Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik 2 keresztnevet adtak a...

Akik 2 keresztnevet adtak a babának, mi alapján adtátok a másodikat? Szimplán csak tetszett, vagy valamilyen családi hagyomány miatt kapta a nevet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 10:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Amint megtudtam, hogy kisfiam lesz tudtam, hogy Marcell lesz. Én sokáig szerettem volna, ha az apukája nevét is megkapja, de apa nem akarta (mondván szegény gyereknek minek annyi név, meg ha szólok majd, akkor honnan tudja, hogy neki vagy a gyereknek szólok...). Aztán nem tudom mi ütött belé, szülés előtt 2 nappal azt mondta, hogy mégis szeretné ha az ő nevét is viselné. Az apja neve lett az 1., a Marcell pedig a 2. A sorrend azért így, mert a vezetéknévhez sokkal jobban passzol a Zoltán Marcell, mint fordítva. Viszont mindenki Marcinak, Marcellnak hívja.
2011. okt. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azért lett 2 keresztnév, mert az első nevét az apukája után kapta, de mivel nekem az a név nem tartozik a kedvenceim közé, ezért adtunk egy másik nevet is. Amúgy az első nevet használjuk.
2011. okt. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

09-30 11:17

Nem értem a szülőket, mert még ha Dzsesszikának, vagy Dzsenifernek hívnák, akkor azért... De az Alexával nem tudom, mi a gond, nekem is tetszik, és ha lesz még 1 lányom, az elsők között van ez a név:-)


Én anyukám nevét adtam másodikként, az első nevet kb a 7. hónapban döntöttem el, és a család 50%-ának nem tetszett, de úgy voltam vele, nekünk tetszik, ha más nevet találnánk, az lehet, a másik felének nem tetszene, így maradt:)

2011. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
A lányom első keresztnevét azért kapta, mert a párommal úgy éreztük, hogy ez az a név, ami a mi lányunkat jelenti. A másodikat, pedig édesanyám után kapta, mert rengeteg mindent köszönhetünk neki és nem tudtam volna a hálámra jobb kifejezőeszközt találni, minthogy az unokája az ő nevét viseli.Szeretem ezt a nevet és tettszett is a név.
2011. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A 2. az Apukája keresztneve lett.
2011. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A férjem családjában minden nő Erzsébet volt, ezért az elsőszülött lányunk második neve is Erzsébet lett annak ellenére, hogy nekem egyáltalán nem tetszik (+ anyós azt akarta a legelején, hogy vetessem el, mégis az ő nevét kapta). Második lányomé Nóra, ezt is a férjem választotta, mert világ életében tetszett neki ez a név és mert az első keresztneveket én választottam ki (természetesen az ő beleegyezésével).
2011. nov. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!