Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Honnan merítsek erőt? Annyira...

Honnan merítsek erőt? Annyira kilátástalan az életünk. Más hogy boldogul?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyermekemmel vagyok itthon (fél éves és 2éves+3hónapos),gyest kapok+2 családit.Párom már 3 hónapja táppénzen van,egyszerűen nem tudnak rájönni az orvosok,hogy mi baja van.Hirtelen rosszul lesz,lezsibbad.Egyfolytában vizsgálatokra jár,de ebből a kevéske pénzből lehetetlen megélni.Már felszólítottak,hogy kikötik a vizet,áramot.De nincs miből kifizetni.Már autónk sincs.Utálom,hogy azt is meg kell gondolnom,hogy a gyereknek mit veszek a boltban.Sokszor már életkedvem sincs.
2011. szept. 15. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a helyzetetek!!

Igazából okosat nem tudok mondani...csak annyi jutott eszembe, hogy vitaminhiány is állhat a férjed problémájának hátterében!

Dr.Lenkei könyvében olvastam hasonlót, csak ott már lebénult a fazon, elkezdett valamilyen vitamint szedni, és helyrejött!!Már rég olvastam, nem tudom pontosan milyen vitaminról van szó, csak gondoltam leírom, hátha segítek.

Ott sem tudtak a dokik semmit sem tenni.

2011. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat.Nekem is eszembe jutott már a vitaminhiány.Eddig a szívét vizsgálták,ma van egy utolsó ilyen vizsgálaton,ha minden rendben következik a gyomra.
2011. szept. 15. 14:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem túl jó, de gondold (és tudd) azt, hogy ez nem marad ám így mindig. :) Remélhetőleg a férjednél csak tudják diagnosztizálni a bajt, ha meg nem, akkor elmúlik magától. Nekem 6 évig nem tudták kideríteni mitől görcsöl be a jobb oldalam petefészek körül, és egyszercsak magától elmúlt, pedig előtte olyan görcseim voltak, h nem tudtam kiegyenesedni. Most meg semmi...


Én is gyesen vagyok mostmár, 3 éves lesz a lányom. Nem is merünk több gyereket vállalni, pedig (még) nem állunk rosszul anyagilag.. az én fizetéskiesésem igen tetemes... 220 nettóm volt, aztán ugye tgyás, gyed, majd fél éve mostmár csak gyes... meg csp. A férjem keresete nettó 110 ezer Ft... Azaz igencsak vissza kellett vennünk az életszívnonalból, gondolhatod.


Én úgy fogom ezt fel, hogy megtanulom, milyen a nehéz időkben spórolni. Olcsó, de egészséges alapanyagokból igyekszem főzni... lehetőleg sok saláta, zöldség (azok most megfizethetők), halat, húst egyszerre veszem, akciósan, és elvan a mélyhűtőben. Csokik, jégkrémet, sütik jó ideje nincsenek. Lehetnének, de én ezért nem bontom fel a lekötött megtakarításomat, mert akkor elmenne ilyen felesleges dolgokra. Inkább nadrágszíj húzás. Én kihívásnak fogom fel, ráadásul ha minden igaz, jövőre már talán lesz új munkám (régi m.helyem felszámolás alatt van). És akkor picit majd jobb lesz.


Örülök az egészséges gyönyörű gyermekemnek, örülök, h megtanultam jobban beosztani a pénzt (előtte ez nem ment!!), és tudom, hogy lesz ez még majd jobb is. Ahogy remélem, Nektek is!!


Jobbulást a férjednek, Neked pedig kitartást! :)

2011. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Igen, ez a vitaminhiány nekem is erősen gyanús. Egy kolléganőm napi 1000 mg-os C vitaminnal hozta ki magát egy nagyon súlyos betegségből, persze ehhez kellett még az akarata is és a bizakodása is. Esetleg egy próbát megérhet.
2011. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom ami veletek történt!Esetleg menj be a hivatalba és kérj támogatást,pl:lakásfenntartási stb... elmondhatod hogy "lerobbant" a családfő nemtud dolgozni.Jár utána mijen támogatásokra vagy így jogosult.Fel a fejjel,és jobbulást a férjednek!

