Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, h a terhes,...

Csak engem zavar, h a terhes, vagy mar gyerekes, vagy a teherbe eso nok `babo`-nak hivjak a kisbabakat?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesit, vannak erre sokkal jobb szavak, baba, gyermek, kisbaba, csecsemo, megis `babo`znak, ami engem megorjit... Az egyik no azt irja,h ferje is szeretett volna babot. Leginkabb azoknal a noknel latom,akik nagyon teherbe akarnak esni es irjak,h `szerintetek babos vagyok???` A terhesseg, vagy a varandossag estleg a alapotos szerintem jobb szo erre.
2009. ápr. 22. 16:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%

Biztosan nem csak teged zavar, de engem peldaul nem zavar. Mondjuk ebben a formaban, hogy "babos vagyok" meg nem nagyon talalkoztam vele.

En is hivom a fiamat idonkent babo-nak, sot, kapaszkodj meg, mert a babocat is hasznalom neki egy enekben. Pedig alapvetoen nem vagyok szlenges tipus, elmultam mar husz eves, munkam es kornyezetem miatt altalaban hatarozott, komoly fellepesem van, nem amolyan csicsergos, raadasul angol nyelvteruleten dolgozom, a ferjemen kivul massal nem is beszelek magyarul napi szinten, igy meg azt sem mondhatom, hogy mastol szedtem el a kifejezest. Ez valahogy jon.

Engem is sok minden zavar, de elfogadom, hogy masok vagyunk, kulonbozoek, mert ha ezt nem latnam be, akkor mar regen ongyilkos lettem volna, vagy egy lakatlan szigeten elnek.

Engem speciel a bebi kifejezes zavar (persze ekezettel, csak nekem olyanom nincs), de csak akkor, ha magyar szovegkornyezetben hasznaljak. Felall tole a hatamon a szor, annyira termeszetellenesnek tartom, pedig angolul termeszetes es ugy nem is zavar. Nem kritizalom meg azt, aki mondja, inkabb megtanultam elengedni a fulem mellett, mert nincs hozza semmi kozom.

2009. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
66%
NEM VAGY EGYEDÜL!!! :-) Engem is ez a szó irritál legjobban a "kismamik" szókincséből! Babó... Jujj! A másik a "manó". A manókról azok a mesebeli törpék jutnak eszembe, nem tudnám így nevezni a gyerekemet. Egyébként 6 hós és mi is becézgetjük.
2009. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%
A babós, az egy kifejezés, ami tényleg elég fura; a babóca pedig inkább megszólítás, becézés. AZ utóbbi tetszik, az előbbi nem.
2009. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Felreertes ne essek, nem arra gondolok, amikor a gyermekeiteket becezitek, ha lesz egy kis idom kimasolok par peldat az emlitett topikbol. En eloszor mikor olvastam olyan szovegkornyezetben volt a szo,h en a bab-ra gondoltam. :D
2009. ápr. 22. 21:04
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem a babózás azért zavar, mert a legtöbb szélsőjobb honlapon a zsidókat gúnyolják babónak (nem tudom miért). Nem tehetek róla, de ha látom leírva, hogy babó, mindig az jut eszembe, hogy te jó ég, hol vagyok, a kuruc.info-n?
2009. ápr. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
77%

En a babo-t meg nem olvastam soha, de azt, hogy "bab" mar igen! Most a bab az direkt bab, vagy lemaradt az a a vegerol? Mert ha direkt igy van irva, hogy bab akkor az nekem nem tetszik.

Es azt sem szeretem, amikor azt irjak a kismamak, hogy 5 km. Milyen km?

A, hagyjuk. Mindenki azt ir amit akar, ami tetszik neki, ennel nagyobb gondunk ne legyen kedves kerdezo!:)

Amugy te is kulfoldon elsz, mert nem latok ekezeteket?

2009. ápr. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
74%

Ja azt én is áá nagyon bírom, hogy 5 hónapos km :) Kilométer :P Mondjuk én az összes ilyen fölösleges rövidétéstől rosszul vagyok. Könyörgöm, nem msn, szóval abszolút nem számít, hogy milyen gyorsan írunk, lehetnénk már ennyire igényesek. Nálam a kh, kház is ilyen (amúgy kórház), vagy a ffi (férfi), bár ezek már nem olyan anyukás dumák, csak a km-ről jutott eszembe. Oké, msn-en én is rövidítek, ott nálam is h=hogy, sznap=szülinap, besz=beszélünk, stb, de itt azért tudok normálisan írni.

Szerintem az igényes fogalmazással megadjuk egymás felé a tiszteletet. Legalább is engem a nagymamám erre tanított, és szerintem igaza van.

2009. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
57%
Valószínű becézni szeretnék a csecsemőt. Valakinek ez kedves, valakinek nem. Szerintem ez nem slamposság, csak egy megnevezés. Különbözőek vagyunk.
2009. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Mit jelent a km a kilometeren es a Kozlekedesi Muzeumon kivul? ( Valoszinuleg nagyon hulye vagyok, de nem tudom... :S )
2009. ápr. 23. 14:13
 20/25 A kérdező kommentje:

Osszeszedtem par peldat:

"-Miket kéne tudnia egy egy éves babónak

- Milyen fiúnevet adnátok a babótoknak?

-11 hetes babós vagyok! Mit lehet csinálni majd, hogy a szülés könnyebb legyen?

- Aki babós lett az tapasztalt olyat, hogy pattanásos lett pedig előtte nem volt az?Második babós anyukák, nektek hamarabb beindult a szülés a második babával mint az elsővel?

-Lehet hogy babós vagyok? ,..."

2009. ápr. 23. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!