben idegesít. Amúgy nem.
2009. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
100%
Hát, akkor ez olyan lesz, mint a "király" vagy a "zsír". Egymástól lesik el. Bele kell törődni. ami pedig a terhességet vagy állapotosságot illeti, én nem igen hallottam, hogy ezt mondták volna a kismamák. (A másállapotban vagyok az más, de az már inkább irodalmias.) Ez számomra ugyanolyan furcsán hangzik, mint a "babós', a várandós vagyok már szebb, a legszebb pedig - mart az az érzelmeket is kifejezi, a GYERMEKET VÁROK. (Várom, nem csak úgy jön!) A babós tényleg nagyon furcsa, sőt komolytalan is!
2009. ápr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 vav22 ***** válasza:
85%
Szerintem nem a megnevezés a lényeg (amennyiban nem csúnya és ez nem az), hanem az érzés ami mögötte áll.
2009. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A `Gyerekvallalas, neveles` temakorben olvasom allandoan, de engem nagyon zavar, annyira,hogy mar nem vagyok kepes elolvasni az erdekes dolgokat sem. Egyebkent a gyermeket varok tenyleg a legszebb kifejezes!
2009. ápr. 22. 17:46
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
Engem is csak akkor zavar, ha valaki azt irja, hogy babos, vagy babás vagyok, egyébként nem. Én is szoltam a lányomat babónak hivni.
2009. ápr. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
71%

Ez a babózás kicsit engem is zavar. Nekem erről J. R. R. Tolkien könyve jut eszembe, "A Babó", ami ugyan az, mint a hobbit, csak más fordításban.

Én nem vagyok híve ennek a minden szót becézésnek, elferdítésnek.

2009. ápr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
65%
A 17:42-es vagyok: Őszintén örülök, hogy a kérdező osztotta véleményemet, hogy a "Gyermeket várok" a legszebb kifejezés. A "Babósozást" sajnos el kell viselnünk.
2009. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!