Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén? Ti kisfiú babátokra...

Őszintén? Ti kisfiú babátokra otthon adnátok rózsaszín rugit, bodyt?

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom,ha nem nagyon rózsaszín,akkor egy-két darab szigorúan otthon belefér, bár nem rajongok érte.

De ha már mondjuk kaptuk akkor igen. De lehet,ha meg lesz a pici, eszem ágában sem lesz ráadni!

Beszélgettünk barátnőmmel, ő is kapott egy-két lányos cuccot és úgy volt vele,hogy majd otthon ráad egy párat belőle! Amikor meg lett a baba, végül nem adta rá. Azt mondta,hogy neki nagyon furcsa volt,hogy rózsaszínben van a fia!


2011. szept. 15. 11:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
6 hónaposak a fiaim és sokat buknak, ezért együtt napi szinten elhasználnak akár 4-6 bodyt is. Elsősorban fiúsat szoktam rájuk adni, de kaptunk néhány rózsaszínűt, pirosat is (persze nem agyonfodrozottakat) és ha nagyon nincs más otthonra az is jó. Utcára viszont nem adom rájuk.
2011. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nem adnék, nem is adtam soha (3 fiam van). Mikor már nőttek, és beleszóltak pl. a vásárlásba, és rózsaszín ruhát választottak (ritka, de előfordul), az más, azt engedtem/engedem, de pici korában nem. Engem is zavarna.
2011. szept. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer is úgy jártam, hogy ellenkező nemű gyerekeim születtek egymást után. A két páros között meg nagy a korkülönbség, így nem maradtak ruhák.

Először azt gondoltam, simán ráadom a fiúra a lányosat is itthonra, de aztán belegondoltam, hogy mivel állandóan fotózok, ráadásul legtöbbször itthon, hát elég hülyén mutatna ezeken a képeken. Aztán elmentem a Börzére, és 100-200 Ft-ért tök aranyos holmikat kaptam, jól be is vásároltam belőlük.

2011. szept. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Én minden színű ruhát adok a fiúkra,kivéve a rózsaszínt,az tuti lányos.

2011. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem.

Kislányom 20 hónapos, most jön (akár ma, vagy a jövő héten, ki tudja....) a kistesó, fiú. Rengeteg gyönyörű, alig használt, de lányos ruhánk van, biztos nem adok rá egyet sem. Egy volt, amire azt mondtam, ez még belefér, de a férjem hallani sem akart róla :)

2011. szept. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

nálunk fordítva volt a dolog: sok kék ruhát kaptunk, ami szerintem kislánynál jobba használható, mint fiúnál a rózsaszín, de valahogy mégse igazán hordta őket, egyszerűen nem szerettem, ha kékben van. Túlságosan azonosítottam a fiú színnel.

Egyébként tudtátok, hogy a háborúig a fiúkat öltöztették pirosba és rózsaszínbe a lányokat pedig kékbe és fehérbe? Tök érdekes, épp most olvastam róla egy cikket, ha megtalálom, belinkelem.

2011. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én egyszer adtam rá otthon egy rózsaszín rugdalózót, de nagyon fura volt. Viszont volt olyan fehér body-ja amin rózsaszín felirat vagy pici minta volt, azt ráadtam, de csak rugi vagy pulcsi alá.
2011. szept. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Kislányunk van, sok-sok ruha megmaradt, alig használta némelyiket.

Teljesen rózsaszínt és lányost nem adnék kisfiúra. De az én lányomról is maradt olyan body, ami virágmintás középen, de fehér ujja van. Ezt pulóver, mellény alá simán ráadnám.

De amikről lerí, hogy kislány ruhák, azokat nem.

Viszont éppen nem is régen gondoltam arra, hogy a pizsamákat is rá lehet adni itthon egy csecsemőre, még akkor is, ha rózsaszín. Váltásnak megfelel.

2011. szept. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nem.


Az én elvem az, hogy azért, mert egy gyerek még kicsi és otthon vagyunk, attól még a korának/nemének megfelelően öltöztetem, viselkedem vele.

2011. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Olvastam a másik kérdésed is, ott nem válaszoltam:)

Nagyon kellett rajta nevetnem, mert nálunk ugyanez volt.

A férjem családjának részéről három óriás táska ruhát kaptunk kölcsönbe. Mindenhol kislányok vannak, mi fiút vártunk, azért kiválogattak dolgokat.

Egyrészt mi voltunk a negyedik család, ahova odaadták a ruhákat, már eléggé látszott rajtuk a használat, és hát nem is tetszettek, másrészt hiába választottak jórészt uniszex darabokat, még így is látszott, hogy lányruhák. Kis virágok, fodrocskák stb, de azt mondták, ha mást nem, otthonra jó lesz.

Emellett ugyanúgy, mint nálatok, nem értették, miért vásárolunk ruhát a gyereknek. A falnak mentem tőle, pl a férjem boldogan mondta, hogy vettünk hazahozós overált a babának (ő választotta), a nővére meg ráförmedt, hogy minek vettünk, amikor mondták, hogy mindent adnak majd.

Nem is értettem, teljesen más stílusú ruhák tetszenek, és nem szeretem a kölcsön cuccokat. Meg azért olyan jó érzés vásárolni a babának.

Na, lényeg hogy ahogy kaptunk mindent, úgy vissza is adtuk, kimostam persze. Egy bodyt nem adtam a fiamra, még itthonra sem, egy kisfiú ne legyen virágosban vagy rózsaszínben. Valahogy mégis rájöttek, hogy nem használtunk semmit, teljesen megsértődtek.

A fiam másfél, újra babát várunk, most kislány lesz. Okulva az előzőekből, semmit nem fogadunk el, amit kölcsönbe akarnak adni, és semmi 'otthonra jó lesz' ruhát, semmi olyasmit, amit biztos nem fogunk használni.

2011. szept. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!