Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha mi nem megyünk anyósékhoz...

Ha mi nem megyünk anyósékhoz akkor ők már nem is jönnek h lássák az unokájukat? Mit tennétek ilyen esetben? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mindig mi járunk át anyósékhoz ők szinte soha nem jönnek.Eddig igyekeztünk 2 hetente menni de beláttuk h semmi értelme mert anyós a konyhában van egész nap após meg a másik unokáját babusgatja aki amúgy is minden nap ott van.

Múlt héten kaptam egy durva epe görcsöt és kivették az epém.Most itthon lábadozok.Anyóséknak eszükbe se jut h kijöjjenek!Nem mondom nem vágyom annyira látogatókra mert elég szarul nézek ki de ha már mi nem tudunk menni akkor ők már nem is kíváncsiak az unokájukra ha nem megyünk át?Évente 1x ha átjönnek hozzánk, mindig mi megyünk.

Ha most felveszem a bunkó arcom és addig nem megyünk amíg ők nem jönnek az gáz?Csak kíváncsiságból h mennyire érdeklő őket az unokájuk.


2011. okt. 6. 08:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kicsit összetettebb a mi problémánk (bár gondolom, mindenki a sajátját érzi annak). Ha szigorúan a saját érdekemet nézem, nem volt más választásom, mint végképp megszakítani a kapcsolatot velük. A párom anyukájának tettei, mondatai olyan mértékben megviseltek, hogy végül orvoshoz kellett fordulnom, mert nem tudtam feldolgozni, hogy hogy utálhat engem valaki ennyire. Nálunk nem a miért nem táplálsz hozzá már két hónaposan, vagy miért nem teszel több borsot a levesbe beszólogatásokkal volt baj, ennél sajnos sokkal súlyosabb kérdésekben próbált a párom anyukája irányító szerepet betölteni. Ez a hármónk családi életét oly mértékben károsította, hogy mindennaposakká váltak a veszekedések. Így igazság szerint mindannyiunknak jót tett ez a szélsőséges leszakadás.

Ha a páromat nézem, nagyon megviselte/i, amit át kellett élnie. Az édesanyja irányítása alatt élt, hiába látta a hibáit, ellenszegülni, véleményt mondani, megkérni, hogy ne szóljon mindenbe bele, nem merte. Neki ez mindenképp egy hatalmas törés volt.

A fiammal kapcsolatosan már leírtam, hogy mit érzek.

Szóval sajnálom, hogy nem tudtuk megbeszélni a problémáinkat, hogy addig gyűjtögette magában mindenki a tüskéket, míg megközelíthetetlen sündisznóvá vált. Alapvetően nem tartom rossz embernek párom szüleit, így sajnálom, hogy a fiam és a párom nem kap belőlük többet. Viszont nem látom esélyét annak, hogy ez a helyzet valaha is rendeződni fog, hogy képes lenne az anyósom normál emberi lényként rám tekinteni, a jelenlétemben kulturáltan viselkedni, így viszont a saját egészségem, a szűk családom legalább fél boldogságának megőrzése érdekében nincs már választásom, mint felvállalni az ősbunkó szerepét. Ha nem így tettem volna, valószínűleg hétvégi apuka lenne a párom, én pedig egy lelki roncs.

Első voltam.

2011. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik válaszoló vagyok.

Én a sógornőmékkel nem vagyok beszélő viszonyban. Kövezzen meg bárki, én nem gondolom úgy, hogy a gyerekem kevesebb lesz azáltal, ha őket nem engedem az életébe.

Minősíthetetlen stílusban nyilvánították ki, mennyire nem értenek egyet az életvitelünkkel, igazából az volt a bajuk, hogy mi nem csaptunk világraszóló partyt a gyerek egy éves szülinapjára, meg amúgy is a férjemmel magunknak való emberek vagyunk velük ellentétben, akik a gyerek fogának kibújását is kerty partyval ünnepelték.


Konkrétan nem hiszem, hogy aki engem emiatt lehülyek.váz, annak bármi keresnivalója lenne a fiam közelében. 4 évig voltam "okos", hallgattam, lenyeltem, mégiscsak a fiam nagynénje stb, de ennyi, elég volt.

Szerintem mindenki eléri előbb-utóbb ezt a pontot, én többé nem vagyok hajlandó hülyét csinálni magamból a vérségi kapcsolatok miatt, akár a férjem testvére, akár nem. Teszek rá. Azért a tisztelet legyen kölcsönös, szerintem.

Fél éve nem beszéltünk, hát mióta együtt vagyok a férjemmel, nem volt ilyen nyugodt 6 hónapom.

2011. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!