Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ennyi pénzből, albérletbe, baba?

Ennyi pénzből, albérletbe, baba?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, a párom 30 éves. 6 éve vagyunk együtt, és 2.5 éve együtt is élünk, jelenleg albérletben. Egy autónk van, hitelünk nincs, az albérletet és a rezsit kell fizetnünk havonta, ami egyben olyan 80 e körül szokott lenni. A kettőnk keresete kb 180 e ft körül van havonta. Ennek majdnem a fele elmegy ugye az albérletre és a számlákra.


Így be merjük vállalni a babát? Nagyon félek, hogy nem lesz elég a pénzünk, és nem tudunk majd mindent megadni a gyermeknek.


Szerintetek? "Mennyibe kerül kb. egy baba?" :) Ti mikor mertétek azt mondani, hogy rendben, mostmár anyagilag úgy álltok, hogy jöhet a csöppség?


2011. okt. 7. 19:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi is albérletben élünk párommal.Én 26,párom 25éves.

2,5 éves a kislányunk és most várjuk a kistesót,31 hetes a pocakomban.Egyik sem tervezett baba!:)

Mi simán bevállaltuk a másodikat is.Párom 120-150ezer ft körül keres.Plusz tavasztól őszig maszekol.(fest,hőszigetel)

Én jelenleg álláskeresési járadékon vagyok,hogy a második babával megkapjam a tgyást és a gyedet,így apa van gyesen a kislánnyal.Így most 200-220 ezer ft ami bejön.Ebből 35000az albi+rezsi,ami változó.Nyáron 15000ft körül,télen 30ezer ft körül.Ha meglesz a baba,akkor is kb.ennyi pénz lesz amit ketten megkapunk.

A lányomnál már kitapasztaltam,hogy miből mit érdemes megvenni és hol.babakocsit mi is használtan vettünk,mert lányomét időközben eladtuk.70ezer helyett 25ezerért.Minden más pedig megvan ami a kislányomé volt..

Még így is meg tudjuk neki adni amire szüksége van..nem élünk luxusban,de éppen elég a boldogsághoz..


Persze hogy egy baba pénzbe kerül,de azért ne gondolj horribilis összegekre..Mindenből meg lehet venni az olcsót,mert hiába mondják sokan,hogy mert olcsó akkor biztos nem jó.ki kell próbálni és tapasztalni..

2011. okt. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

21:51 vagyok ismét.

Kocsink nekünk is van,hitelünk nincs.:)

Igyexem olyanon spórolni,ami amúgy s felesleges lenne..

Viszont a kislányomon soha,és a kistesón sem fogok..:)


31hkm.:)

2011. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

úgyis kipusztulunk mert éhenhalunk lassan


akárki akármit mond sokba kerül egy gyerek, hát még kettő


és nem az hallja már szerecsétklen egész életéban, hogy ninncs, nincs, nincs

2011. okt. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%

25 évesen mér én is naívabb voltam, de így másfél évtizeddel később már minden más


szarból nem lehet várat építeni és mi egy szarkupac tetején élünk itt ebben az országban

2011. okt. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nekünk is lassan jött össze ez a spórolt pénz, én kb 5 éve spórolok, a párom kb 8 éve, mivel a szülőkkel éltünk, ezért havonta olyan 30 e körül adtunk haza fejenként, és a többit mindig félre tudtuk tenni. :) Ha nem otthon éltünk volna hanem albérletben akkor nem valószínű, hogy lenne pénzünk.


Nem tervezem, hogy albérletben fogunk élni, örök életünk során, de hitel nélkül itt az országban esélyünk sincs saját lakásra. Nehéz döntés, mert ha csak a pénzre hajtunk meg a saját lakásra, elmennek felettünk az évek, a biológiai óra meg ketyeg és 55 évesen esetleg már meg lesz mindenünk, csak családunk nem lesz. :(

2011. okt. 8. 09:30
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
ÉS mennyi pénzetek lesz egy hónapra, ha te otthon leszel a babával?
2011. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kb ennyire vállaltunk babát. Szerintem nem necces. Aki nem akar nagylábon élni az kényelmesen kijön ebből a pénzből.
2011. okt. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Bocs ha indiszkrét a kérdés de a te állásod bejelentett? És milyen arányban keresitek a 180 ezret? Mert nem mindegy hogy mondjuk mondok egy szélsőséges példát, te keresel 120 ezret feketén és a párod meg 60-at bejelentve. Mert akkor nem leszel jogosult a tgyás-ra csak gyed-et kapsz ami nagyon kevés lesz. De ha be vagy jelentve akkor a tgyás fél évig nagyjából hasonló összeg lesz mint most a fizud. Utána meg a spórolt pénzetekből ki tudjátok egészíteni, ha nagy lenne a gáz. Szerintem vágjatok bele ha nincs rá esély, hogy te mostanában előrelépnél a munkádban és ezáltal jobb fizut (tehát jobb tgyást később) kaphatnál.

Nálunk akkor jött a baba, amikor már mindketten 30 évesek voltunk, volt mindkettőnknek saját lakása és fejenként 200 ezres bejelentett fizetés. Plusz félretéve is pár százezer Ft. A baba elég sokba került, de ha folyamatosan veszed meg a dolgokat akkor nem vészes. És kapsz szülés után egyszeri anyasági támogatást, ami majdnem 70 ezer Ft.

2011. okt. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!