Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kókusz vagy szivacsmatrac?

Kókusz vagy szivacsmatrac?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb újszülöttnek? Ugye most már a kókusz az elterjedt, de sokan keménynek találták. Viszont a szivacsmatracól meg azt olvastam,hogy túl puha!

Melyiket vegyem? Illetve hol kapok jó áron!


2011. szept. 13. 10:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Többéves gyakorikerdesek és anyai tapasztalat alapján ezt mondom:

ÁLTALÁNOSSÁGBAN (tehát vannak kivételek) akik nem szivesen költenek kókusz matracra és/vagy ezt egy új irányzatnak és fellengzésnek tartják,azok mondják azt,hogy jó a szivacs, nem lesz a babának semmmi baja.


Na már most, ez a hely nem alkalmas arra hoyg normélis véleményt alkothass a végén, mert úgyis mindenki a magáét fogja fújni attól függően hoyg melyiket pártolja valamilyen (nem biztos hogy egészséget figyelembe vevő) vélemény alapján.


Nos, ezek után én is elmondom a véleményemet, de én is csak egy anyuka vagyok asok közül.


Nekünk kókusz matrac volt.

Most a második babánál is az lesz.

Anno ráértem utána olvasgatni a dolgoknak orvosi oldalról is, minden ortopédus a kókusz matracot ajánlotta.

A szivasc még felnőtt korban sem túl kényelmes, nem véletlenül készítenek a jobb minőségű ágyakhoz jól alátámasztó matracokat. Ráadásul a szivacsban könnyen megtapadnak a szennyeződések. És a por.

A baba gerincének alátámasztás kell, amit a kókusz tud biztosítani.


Sok helyen olcsóbban is be lehet szerezni, mi is egy kis babadiszkontban vettük, 7-8 e ft-ért.Biztosan nem ezen spórolnék.

2011. szept. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kókuszmatracon alszik itthon a lányom, nagymamánál szivacson. Ott mondjuk kevesebbet van a lányom, de mindkettőn nagyon jól alszik.

Én itthonra kókuszmatracot akartam mindenképpen venni. Jó, nem lett penészes, nincs baja, és nem is olyan kemény. A szivacstól picit féltem, de miután mamánál az van és ott is jól alszik, az sem megy össze, ezért szerintem mindkettő megfelel.

2011. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mi ezt vettük:

[link]


Nagyon jól működött, a gyerek jót aludt rajta. Soha nem volt semmi baja, nem deformálódott.

2011. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mindkettőt próbáltuk.

Kókusz.

3 gyerekes anyuka


De ha rengeteg pénzem lenne, akkor valószínűleg kombinált, komoly matracot vennék :) De arra nem futi... :P

2011. szept. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!