Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinek volt már abortusza? Ha...

Kinek volt már abortusza? Ha volt elmondja miért tette? Ha nem volt miért nem vállalná be?

Figyelt kérdés
Nem ítélkező válaszokat kérek, én meg szeretném érteni az egyes helyzeteket.
2011. okt. 2. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Hála az égnek nem volt abortuszom, gondolkodni sem akarok hogy mit csinálnék olyan helyzetben ezért a megelőzés a legfontosabb számomra.
2011. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Azért nem vállalnám be,mert nem szeretnék gyerekgyilkos lenni.
2011. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagyok híve egyáltalán, de vannak olyan helyzetek,amikor meg tudom érteni.Erőszak esetén, vagy ha úgy csúszik be a baba,mikor sem anyagilag,sem máshogy nincsenek felkészülve rá a szülők. Ilyenkor már hiába mondja mindenki,hogy védekezni kellett volna, késő,mindenki hibázhat. 22 éves vagyok, védekezünk a párommal, de ha most védekezés mellett becsúszhat(mert erre is mindig van esély!),akkor nem tartanám meg, mert egyszerűen nem tudnám még felnevelni.Csak a párom fizetése nem lenne elég, én még anyuéknál élek. Szép dolog, hogy nem akarom "megölni" a babám, csak aztán nem tudom mit szólnának a nagy abortusz ellenesek, ha ételt nem tudnék adni neki. Akkor is megveregetnék a vállam,hogy de legalább nem lettem gyilkos??
2011. okt. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt. Kicsi volt még a fiam, a páromat elküldték a munkahelyéről, sok volt a kiadás, kevés a bevétel.
2011. okt. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értelek titeket, nekem még nem volt abortuszom, de én tuti megtartanám, bár nekem a családi hátterem is olyan, hogy megtehetem. Bár ha erőszak áldozata lennék, akkor tuti nem tartanám meg.
2011. okt. 2. 20:00
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Én nem vagyok híve az abortusznak, bár vannak helyzetek, amikor lehet, hogy nincs más lehetőség.

Még nem kerültem ilyen helyzetbe, és remélem nem is fogok. De mások felett nem ítélkezem.


Mikor megnéztem ezt a videót szétestem, és még inkább megerősödött bennem a gondolat, hogy én -személy szerint én- nem lennék képes az abortuszra.

A videó vége sokkoló, aki nagyon érzékeny ne nézze meg.

[link]

2011. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nekem volt...ha megtartom, lehet, h most az utcán lennénk 2 gyerekkel. Sajnos, ez van.

Aki azt írja, hogy tuti megtartaná...hát, én is így gondoltam régen...csak az élet felülírt mindent...sosem gondoltam volna, hogy egy dolgozó nő (én), akinek van párja (aki szintén dolgozik), kerülhet olyan helyzetbe Európában, hogy ilyenre kényszerül. De hát nekünk mindenért meg kell dolgozni keményen, régi, felújítandó házat vettünk, ami megint pénz nyel el, ráadásul 100% hitelre, és mi nem örököltünk, mint sokan mások, illetve nem tudunk szülőknél lakni, pedig úgy 100-szor könnyebb lenne, megmaradna az egyikünk fizetése teljes egészében. A hitelt fizetni kell, de ha még csak egy hitel lenne...a rezsiről nem is beszélve.

Ráadásul félek a szülés utáni depressziótól (ami a lányomnál enyhe formában, de jelen volt), amit a körülményeim még tetéznének, gondolhatjátok. Az első babázást is beárnyékolta ez a betegség.

Azért valamikor még szeretnék szülni még egy babát...

2011. okt. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

16 éves koromtól, amióta nemi életet élek, gondoskodom a fogamzásgátlásról is. Amikor az első komoly barátommal összejöttem, odaálltam anyu elé, és megmondtam neki, hogy "védekezem, de ha mégis besikerül, tőlem senki ne várja, hogy megölessem". Nem is volt baj soha, ha nem volt tabletta, volt gumi. Ha kiszakadt, volt esemény utáni. Véletlen viszont nincs.


Nagyon abortuszellenes vagyok. Mire észreveszi az anya a magzatot, már 4-5 hetes. Mire eljut az abortuszig, minimum 6-8. Ekkorra már van keringése, szívhangja, stb. Ekkorra már él.


Az erőszakból fogant babákról: ha valakit az a szörnyű trauma ér, hogy megerőszakolnak, annak első útja jó esetben a rendőrségre, majd az orvoshoz visz. Vizsgálatokat végeztet, HIV-tesztet, Hepatitist, és igen, KÉR EGY ESEMÉNY UTÁNI TABLETTÁT. Mert magától értetődik, hogy nem akar egy szörnyű sokk eredményeként terhes maradni.


A legtöbb abortusz nem erőszak, hanem a felelőtlenség eredménye. Sokszor részegen, arról sem tudva, hol és kivel történt meg a dolog. Ha valóban csak kivételes esetekben lenne rá szükség, szinte nem is lenne abortusz. A valóság azonban nem ez. A valóság az, hogy sokak szemében a magzat csak "szövetcsomó", hiába van rá már egyre több bizonyíték, hogy nem az.

2011. okt. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Ez az utolsó hozzászólás kicsit mélyen érintett.... ne haragudj, nem akarok én személyeskedni, csak nem tudtam elsiklani a mondatod felett, hogy erőszak után rendőrség, meg esemény utáni.... Istenem de jó is lenne, ha ilyen könnyen menne ez.

A barátnőmet a saját nagyapja és apja is megerőszakolta. Szerencsétlen a sokktól nem hogy a rendőrségre, de még a wcre sem tudott kimenni, bezárkózott és senki nem tudta vagy 1 hétig, hogy mi baja. Persze nagyapó és apa is fenyegették, hogy neked lányom kuss a neved, mert ha elmondod még agyon is ütünk... persze a férfiak egymásról nem tudtak. Szegény kislány vétke volt, hogy nagyon csinos volt már 14-15 éves korára... na ő abortuszra ment, értehtő, hogy nem akarta megszülni....

Lehet, hogy akkor is gyilkosnak számít.... de így én sem, sőt szerintem senki nem vállalta volna be. :(((

2011. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
21:33 nem voltál még megerőszakolva,fogalmad sincs milyen utána,mikor összeverve, megszégyenítve és megfenyegetve ott hagynak, szégyelled magad,fájdalmaid vannak.Tükörbe nem tudsz nézni, nem hogy mások szemébe.És hogy rohanj rendőrnek és orvosnak elmondani és segítséget kérni?Valahol kiröhögnek és el sem hiszik...szóval ennyit erről.
2011. okt. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!