Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai/óvónői kérdés. Vélemény...

Óvodai/óvónői kérdés. Véleményetekre lennék kíváncsi?

Figyelt kérdés
Várom a gyerekem a folyosón, de hiába. Benézek a terembe egyik óvónéni a sok gyerekkel. kérdem és az enyém? Azt mondja még a mosdóba. De a másik óvónéni is kinnt beszélget anyukákkal. Érdekes mert mindig megvárják a fog/kézmosás után a gyerekeket. Na meguntam elindultam a mosdó felé, rámnéz, kérdi még nincs itt? Mondom nincs. Erre jön velem, még ott találunk 3 gyereket a mosdóba, és jól megszólja őket, idézem: "azt hittem van annyi eszetek, hogy itthagyhatlak benneteket és jöttök, ha kész vagytok". Én ezen teljesen kiakadtam. Hozzáteszem az én gyerekem magatartászavaros/hiperaktív, amit tudnak és ugye önbizalma nulla, de azt veszem észre ebben az oviban nem is nő....Nekem esett ez az egész olyan sz@rul :(
2011. okt. 11. 13:38
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

attol függ mennyi idősek a gyerekek abban a csoportban?

nálunk bölcsiben is kimennek a gyerekek egyedül kezet mosni.ennyire már önnállóak ebben a korban.

2011. okt. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
bár a hangsúlyt írásban nem lehet érzékeltetni, én nem látok ebben semmi felháborítót - hány évesek a gyerekek?
2011. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
77%
Hát, mint leendő pedagógus, ez szerintem nem helyes viselkedés az óvodáskorú gyerekekkel szemben. Az állandó kritika megakadályozza a gyermeket abban, hogy megfelelő önértékelése legyen. Ez fokozottan igaz a hiperaktív gyerekekre. Ha kell tanács, írj privit, nekem testvérem is hiperaktív volt, és a tanulmányaim során eléggé elmerültem a probléma kutatásában.
2011. okt. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
4-6 évesek. Ebéd után kicsődül az egész ovi pisilni, kezet mosni, fogat mosni. Ilyenkor az óvónéni mindig felügyeli, hogy rendben menjenek a dolgok és haladjanak, hisz 6 csoport váltja egymást, ami ugye idő. Ők már bevonultak a csoportszobába, kivéve a 3-at akit "kinntfelejtettek" és ők meg összevegyültek a nagycsoporttal.
2011. okt. 11. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos előfordulnak ilyen dolgok az oviban,engem is nagyon kiakasztanak az ilyen dolgok. tenni szerintem nem nagyon tudsz semmit, csak elfogadni.
2011. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
hát egy hatévesnek valóban magától kéne tudnia, hogy vissza kell menni a csoportba pisilés után. az iskolában senki nem fogja kísérgetni sehova. de középső csoportban is rutinosan be szokták már tartani a szabályokat, rituálékat. persze az óvónő kedvesebben is fogalmazhatott volna, de azért nem találom túl durvának sem. olyan kedves rosszallás ez inkább.
2011. okt. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem helyes. Bár szokása válogatja. Én oviban vagyok dajka. Nálunk a 2 óvónéni mindég megy a gyerekekkel, én addig gyorsan letakarítom az asztalt, és jöhetnek is befele vetkőzni. De mindég meg van mind várva.
2011. okt. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ebből a 3 gyerekből egy volt 6 a másik kettő 4-5. Ebben az oviban az a szokás, hogy a legnagyobbakat is mindig megvárja az ovónéni. nagyon sokan vannak. A dada meg intézi az asztalpakolászást a teremben.

Persze ők is önállóak, amikor pisilni kell meg ilyesmi egyedül mennek ki, de az ilyen kollektív kivonulást csak felnőttel szoktál. Pici helyen sok gyerek..kell a felnőtt.

Nyilván nem ez az egy dolog szúrja a szemem, ezért is vagyok kiakadva.

2011. okt. 11. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!