Csakhogy tudd nemvagy egyedül az esettel bár ez sovány vigasz,de sajnos sokan élnek így!:(

2011. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat.Én is próbálom így felfogni,kihívásként tekinteni rá,csak rettentően nehéz.

A családsegítőben meg voltam már,gyermekvédelmit tudnak adni,az önkormányzatnak sincs pénze.

2011. szept. 15. 14:39
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Három kicsi gyerekkel maradtam egyedül. Hiába mentem vissza dolgozni, a hónap végére éppen csak kenyérre futotta. Egy eset nagyon megmaradt az emlékezetemben. Abban a hónapban később utalták a fizetésemet. Télapó napján már sokadszorra próbálkoztam az automatánál, amikor végre pénzt adott. Zokogva álltam a gép előtt a pénzzel a kezemben. Hogy miért? Megkönnyebbülésemben, hogy lesz miből vacsorát főzni, és mikuláscsomagot csinálni, és szégyenemben, hogy idáig jutottam.

Hosszú történet, de talpra álltam. Napközben munka, délután gyerekek, éjjel tanulás, hétvégén főiskola. Lett jobb munkahelyem, végül társat is találtam.

Két dolgot tanultam meg akkoriban. Vannak ilyen kilátástalan időszakok az ember életében, de ha nem hagyja el magát, kimászhat belőle. A másik az, hogy onnantól minden hónapban legalább 2-3000 forintot beraktam Posta Takarékkönyvbe. Ez ingyenes, és nem tudsz bármikor hozzányúlni.

Tudom, hogy rajtad ez a történet most nem sokat segít, csak azért írtam le, hogy tudd, van kiút.

2011. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
14,48-as nagyon meghatott az automatás történeted, folynak a könnyeim. :) De jó, h túlvagytok rajta :)
2011. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos hasonló helyzetben vagyok, mint Te!

Nekem két gyermekem van 3,5 Nagylányom ovis, a 17 hónapos Kisfiamat bölcsibe szoktatom.

Én is két családit és gyes kapok.

A férjemnek gerincsérvet állapítottak meg 2 hete, de már 2 hónapja táppénzen van itthon, neki a lába zsibbad és fáj a lábfeje.

Műtétet javasoltak neki, amit még csak jövő héten tudjuk meg mikor várható!

Előre rettegek a téltől, mert most még én viszem felváltva a gyerekek az oviba és a bölcsibe majd végül a munkahelyre reggel biciklivel, s ha télen a fagyos úton nem tudom hogy fogom őket szállítani, mert jogsim nincs, csak biciklim.

A Párom meg nem emelheti a Gyerekeket, de azért délután értük megy és amit tud megtesz, csak nagyon lekorlátozódott a mozgása.

Segíteni nem tudtam, de jó volt kiírni magamból a dolgokat!

Üdv két gyermekes Anyuka.

2011. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem egyszer vártam én is a pénzt,mint a megváltót.Mert sajnos az,igaz csak pár napig.De legalább van mit enni a gyerekeknek.Pedig pár éve még annyival jobb volt.Azért is mertünk belevágni a családalapításba.Nem dőzsöltünk,de hó végén jutott még vajas kenyérre,esetleg egy olcsóbb felvágottra.De most...hónap közepe van és hétvégén hogy mit adok a gyerekeknek?

Pedig annyit gondolkoztam,hogy mit csinálhatnék a gyerekek mellett.Van varrógépem,kézügyességem.De nem ér semmit,mert akármilyen itthon végezhető munkát el akartam vállalni,mind csak átverés.

És már tényleg nem tudom min spóroljak.Egyedüli szórakozás a net.+ezen keresztül tartom a kapcsolatot a családommal.

23 éves vagyok és már annyi keserűségben, megszégyenülésben volt részem(pl.ha hitelben vásároltam hó végén a boltban,olyan mintha könyörögni,kuncsorogni kellene,hogy megéljünk).

És ezt nem akarom.A párom is dolgozna,de mit?És én?

2011. szept. 15. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!